Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor lesznek anyásak a gyerekek?

Mikor lesznek anyásak a gyerekek?

Figyelt kérdés
A fiam 8 hónapos,de nem igazán érdekli,hogy ott vagyok,vagy sem. Mondjuk annyiból jó,hogy bárkivel elvan.
2023. júl. 22. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Ez lehet, hogy hamarosan megváltozik. Éppen ebben az életkorban lép fel az úgynevezett szeparációs szorongás.

Az igazán anyás gyerekek félnek, gyakran az apától, aki kiszámíthatatlanul, indulatosan, félelemkeltően viselkednek.

2023. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Az enyém 8 hónaposan lett szeparációs szorongásos szépen fokozatosan. De az csak azt jelentette, hogy állandóan cipelgetni kellett a kis pelenkás popsiját, különben ordított. Nem az a szívmelengető bújósság volt. :D Most 1 éves és már egyértelműen kifejezi a szeretetét. Bújik, ölelget, rámlapul, csukott szemmel mosolyog, ha puszilgatom. 5 mp-ig, aztán rohan tovább. :)
2023. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Pont ma gondolkodtam rajta,hogy tuti nem szeret ez a gyerek 🙈
2023. júl. 22. 21:55
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Fiam 15 honapos,kb egeszen a szuletesetol csak rajtam log.masnal orditt..

Most mar kerek ot percig elvan masnal is,aztan jon is hozzam vissza..

Barmi gondja baja van,ram kapaszkodik,hiaba van ott az apja is ..😆

2023. júl. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Dehogynem szeret! :) Biztos, hogy rajta is látszani fog, nemsokára le sem fogod tudni fejteni magadról azokat a kis karokat. Az, hogy most tök jól elvan nélküled, az csak azt jelenti, hogy biztonságban érzi magát és kiegyensúlyozott. Ami egy jó dolog. :)
2023. júl. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy kedves utolsó. Erre így ilyen formában nem gondoltam. Vedőnő is mondta,hogy kis nyugodt, kiegyensúlyozott baba.
2023. júl. 22. 22:27
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hároméves, soha nem volt anyás. Apás szokott lenni pár hétig átmenetileg. Ez nem azt jelenti hogy nem szeret, hanem biztonságosan kötődik és nyitottabb személyiség. Én személy szerint örülök, hogy elkerültek a gatyaszaggató ordenáré cirkuszok, amitől a szobát sem hagyhattam volna el.
2023. júl. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én fiam se volt soha extra anyás/apás, de a viselkedése egyértelműen tükrözi, hogy biztonságosan kötődik (ezt később olvastam). Így bár lehet úgy tűnik nem számítasz, valójában olyan biztosnak veszi a jelenléted, hogy nem aggódik miatta.

Nálunk ez kis baleseteknél szokott megmutatkozni. Teljes lelki nyugalommal játszik más gyerekkel vagy épp rokonnal, de ha elesik, beüti magát vagy bármi diszkomfort érzete lesz, akkor egyből sír, hogy anya anya. Megnyugszik nálam és megy vissza játszani. Minél idősebb, ez annál egyértelműbb. Szóval ne aggódj, biztos szeret.

2023. júl. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A lányom totál nem volt anyás. Én is sokszor mondtam viccből, hogy tuti nem is szeret. :)

Na a fiam most anyás helyette is. :D

Kb.8 hónaposan kezdődött, akkor csak annyi volt, hogy nem hagyhattam ott a szobában. Mindig mellette kellett lennem, hogy lásson. Aztán 10 hónapos kora körül kezdődött, hogy az apja éjszaka nem vehette fel. Na ez azóta is tart, 14 hónapos. Nagyon jól elvan egyébként, mosolygós, kiegyensúlyozott gyerek. Eljátszik egyedül is sokáig. De sokszor jön, fel kell venni picit, ölelés, puszi, aztán megy is tovább a dolgára. Ha elesik, fáj valami, akkor is engem akar.

De egyébként ez azóta van, amióta a férjem munkahelyet váltott. Előtte sokat volt itthon, általában fél napokat dolgozott, plusz kedd-szerdán is itthon volt. Ergo sokat volt a gyerekkel. Utána viszont sajnos olyan helyre kellett mennie, ahol 7-17-ig dolgozik. Reggel korán megy, majdnem este ér haza. Na azóta ennyire anyás a kicsi. Kíváncsi vagyok, hogy alakul a dolog most, ugyanis most augusztus elejéig szabin lesz a férjem. Hátha mehet hozzá éjszaka majd apa is néha. :D

2023. júl. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Egyik gyerekem se anyás. A lányom full apás volt kicsiként is, tojt a fejemre, ember vagyok, nem hazudok: rosszul esett. Soha egy puszit, ölelést nem kaptam, konkrétan eltolt. Bezzeg az apját. Tüskés személyiség, a mai napig moderáltan fejezi ki felém a szeretetét. Autista.

A kisfiam ezzel szemben egy bújós kismajom, de az apját is ugyanúgy szereti, nem mondanám anyásnak, de szeret.

2023. júl. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!