Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvált anyukák, mennyire...

Elvált anyukák, mennyire viselte meg a gyerekeiteket a válás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Olyan kérdésem van hogy akinek van kisgyereke és elvált a férjétől, mennyire viselte meg a gyerekeket? Ilyenkor mi játszódhat le bennük?
2023. júl. 7. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hány éves a gyerek. Milyen a kapcsolata az apukával , milyen otthon a családi légkör, mi miatt történik a válás. Ez mind fontos tényező....
2023. júl. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Az első évünk nagyon kemény volt.

A környezet változás (eladtuk a közös házat) a megszokott életszínvonal csökkenése, a magatartásának romlásához vezetett.

Erre rátett egy lapáttal az is hogy az apja se szó se beszéd egy fél évvel később külföldre távozott.

Nagyon szerette az apját, élvezte a láthatásokkori habzsi-dőzsit, majd ez egyik napról a másikra megszűnt.

Azóta se egy telefon se gyt, SEMMI.

Rossz volt nézni ahogy a gyerekem szenved.

DE! Túl lettünk rajta. Együtt, vállvetve.

5 volt mikor váltunk.

Most tölti majd a 8at.

2023. júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Megviselte, főleg a viselkedésén látszott, az életkori dackorszak kb 100x felerősödött, 10percenkenti hisztirohamokkal, verekedéssel, rugdosassal, köpködéssel. 3 éves korában költöztünk el. Kb fél év alatt rendeződött a viselkedése, most már újra vidám, kiegyensúlyozott kisfiú átlagos hiszti mennyiséggel. Vele szerencsére foglalkozik azért az apja, 2 hetente viszi hétvégére.
2023. júl. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt osztály társam szülei elváltak meg nagyon régen amikor 3. osztályosok voltunk. Teljes hiszti rohamokat kapott az iskolában.
2023. júl. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
3 voktam mikor elváltak,mindig apás voltam a mai napig rajongom érte, szörnyen megviselt a mai napig fáj,sokat sírtam,szorongó,és érzekenyebb lettem. Persze az életem része maradt, de mindig nagyon hianyzott.
2023. júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én bölcsődei gondozónőként és óvónőként tudok válaszolni. Természetesen minden gyereket megvisel a válás. Megváltoznak a körülmények, esetleg lakhatás, anyagi dolgok, az őt körülvevő emberek. Ez a gyerekek viselkedésén szokott visszaköszönni, kisebbeknél pedig gyakran a szobatisztaság, vagy kaki visszatartás terén. Szóval mindenképp van negativ következménye.
2023. júl. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%
7 éves volt a lányunk, amikor elváltunk. Nem örült neki mit ne mondjak. Sírdogált napokig, rossz kedve volt hetekig, de aztán megbékélt. Mi nem haraggal váltunk el, nem is szidjuk egymást, főleg nem a gyerek előtt. Idén lesz 15 éves. 1 éve az apjánál lakik és hozzám jár hétvégente, előtte meg fordítva volt. Mint mindenben, ebben is kultúráltan döntöttünk. Mind a fővárosban lakunk, de a volt férjem lakik közelebb a lányunk iskolájához. Én elköltöztem messzebb. Nem akartuk elszakítani őt a barátaitól és suliért is annyira odavan. Apai oldalon iker öccsei vannak, nálunk még egy leány és egy fiú. Minddel el van. Külön figyelünk arra, hogy ne érezze magát kizárva sehonnan. Nincs leszarva attól, hogy vannak másik gyerekek is. Ő mindenhol otthon van. Fiatalon házasodtunk az exemmel, közös megegyezéssel váltunk el. Mindketten találtunk mást, de azóta is ugyanazzal vagyunk mindketten. Ez is könnyebbség a gyerekeknek, hogy nincs úgy cserélgetve a mostoha, mint az alsónemű.
2023. júl. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!