Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell a gyerekeket...

Miért kell a gyerekeket állandóan összehasonlítgatni?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet megérteni,hogy minden gyermek más?Ma nagyon kiakadtam!19hónapos a kislányom és hát nemakar "beszélni" Persze apa,mama,baba,papa és cic van,és én már ezeknek is úgy örülök,de persze jön valaki aki teljesen lelombozz és még ő van megsértődve ha netán úgy szólok vissza!Vagy a másik,hogy "Te még nem szoktatod le a pelusról ennyi idősen?" Mert???két évesen kötelező folyékonyan beszélni és csak a wc-be intézni a dolgokat??Lehet én állok rosszul a dolgokhoz,de jó lenne olyan világba élni ahol nem versenyzünk azon,hogy kinek mit tud és mikor a gyermeke!Hiszen ahogy mi sem így ők sem egyformák!
2023. júl. 21. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Ez tudod mi. Szín tiszta fsz méregetés. Én is mindig mondom itthon a férjemnek is hogy nem kell eröltetni, majd megcsinálja a maga idejében, rájön magától.

Én is hallgatom, hogy ezt azt amazt az ő gyereke nem így csinálta, stb. De a mi gyerekünk nem más gyereke.

Amúgy nem kell figyelembe venni őket. Rövidre kell zárni.

Te még nem szoktatod le a pelusról ennyi idősen?": NEM

Miért???: MERT

2023. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Passz van akinek a gyerek az ami jelképezi ,hogy na "ezt értem el az életben,milyen fasza vagyok". Mutogatja mint egy serleget,hogy nézd a tökéletes gyerekeeeem...

Enyém 22 hónapos és annyi megy hogy apu,ház, totó (autó),cica,pápá, hoppá. Nekem ennyi elég. 2 évesen abszolút nem kell szobatisztának lennie.

2023. júl. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Mi? A te gyereked még nem írta meg a doktoriját? De gáz! 😉


Na jó, tényleg ne foglalkozz ezzel! Tudom könnyű mondani, de próbáld meg!

1, Engedd el a füled mellett.

2, Magadban kívánj neki minden 'jót'.

3, Ha végképp átlép egy határt ne csak magadban...

Egyébként én ilyenkor azt szoktam mondani, hogy még jó, hogy különbözőek vagyunk! Piszok unalmas világban élnénk, ha mindenki egyforma lenne!

2023. júl. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

A kedvencem a dicsekves..

Jaj Pistike hat honaposan felult,jaj Petike mar kilec honaposan felallt...es akkor mi van vaze?

2023. júl. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

Kérdezőtől és 1-es válaszolótól kérdezném:


És kik teszik ezeket a megjegyzéseket?


Ha rokon, akkor különösen bunkóság, hogy megjegyzést tesz a gyerekedre. De mások honnan tudják? Leginkább csak úgy, ha te elmondod nekik. Miért kell úton-útfélen, pl. játszótéren, közösségi oldalon, orvosi rendelőben várakozva a többi anyukával ezeket kitárgyalni? A játszótéren foglalkozz a magad gyerekével, ne egy másik anyukával.

2023. júl. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk rokonoknál van így.

Egyébként anyai ártalom lehet, én büszke vagyok a kicsire. Egyébként ha elmond a gyerekéről valaki valamit, az engem nem zavar. Pl ha mondja hogy az én gyerekem már 3 hónaposan forog", 2 évesen beszél mondatokban"/ akármi.

De az hogy mint ahogy a kérdező írja 2 évesen még nem szobatiszta?

Már beszélnie kéne. Ezeket én kifejezetten tudatlanságnak tartom...

Vagy hogy ÁLLANDÓAN róla beszél.

2023. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mint bölcsődei dolgozó nem gond ha 19 hónaposan söt ha 2 évesen sem beszél van aki 2 és fél évesen is csak szavakban beszél ami pont elég, majd jön magától.A tisztaságot úgyszint nem szabad siettetni, nem minden gyerkőc áll készen ugyanabban az időben meglépni ezt a hatalmas változást.Van olyan gyerek amelyik látván a többi gyereket pisilni bilibe,kéri a bilit de nem pisil bele.Nincs semmi gond a gyerkőcöddel.Am én ilyen emberekkel nem igen társalognék akik méregetik az ő pulyájuk másokéhoz.
2023. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak olyanok, akik azt hiszik, minél előbb csinál vmit a gyereke, annál különlegesebb, mintha vmi verseny lenne. Csak nem értem, miért kell siettetni az érést, mindennek megvan a maga ideje. Sok nagyszülőnél jellemző még ez a siettetés. Főleg amikor az unokákat hasonlítják egyházhoz, hogy xy már ennyi idősen ezt csinált, meg azt...
2023. júl. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor mondd azt, hogy egy egészséges gyereknél az égvilágon semmi jelentősége nincs annak, hogy mikor indul el, mikor lesz szobatiszta vagy mikor kezd el beszélni.

Én pl állítólag 3 éves koromig nem beszéltem, aztán mégis van pár diplomám meg nyelvvizsgám.

2023. júl. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem tudod megkülönböztetni a kérdést és a beszólást. Kérdeznek valamit válaszolni kell és nem dühöngeni. - Nem szoktatod le a pelusrol? - Nem. Megvárom amíg magától készen áll rá.

Én is így csinaltam és bevált.

Beszéd: beszédzavaros gyerekem van és nem nagyon hiszem, hogy 3 éves koráig nem beszélt az akivel amúgy minden oké. Rosszul emlékszik a család. Lányom és a szintén beszéd sni kódos barátnői kezdtek 3 éves kornal idősebben beszélni. De 19 hónaposan nem kell beszélnie. 2 évesen kell minimum 20 szó, de az a saját kitalált szava is lehet.

2023. júl. 22. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!