Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire fontos a...

Tényleg ennyire fontos a nyaralás?

Figyelt kérdés

2 kisgyerekünk van. 2 és 4.5 évesek.

Én szeptemberig itthon vagyok még gyeden, utana visszamegyek dolgozni. Férjem dolgozik.


Ennyi bevételből a honapokban kijövünk, de félre nem nagyon tudunk tenni.

Igy nyaraláara nincsenek 100ezreink.

Tavaly is és idén is 1-1 napos programokat szerveztünk. Pl állatkert, strandolás, kirándulások. Úgy 3 hetente valami.


Tegnap volt egy családi ősszejövetel nálunk, ami iszogatasban, beszélgetésben végződőtt.


Az a lényeg, 5 rokon is nekünk esett, mi az, hogy nincs nyaralás?!

Mert a gyerekeknek élmény,tengerpart, ottalvás kell. Tavaly sem voltunk, idén sem megyünk, milyen család vagyunk így?!

Ha kell, vegyünk fel kölcsönt, de meg kell adnunk a gyerekeknek ezeket az élményeket


Most tényleg én gondolom rosszul, és egy strand vagy egy fagyizás nem ekkora élmény 2 ekkora gyereknek?


Vagy valoban adósságba kellene vernünk magunkat egy tengerpartért, holott lehet nem is emlékeznek majd rá, de legalább elmondhatják, hogy jártak ott?


2023. júl. 16. 14:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
82%
Ha nekik ennyire fontos, akkor fizessenek ki nektek egy nyaralást.
2023. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
69%

Ugyanazt akartam írni,mint #1.

Megmondtam volna, köszönöm szépen, hogy kifizetik, akár vegyenek fel rá kölcsönt. Ezek szerint nekik nem probléma.

Semmi baja nem lesz a gyerekeknek, attól, hogy nem mentek. Nekik bőven van még idejük tengerpartra menni, nektek meg amúgy se lenne nyaralás, csak máshol vigyáznátok a gyerekekre egy vagyonért.

2023. júl. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
87%
Mi sem megyünk nyaralni, 3.5 éves a lányunk. Nekünk lenne rá pénz, de egyszerűen egyikünknek sincs most kedve napokra menni, dolgunk is van itthon, férjem saját kezűleg fás épületet épít minden szabad percében. Inkább strandolunk sokat, állatkert, játszótér, de amúgy a lányom inkább ilyen itthonmaradós típus, szívesebben legozik egész nap. Ha idősebb lesz, mindenképpen megyünk majd, de akkor sem a tengerpartra, hanem mondjuk Balaton, Tisza-tó sátorozás. Meg én inkább ilyen varosnézős típus vagyok, meg erdőben kirándulós, az most még nem megy, mert lányom nem hajlandó sétálni kb semennyit.
2023. júl. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
60%

"nektek meg amúgy se lenne nyaralás, csak máshol vigyáznátok a gyerekekre egy vagyonért"


A számból vetted ki a szót. Végre valaki ugyanazt gondolja, mint én. Úgy tűnik , hogy akkor nem vagyok egyedül, hiába hisz mindenki ufónak.

2023. júl. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
93%

"Mer' az úgy szokás". És kölcsönből? Visszafizetni ki fogja? Majd besegítenek havonta?

Ilyenkor nyugodtan rendre lehet utasítani a kéretlen beleugatókat.

2023. júl. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
80%
Kölcsönből nyaralni ostobaság. Az viszont szomorú , hogy ilyen gazdasági helyzet van , hogy elmenne egy család nyaralni de nem telik rá. Nyilván nem lesz semmi baja a gyereknek, ha amúgy viszitek ide oda. Nem mindenkinek fontos a nyaralás. Nekem mondjuk igen. Egész évben azt várom, pedig amúgy is megyünk programokra év közben.
2023. júl. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
73%

Mindenkinek van igaza.

Nyilván ha nincs rá pénzetek akkor nincs nyaralás. Adóságba bele menni hülyeség ez miatt.

Viszont amiket te írsz az jó de valahol nyaralásra mindenkinek szüksége van. Kicsit kiszakadni a hétköznapokból. Nem főzni, nem rohanni, együtt lenni. Nekem nagyon jó emlékeim vannak a gyerekkori nyaralásokról. Ennek nem kell 8 naposnak lenni, de pár nap jót tesz.

A férjed is csak gürizik.

Nyilván van fontossági sorrend. De azért próbáljatok a jövőben nyaralni, ha idén nem is jön össze. Jót tesz a gyerekeknek is.

2023. júl. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
91%
Ket gyerekem van..nem mentunk volna mi sem nyaralni,ha nem kaptunk volna egy ismerostol ingyen szállás lehetoseget a Balaton parton... sajnos ez van
2023. júl. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
93%

OTP Travelnél dolgozok most, korábban OTP fiókban. Júniustól-októberig van a legtöbb személyi kölcsön igénylés. Először a nyaralásra, majd ha arra nmég volt, de elfogyott akkor az iskola kezdésre.

Sút az utazési irodában is van lehetőség hitelt felvenni, pl. az OTP Travel ha van OTP számlád amire fizetés is jön legalább 6 hónapja kb. 2 kattintás és hitelminősítés és mehetsz is nyaralni.


Magam és a jutalékom ellen beszélek, de én biztos nem mennék hitelből nyaralni.


nálunk most egy hét Görögország azért teljes ellátással, repülővel, 250Ft/fő felbőttnek, 2 gyerekkel cakkumpakk mindennel 800 ezer lenne plusz a költőpénz


5-7 évre huszon pár ezres törlesztővel ez a 800 ezer 1,5 millió - 1.9 millió Ft mire visszafizeted. Jó ez egy extrém példa, de a fél millió/út az általános egy 4 tagú gyerekes családnak vahaol a tengerparton ami nem Horváto.


És van aki minden évben felveszi a maga kis személyi kölcsönét a nyaralásra. Vagy van aki ilyenko ami a legrosszabb hozzányúl a hitelkártya kerethez... hagyján ha kártyával fizeti ki, de a sok buta ember külfödön azzal vesz le készpénzt...

2023. júl. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
83%

Hitelből gyerekkel nyaralni, na nem. Eleve nyaralás x kor alatt csak gyerek felvigyázás, max gyerekes programokat lehet csinálni, a szülőknek semmi kikapcsolódás.


Mi amikor kicsik voltunk 1-2 napos állatkert, fürdő, strand, kirándulás, élvezték azt is.

Repülőre fel.... több órás becsekkolás, reptérre kijutás... utána szállás... felborul a napirendjük, és akkor még csak időzónán belül utaztunk. Vonat túl hosszú nekik, busz képtelenség, saját kocsival horror a banzin és nem pihenés főleg ha apának van csak jogsija... az nem pihenés ha apa 8-10 órát vezet a nyaralás elején és a végén is 1-1 napot


10-12 körül lesz amikor már ellehet velük menni hosszabbra, akár 1-2 múzeum, akármi. Akkor már tanulnak történelmet, pl ókorról. Tanul Görögországról, Aténról, Egyiptomról, oda simán ellehet őket vinni.... de 5-8 évessem, főleg az 5 évessel mit kezdessz. Neki az is élmény, ha elviszed egy napra a strandra

2023. júl. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!