Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki idősebb korában lett...

Aki idősebb korában lett szülő, írna nekem tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Gondolok itt 40-50es korosztályra. Leírná a pozitív/negatív tapasztalatát? És persze hogy apa, vagy anya lett ennyi idősen? :) köszönöm a válaszokat!

#szülő #Szülővéválás
ápr. 30. 12:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Nekem a férjem lett 42, 48 és 50 évesen apa. 1 lánya született fiatalon, szóval abban is van tapasztalata. Azt mondta fiatalon több az ember türelme, de nevelésben viszont engedékenyebb. Most érettebbnek érzi magát és tudatosabb a gyereknevelésben. Igazából semmi hátrányt nem érzékelek,mert ugyanúgy játszik a gyerekekkel, mint egy fiatalabb. Az én férjem fiatalos a munkája miatt is. Segít, amiben kell, kiveszi a részét a gyereknevelésben. Velünk él a lánya is, szóval 4 gyermeket nevelünk.
ápr. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, 40, de 35 evesen szultem. Azt gondolom, 10 evvel korabban SOKKAL nagyobb turelmem lett volna. Viszont most bolcsebb vagyok. Mind a kettoben van jo es rossz is. Egyebkent enegm is pont 35 evesen szult anyukam, es anyukamat is 35 evesen szulte a mamam, ugy latszik csaladi hagyomany.
ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Én 31 és 39 évesen szültem. Nem vagyok türelmetlenebb a kicsivel sem, mint a naggyal, sőt, sokszor a tapasztalat könnyebben átsegít a dolgokon. Fáradtabb sem vagyok, pedig egy 12 évessel és és lassan 4 évessel nem könnyű azért.
ápr. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
37 évesen szültem. Fiatalabb koromban nem lettem volna türelmesebb. Agyamra mentek a gyerekek. Szerintem én a kor előrehaladtával fejlődtem e téren. Hátrány? Nagyobb para volt, hogy mikor jön össze. De szerencsére hamar, és problémamentes terhesség volt.
ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Én jobban benne vagyok 40 esen mint 18,20 évesen voltam. Kicsit fárasztóbb, de a kicsi kirakja bőven a 2 nagyot, vagy ők tudtak egymással is játszani.

Türelmem több, mint régen.

ápr. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
37 voltam, férjem 42, mikor babó megszületett. A baba cipelése hónapról hónapra nehezebb nekem (férjem bírja). Nem sportoltam soha és lehet ezért de nagyon rossz. Volt hogy a derekam úgy beállt, hogy egy hétig járni se tudtam. Reggelente nem bírom mozgatni a kezem, vánszorgok mint egy csiga. A türelmem biztos kevesebb lett volna fiatalon, mert akkor nem tudtam volna így "jelen lenni", mindig rohantam valahova, soha nem volt jó ott ahol épp vagyok. Mostanra ez elmúlt, rettentően jó itthon a babával.
ápr. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy az a férfi,aki 38 éves lesz idén,és arról érdeklődik,lekésett e?
ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#7

Nő vagyok, 30 éves...🤔

ápr. 30. 15:59
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

Akkor miert a 40-50-es korosztály érdekel? Ennyivel idősebb a pasif,vagy ennyi ideig akarsz még várni?

Én 34 évesen szültem a lányom,semmi hátrányát nem érzem. Engem 30 évesen szült anyám,és általánosban már csúfolták azzal, hogy a "nagymamám" jön értem,meg vén banya az anyám. Fiatalabbnak nézett ki mint egyik másik anyuka,de a gyerekek kegyetlenek tudnak lenni. Ma már más világ van, nem akad fenn senki,meg a gyerekek sem az idősebb anyukan. Mondjuk at 50-hez közelebbin igen.

Egyik volt kolléganőm szült közel 50-en évesen,48 volt. Természetesen nem spontán lett terhes. Most mit lehet erre mondani? Szerintem mindenki döntse el hogy mit képes bevállalni,neki meddig terjed,hogy gyereket vállal. Nekem negyven a lélektani határ,de ez én vagyok,nem itlem el,akinek több. Ő döntése. Szerencsére sok a szűrővizsgálat már,sok a külső segítség,lehetőség,ha gyereket akar az ember idősebb korban,csak legyen pénz megfizetni,és türelem kivárni,míg sikerül is a dolog. Nekem nem férne bele,hogy hetven leszek majdnem mire érettségizik a gyerekem,másnak az se fér bele,ha ötven...ezeket mindenkinek magának kell eldöntenie.

Ez a szép az internetben. Elég felütni és mindenre és mindenre és mindennek az ellenkezőjére is találsz azonnal példát.

ápr. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A mellettem levő lakásban lakik egy nagyon kedves nő a párjával. A nő 44 a párja 51. 20 éve vannak együtt, úgyvolt hogy nem lehet babájuk, most véletlen mégis lett, így adta az élet. Sokat összejárunk beszélgetni, és nagyon sokat aggódik, hogy már idős hozzá, pedig egyikről sem mondanám meg a korát. Őt akartam csak kicsit pár ténnyel alátámasztani, hogy nem mindig több az erő és a türelem 20 évesen. :) ennyi a kíváncsiskodásom története. 😉
ápr. 30. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!