Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekem apja direkt megenge...

A gyerekem apja direkt megenged mindent a gyereknek, itthon meg állandóan a balhé van emiatt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elváltunk, két hetente megy egy hétvégére, ott is alszik.

7 éves, facebookot csinált neki, amikor megmondtam, hogy kicsi ahhoz, hogy facebookja legyen, és amúgy sincs szüksége rá. Direkt csinálja. Mindent megvesz neki, és meg is alázott ezzel a múltkor: szülinapjára rollert vettem volna neki, arra spóroltam össze a pénzt, erre az apja tegnap közölte telefonon, hogy holnap hozza a rollert neki (az apja tudta, hogy én akarom neki megvenni). Ezzel megint nagyobbat nőtt a lányom szemében az apja, én meg kisebbet. És megint én vagyok a rossz, megint velem vergődik, mert leültetem verset tanulni, meg be kell ágyazni, ott meg mostohaanyu megcsinálja ezeket helyette, mert otthon vakarja a punciját és annyi dolga van egész nap, hogy mosson-főzzön-takarítson (nincs gyereke, mielőtt megszólnátok, és nem home officeban dolgozik).


2023. febr. 17. 13:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudsz mit tenni, ez az igazság.
2023. febr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
34%
Joga van elkényeztetni a gyereketeket, mégha hosszútávon nem is jó.
2023. febr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

A Facebookra van egy ötletem. Ha már megvan, tiltás és vita helyett tanítsd meg a gyerekedet okosan használni. Ez sok családban hiányzik, ha nem az apja, megcsinálták volna haverokkal, és arról lehet, hogy nem is tudnál. Élj a lehetőséggel, hogy tudatos közösségi média használatra tanítod.

A roller pénzből találj ki valami mást, aminek örül, lehet egy élmény ajándék akár, kalandpark, nem tudom, te ismered a gyereket, biztos örülne másnak is a rolleren kívül.

2023. febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagy rossz, csak eszköztelen. Eszközöket kell szerezned.
2023. febr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
7 évesen nincs keresnivalója a facebookon, se más közösségi oldalon.
2023. febr. 17. 14:36
 6/22 A kérdező kommentje:
Milyen eszközök? Például?
2023. febr. 17. 14:36
 7/22 anonim ***** válasza:
13%
Az élethez.
2023. febr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%

Sajnos ezeket a keserű pirulákat le kell nyelned még évekig 😓

Nem tudok erre tanácsot adni, mert talán nem is lehet

2023. febr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos ez nagyon jellemző - tisztelet a kivételnek -, hogy az ex a gyereken keresztül rugdossa a volt feleséget. És igen; ő a jófej a facebook-kal meg a rollerrel, az anya meg lesz a rossz zsaru. Annak ellenére, hogy az anya biztosítja a mindennapokban az állandóságot.
2023. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez nagyon sok elvált gyerekkel így van, ez (is) a rossz a válásban. Mások a nevelési elvek, másik az elvárások a két helyen. Hozzánk szokott jönni minden második hétvégén a párom előző házasságából való gyereke, és ő is el van itt kényeztetve. Hiába mondtam, hogy szerintem ez így nem jó, azt mondja párom, hogy ha itt van 2 napot, akkor azt ő sajnálná veszekedéssel tölteni, inkább ráhagy mindent. Plusz nem akarja, hogy emiatt ne szeresse a kislány. És valahol ez is érthető.

Amiket írsz, az már viszont mintha nem a gyerekről szólna, hanem hogy rajtad felül kerekedjen, ezt egymással kéne megbeszélnetek.

2023. febr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!