Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha örökbefogadnátok egy...

Ha örökbefogadnátok egy kisgyereket, később elmondanátok neki, hogy nem ti vagytok a vérszerinti szülei? Miért igen és miért nem? És még kiskorában, vagy ha már felneveltétek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Valószínűleg igen,hogy mástól tudja meg véletlenül.Valamikor kicsi korában,amikor már felfogja,hogy miről is van szó,talán 5-6 évesen,de semmiképpen sem nagykamaszként,mikor már fordítva sülhet el a dolog.
2011. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem ez valahol életkor függő is.

Van olyan ismerősöm aki 2,5 éves gyereket fogadott örökbe. A gyerek most 8 éves és tisztában van a dolgokkal. Emlékszik rá, hogy honnan jött.

Viszont egy egészen pici babának én nem mondanám el. Nem akarom, hogy onnantól kezdve úgy élje le az életét, hogy nem kellett az anyjának. Bármilyen szeretetben is nevelem föl, ez az érzés mindig benne lenne.

Bár ha van rá lehetőség inkább tőlem tudja meg mint bárhonnan. De én nem örülnék neki ha tudna róla.

2011. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

*hogy NE mástól

bocsánat

2011. jún. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elmondanám, mert ez úgyis kiderülne, és nem akarnám, hogy becsapva érezze magát (egy részről a vérszerinti anyja miatt, aki eldobta, másrészről miattunk, akik titkolóztunk előtte).


Én mindig a korához megfelelő szinten beszélnék vele erről. Direktbe nem sulykolnám bele, de pl. mikor eljön az az időszak, hogy érdekli, hogy lesz a kisbaba, és rákérdez, hogy ő is a hasamban volt-e, akkor megmondanám neki, hogy nem az enyémben volt, és elmagyaráznám úgy, hogy ő is értse.

2011. jún. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A környezetünkben vannak örökbefogadók.Ők a kezdettől úgy nevelték a gyereket h tudja a dolgokat.Úgy mondták neki h "anya és apa örökbe szerettek", sztm nagyon édes.
2011. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez, de szép: "Örökbe szerettek" :)
2011. jún. 2. 16:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Már nagyon régóta minden gyermekpszichológus, aki foglalkozott ezzel a témával, kihangsúlyozta, h muszáj a gyereknek tudnia, nem szabad eltitkolni előle, sokkal többet ártanak, mint használnak.


Én ennek a hátrányát testközelből ismerem, ezért állíthatom, h igen, a gyereknek tudnia kell, h örökbe szerették, ahogy írtátok.

2011. jún. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tudnia kell, hogy "örökbe szerették" viszont 18 éves kora után JOGA is, hogy tudja.
2011. jún. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én igen, a kezdetektől amikor rákérdez óvodás kor körül vagy még előtte, akkor elmondanám neki. Nem azért mert a törvény szerint joga van és nem is a pszichológus miatt, mert lehet sose tudná meg. De azért, mert egyrészt ha így nő fel, akkor az örökbefogadást nem valami negatív eltitkolandó dolonak fogja tartani. Mivel egy gyereknek nincsenek előítéletei, ő ezt nem úgy fogja megélni, ha egész pici korban mondják el neki, hogy nem kellett az anyjának, vagy hogy a szülei nem a szülei, mert ebben a korban még ilyeneket nem kérdőjelez meg. Ezek a dolgok csak bennünk élnek így, azok hatására, amiket már tudunk a dologgal kapcsolatban. Viszont ha ő szeretetben nő fel, de tisztában a dolgokkal, akkor neki nem lesz ennek semmi negatív jelentéstartalma. Szóval igen, és mindenképpen kiskorban. Ha nagyobb, akkor már becsapva fogja magát érezni, meg úgy hogy ez valami titkolandó szégyen dolog, amikor megtudja...
2011. jún. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nekem az egyik barátnőm járt ebben cipőben. Sajnos neki nem mondták el, véletlenül tudta meg a szülei válásakor. És mindez egy levélből derült ki. Rákérdezett, bevallották :(
2011. jún. 3. 10:32
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!