Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ismert betegséggel...

Milyen ismert betegséggel fogadnátok örökbe egy kisgyereket?

Figyelt kérdés
Örökbe szeretnénk fogadni egy kisgyereket, és 3 hét múlva megyünk a TEGYESZ-hez. Addirga el kell döntenünk a pici korán, nemén stb. túl azt is, hogy bevállalunk-e valamilyen ismert betegségét.
2010. okt. 13. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:

a halálos betegségeket is lehet ha szép életet akartok biztositani neki... minden az örökbefogadó emberségén múlik.

a kicsinek se mindegy hogy éli le a maradék 5-6 évét adott esetben.


mivel nem vagyok járatos a genetikai betegségekben ezért most igy látatlanban azt mondom hogy ha valamelyik kicsi megfogna akkor nem utasitanám el csak mert beteg- bárhogyan-

2010. okt. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán Down. Ha bármi ilyesmi felmerül, és bizonytalanok vagytok, hogy esetleg igen, akkor előtte mindenképpen nézz utána, mi is az adott betegség. Keress fórumokat, hol érintett szülőkkel tudsz megismerkedni és tanácsot, segítséget kérni.
2010. okt. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát pl. látás- vagy hallássérült gyereket simán örökbe fogadnék, az ilyesmi nem jelentene problémát. Vagy mit tudom én, van valami allergiája, vagy asztmás, ez nem lenne gond. Viszont ennél "komolyabb" betegséggel nem szeretnék, nem azért, mert szívtelen vagyok, csak nem hiszem, hogy lenne lelki erőm hozzá.
2010. okt. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én pl nem tudnék nagyobb betegséggel örökbe fogadni gyermeket!Még akkor is,ha az utolsó éveit szépen töltené...mert nekem akkor fájdalom,ha beteg gyermeket látok,hogy képes vagyok sírni ezen akár 1 hétig is még akkor is,ha az utcán láttam és idegen!Főként ha örökbe fogadnám...nem bírnám...annyira megviselne,hogy nem tudnám ellátni sem!És ez neki sem lenne jó!
2010. okt. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!