Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mit dolgoztok,...

Anyukák, ti mit dolgoztok, ami gyerek-kompatibilis?

Figyelt kérdés

Új dolgot tanulnék, amibe akár 30+ is érdemes belekezdeni, nem kell már kamaszkorodtól tapasztalatot gyűjteni ahhoz, hogy szóba álljanak veled a munkáltatók. Nyelveket beszélek, diplomám van már egy, könnyen és szívesen tanulok alapvetően. Viszont a híresen jól fizető területek (mint pl informatika vagy könyvelés vagy ilyesmi) nagyonnagyon távol állnak tőlem, sajnos inkább szociális beállítottságú vagyok, aminek jellemzően alacsony az anyagi megbecsültsége, ez pedig sajnos vagy sem, de szempont. Jelenleg SSC-ben dolgozom multinál (vagyis dolgoztam legutóbb, most a második babánkkal vagyok itthon), de kiégtem, utálom, csak azért nem mondtam fel, mert lehet távmunkában végezni és visszamehetek részmunkaidőben, de kb ennyi az előnye, hosszú távon semmiképpen sem szeretnék itt maradni.

Szívesen megélnék a hobbijaimból, de félek tőle, hogy ha "muszájból" kéne pl sütnöm (cukrászat) vagy regényt írnom, az nagyon hamar elvesztené a varázsát, és pár év után megint ott tartanék, hogy menekülnék az életemből, mert semmi se jó. És akkor már hobbim sem maradna, ami feltöltene.


Nektek mi jött be, mi az, amit tudtok gyerek(ek) mellett is kényelmesen végezni, meg is éltek belőle és boldoggá is tesz? Van ilyen egyáltalán? Hátha ötletet tudok meríteni a ti tapasztalataitokból :)


2023. júl. 18. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Magánórákat adhatsz egy nyelvtanari diplomaval
2023. júl. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, SSC :D

Kiégés ellen nekem az, hogy tudom HO csinálni, és a gyerekem dolgait intézni, az eléggé nyomós érv.

2023. júl. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Híresen jólfizető területek, pl könyvelés?

Ezen felkacagtam

Könyvelő vagyok. 4 éve jöttem el az irodából, akkor kaptam 150ezer kemény magyar forintot.

Most álltam újra munkába tavasszal. Ahonnan eljöttem, 200at adtak volna. Így oda nem mentem vissza.

Könyvelőirodai állásokra helentkeztem, a max 220volt, amit adtak volna. Hozzáteszem úgy, hogy bevallásu időben a 8 óra az 10-12... isten meg fizesse meg a túlórát.


Egy multi pénzügyét valasztottam. 280nettó. Keveslem, de ennél többet lehetetlen kérni.

2023. júl. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Én nem ebben dolgozok, de hallottam róla, hogy sok cég keres virtuális asszisztenst.

De nem tudom h ez most is jó munka-e, mert ezt korábban sokan KATA adózással csinálták (több cégnek dolgoztak be egyszerre), azt meg most nem lehet.

2023. júl. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

#3 akkor szr helyekre mész, a könyvelő ismerőseim egytől egyig pénzesek!


És igen, akik gyerek mellett dolgoznak vagy nagyszülők segítségével tudnak, vagy irodisták...


Nekem nincs munkám

2023. júl. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Ne viccelj már 3-as! Ennyit még egy közalkalmazott is megkeres gazdasági ügyintézőként.

Egy normál multinál GL/AP/AR területek egyikén könyvelőként nettó 4-500 a belépőszint.

Az én szaros cégem is fizet 360-at nettó és borzasztóan alulfizetve érzem magam a munkamennyiséget tekintve, de két kisgyerekkel félek a próbaidőtől, ezért nem merek váltani. Pedig 2 nyelvvizsga, felsőfokú gazdasági végzettség, mérlegképes plussz acca megvan.

2023. júl. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Mi váltott műszakban 12 órázunk éjjel-nappal a férjemmel. A lányunk 7 éves,autista.

Havonta 4 nap ütközik, azt megoldjuk.

Így nem kell táppénz,ha beteg a gyerek. És ő beteg 2-3 hetente.

Nem egyszerű, de megoldjuk.


Segítségünk egyáltalán nincs.


Fizu 250-280ezer nettó, plusz ingyen busz visz, plusz 28ezer cafeteria havonta/ fő.

Plusz én kapom a havi 48ezret (emelt családi plusz gyes).


Így még félre is tudunk tenni.

2023. júl. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Én utómunka cégnél dolgozok (filmgyártás terület), tudom ez sem annyira szokványos. Előnye, hogyha nincs annyi forgatás, akkor a kutya nem nézi, hogy mennyit vagyok bent, a lényeg, hogy a munka el legyen végezve. Cserébe viszont ha összegyűlnek a forgatási napok, akkor becsúszik pár hét 12 órázás is akár. A férjem tud remoteban dolgozni, ő IT-ban van, így ilyenkor ő tud a gyerekkel lenni több időt,érte menni, figyelni rá, ha beteg, stb. Nagyszülők nem tudnak segíteni, férjem szülei 300 km-el arrébb laknak, az én szüleim pedig még aktívan dolgoznak. Egyedüli segítségünk az 1 hónapban 1 hétvége, amikor a szüleimnél van a gyerek, mi pedig tudunk két napot magunkkal foglalkozni.
2023. júl. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mérnökként dolgozom, alkalmazottként és mellette részmunkaidőben felnőttképzésben oktatok. Utóbbi nagyon rugalmas, tökéletes kisgyermek melletti meló, már a kislányom 1 éves korában visszamentem. Korábban is megtehettem volna, de nem úgy alakult az életünk. Kevés munka (heti egy nap) és egy kis plusz betevő a háznál, jól jött. Aztán visszamentem a teljes állásomba is, így már kicsit zsonglőrködés az idővel, de megoldjuk. Az én munkahelyem kicsit rugalmasabb, így én viszem reggel oviba a lányunkat, a férjem hozza el. Oktatási napokon én rohanok a munkahelyemről a másikra, így kis szerencsével este találkozok a kislányommal még, de van, hogy akkor sem. Őszintén? Gondolkozom, hogy a kényelmesebbet (részmunka) feladom. Nem ér annyit, amennyi rohanással így már jár.

Azért nem teszem, mert tervezünk tesót és mellette is jól jönne majd a plusz betevő, de két gyerek/két munka már biztosan nem igen fog működni.

2023. júl. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

Ha szó szerint nézzük az elvárásaidat, akkor nincs ilyen, vagy extrém ritka.

Én elégedett vagyok a jelenlegi munkahelyemmel, jól érzem ott magam, de nem a munkám tesz boldoggá.

Közigazgatásban dolgozom. Vannak előnyei és hátrányai is. Viszonylag jó fizetés, mindennel (alapbér, jutalom, cafeteria) kb. nettó 500 eFt-ot keresek Borsodban. Van 5 nap pótszabadságunk. Rugalmas munkaidő, heti 40 óra. Heti 1-2 nap home office, akinek van rá igénye. Biztonságos, ha nem csinálsz iszonyú nagy hülyeséget, akkor nyugdíjas állás. Nem küldik el a kismamákat, a táppénzen lévőket, stb.

Nyilván előrelépési lehetőség nincs (csak haveri/politikai alapon).

2023. júl. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!