Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert szul valaki 3 vagy...

Miert szul valaki 3 vagy annal tobb gyereket?

Figyelt kérdés
mi az oka annak ha valaki kettonel tobb gyereket szeretne? Egy gyerekes vagyok egyszeruen nem fer a fejembe miert akar valaki egy megtapasztalt/letudott dolgot elolrol kezdeni? Meg valahol talan a ket gyereket ertem hiszen a masodikkal meg lehet elni mashogy vagy mas a gyerek neme. De haromnal? Vagy pl tobb penzbe kerulnek, alig orokolnek majd szetoszlik, mindet nem lehet elinditani az eletben magas szinvonalon, minisegi idot nem lehet raforditani az osszes gyerekre. Egyszer azt mondta egy baratnom hogy a babakor miatt akart meg egyet mert azt ugy szerette. Ez igaz? Az anyukak a sajat nosztalgikus almodozasaik miatt szulnek?
2023. júl. 23. 09:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
77%
Én mindig is hármat szerettem volna. Mindegyik gyerekem egy egyéniség, nem érzem úgy, hogy minek ebből még egy, van már ilyenem. És nem a kisbabás korszak miatt csináltam, hanem magáért a kis emberért, minden részéért. Hárman sokkal jobban el tudnak játszani együtt, mint egyedül vagy ketten, több emberrel több élmény minden, amit csinálsz. Mintha én azt kérdezném, hogy miért van két barátod, ha van egy, az nem elég mindenre? De, lehetne az, de minél több, annál jobb. :) Egy határig, mert végtelen gyereket nem tud az ember se eltartani, se foglalkozni velük. Mi a személyiségünk, anyagi adottságaink mellett úgy éreztük, hogy ez a határ a három gyerek, annyit még tisztességesen fel tudunk nevelni. Házat venni mindegyiknek 18 évesen valószínűleg nem fogunk tudni, de mi elvből nem is akarnánk MINDENT megadni indításképp. Vagyis hát ennyire mindent. Pár milliót szívesen, amivel el tud indulni majd. Mi sem kaptunk egy forintot sem a szülőktől, és teljesen jól talpra álltunk. A férjem nővére kapott egy házat, azóta abban él, 5 éve keres munkát, és amit alkalmi munkákból keres, abból még aznap elmegy Bubble tea-zni.
2023. júl. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
75%

Én egyke vagyok, és gyűlölöm meg mindig is gyűlöltem ezt.

Mikor megkérdezik "van tesód?", és "nincs" a válasz.

Mások mindig "tesóm így, tesóm úgy ", én meg játszhattam anyámmal, vagy maximum unokatesó, ha ott volt, vagy ismerős gyereke.

Mindig irigyeltem, hogy másnak van kivel bármikor játszani, aki nem az anyja vagy apja.

Az emberek nagy tévedésben vannak, hogy jajj "minőségi idő" a gyerekkel, holott a gyereknek nem mindig egy felnőtt társaságra van szüksége.

Én egykeként nem vagyok több másoknál, sőt, inkább kevesebb...

Úgy voltam vele, hogy vagy minimum kettő, vagy egy sem.

2023. júl. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
20%
A támogatások miatt, adókedvezmény meg ilyen hülyeségek miatt...
2023. júl. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
82%
Ha nagyobb lakásban élnénk és fiatalabb lennék (39 vagyok), vállalnék szívesen harmadikat. Gondolom, azok bevállalják, akik nagy lakásban, házban élnek, meg fiatalabbak. Mondjuk van egy ismerősöm, aki 7 gyerekkel él 2 szobás lakásban. Ő azért vállalt ennyit, mert sosem tudott vagy akart dolgozni, és inkább jöttek sorba a gyerekek.
2023. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
92%

3

Ez hülyeség. Pár éve van adókedvezmény. Előtte is szültek 3 gyereket. Mindig volt ilyen. Most meg ráfogjuk a kedvezményre. Azért nem akkora pénz az, hogy megérje. Aki meg ez miatt szül így járt. De azért 3 gyereket felnevelni nem piskóta. Azért ott kell szeretet, elhivatottság és sok minden.

Ez olyan hogy jön egy érzés akarsz gyereket. Van aki úgy érzi 1 elég más meg hogy több.

2023. júl. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:

2 en is egyke voltam de ilyen soha nem fogalmazodott meg bennem. Eszembe se jutott csomo baratom volt.


3 nem erre akartam kihegyezni a kerdest. En a lelki hatterere vagyok kivancsi

2023. júl. 23. 09:55
 7/61 A kérdező kommentje:
1 koszi a reszletes valaszt fogalmam sincs miert pontoztak le en teljesen oszintenek latom a gondolataid
2023. júl. 23. 09:57
 8/61 anonim ***** válasza:
91%

Vannak, akik a maguk örömére vállalnak gyereket. Őket nem foglalkoztatja annyira, hogy mit örökölnek majd.


Vannak, akik ezzel kerülik a munkát vagy csak szimplán bevételi forrásként tekintenek erre. Azért bízom abban, hogy ez a szegmens a ritkább eset.


Valahol minden gyerekvállalás nemességében ott lakozik az önzés, ami nem feltétlenül negatív dolog. Amikor gyerekvállalásra adod a fejed, nem az a legnagyobb dilemmád, hogy vajo fog-e tőled örökölni. Az majd a későbbi időők problémája lesz.


Ha csak stabil anyagi és lelki háttérrel rendelkező családok vállalnának gyereket, valószínűleg mára ki is halt volna az emberiség.


Márki-zay Péternek például 7 gyereke van, ami számomra már bőven túl sok. Nem lehet őket egyformán ellátni, nem lehet velük egyformán foglalkozni, nem lehet az útjukat egyformán dédelgetni.

2023. júl. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
28%

Nekem 3 van

De igazából 2 és egy egyke.

Látom a kicsin, hogy milyen rossz hogy neki nincs korban hozzáillő társa, ha lehetett volna 4 en lennének.

Nekem 1 gyerek nem gyerek

2023. júl. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
100%

Ez megint egy olyan dolog, hogy nem lehet mindenkinek tetsző választ adni rá, mert mindenbe bele lehet kötni.

Meg hát amíg nem másoktól kunyerálok pénzt a nevelésükre, addig nem tartozik senkire hány gyerekem van.

2023. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!