Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoptatás abbahagyasa után...

Szoptatás abbahagyasa után nektek feljöttek a kilók?

Figyelt kérdés

Eddig tök jól stagnaltam, 65 kg voltam. Már csak alváshoz (napi 2x), és éjszaka (1-3 X) kap cicit.

Viszont a napokban kíváncsiságból raalltam a mérlegre és 72 kg vagyok, pedig nem látom, nem érzem magamon. Ráadásul rengeteget mozgok (sétálunk, trambulin, rohangaszas), egesz nap mozgunk. Enni sem eszem kiemelkedően sokat.

Nektek hogy alakult ez a dolog? Ez ok a plusz 6 kg-ra, vagy más miatt szaladt hirtelen fel?



2023. júl. 13. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem jöttek fel/vissza a kilók, de oda kellett figyelnem, hogy már ne szoptatós étrend szerint egyek.

Amit még hozzá tudok tenni, hogy ebben a melegben a 6kg-t ne vedd készpénznek, szoptatás után még egy ideig vizet tartottam vissza+a meleg is megköt vmennyit. Jó nem 6kg-t. De könnyen lehet, hogy az a 6 kg inkább csak 4.

2023. júl. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Még hozzátenném, hogy azért leállni a szoptatós étrendről elég nagy önfegyelmet igényelt. Hogy már az a +3 kocka csoki nem fér bele... meg a narancslé a rántotta mellé. Meg a rengeteg sósmogyoró és magok meg társai. Ezekről a nasikról volt nehéz leállnom.
2023. júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor maradt abba, szoptatás alatt végig híztam.
2023. júl. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Fel bassza meg 🤣

Annyi kgvel jottem haza szules utan mint amennyivel terhes maradtam(75)

Aztan ket honap alatt lement 54 kg-ra,tok jol ereztem magam,vegre sovany voltam

Ez tartott 5 honappal ezelottig,amig a fiam 10 honaposan le nem valasztotta magat egyik naprol a masikra .

Most vagyok 65 kg.remelem tobb nem leszek,mozgok es odafigyelek mit eszek .

2023. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Szoptatás alatt nekem mentek le a kilók. 63 kg-al jöttem ki a kórházból. 66 kg-al estem teherbe 73-al szültem.


Kisfiamat 2,5 éves koráig szoptattam. 80 kg lettem. Utána szépen lement ahogy abbahagytam 60 kg-ra. De odafigyeles és sok mozgás kellett ehhez. Szoptatás alatt én nem figyeltem oda. Az én hibám is volt ,hogy így felszaladtak a kilók. Azt hittem nem sok amit eszek. Amihez elég az a mozgás amit akkor végeztem. Utólag vissza gondolva ,tévedtem..

2023. júl. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5ös vagyok! Nem jól írtam az első mondatot. Szóval nem szoptatás alatt ,hanem szoptatás után!!mentek le a kilók.
2023. júl. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Én is ettől nagyon félek 😄 én 3 hete hagytam abba, azóta nem jött fel semmi, talán egy fél kg, de az víz, stb.

Viszont én baromira odafigyelek. Szoptatas alatt zabaltam... Mostmar alig eszem ahhoz képest.

Szoptatas alatt simán megettem 3000 kalóriát egy nap es semmit sem híztam.

Sajnos ennek vége 😄 sokkal kevesebbet ehetek.

2023. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Az en fiam kis vasgyúró volt kb 2-3 éves koráig, 3,5 éves múlt mikor már nem cicizett de mostanra mar vékonyka is lett pedig ő is ugyan annyit eszik meg én is mint mikor cicizett, és én híztam kb 5-6kgomot 4-5 hónap alatt kb.. Igaz rám is fért mar és remélem sikerül még kb ugyan ennyit felszedni mert rám igazán rámfért 😁 53 kg vagyok
2023. júl. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem pont fordítva, abbahagytam a szoptatást és úgy elkezdtem fogyni, mint aki beteg lett. Pedig a kaján és mozgáson semmit nem változtattam, sosem ettem össze-vissza, vagy rosszul, elővigyázatosságból tartottam a 160ch diétát végig. Nekem IRre van hajlamom.
2023. júl. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mind a 2x híztam.

72kg-vak lettem terhes mind a 2x. (Tök veletlen műve)

Elsővel 74kg-val jöttem haza a kórházból, 1 év alatt lementem 65re. Majd par honap alatt a szoptatás abbahagyása után ismét 72 lettem.

Második szülésről 76kgval jöttem haza. Ott is a szoptatással lementem úgy 65-6ra. Abbahagytam, most ismét 70-72kg vagyok.

2023. júl. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!