Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz a GYES lejárata, és a...

Mi lesz a GYES lejárata, és a 2. babám megszületése közötti időszakban? Aki hasonló helyzetben volt, nála hogy volt?

Figyelt kérdés

Kistesót szeretnénk,pár hónapja próbálkozunk,de egyelőre nem jött össze.Ha most terhes lenné,akkor júl.körüli baba lenne.A Gyesem jövő év ápr.-ban lejár. Fizetés nélküli szabit kell kérnem majd a két időpont között?15 év munkaviszony után jöttem el szülni első babámmal,ilyenkor a TGYÁS-t ill. a GYED-et hogy számolják majd a 2.-nál?

Köszönöm,hogy segítetek.


2010. okt. 14. 16:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagy ápr.után vegyem ki az összegyűlt szabijaimat,majd táppénz? Ezt engedik általában a munkáltatók?
2010. okt. 14. 16:16
 2/9 anonim ***** válasza:
Összegyűlt szabik, aztán táppénz.
2010. okt. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Dolgozni miért nem akarsz visszamenni?

A felgyülemlett szabadságok általában 2 hónapra elegendőek. Utána már elmehetsz TGYÁS-ra. De ha hiányzik pár nap, akkor táppénz és kész.

2010. okt. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát dolgozni azért nem gondoltam,mert fiam ápr-ban tölti a 3.évét,és állítólag csak szept.-től tud menni oviba,addig mit csinálok vele???
2010. okt. 14. 17:45
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

Hát ha nem irattad be az oviba, akkor csak szeptembertől mehet.

Ahhoz az idén tavasszal be kellett volna iratni, hogy áprilisban mehessen.

Ha nem leszel terhes, akkor mit csinálsz a munkahelyeddel? Vagy a gyerekkel?

2010. okt. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha nem esek teherbe esetleg,akkor kiveszem előtte a szabijaimat (ami kb.50 nap)+ még fizetés nélküli vmennyi.

De ezt nem is tudtam,hogy már az idén be kellett volna íratnom...Ezt eddig senki nem mondta...

2010. okt. 15. 09:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is áprilisban tölti be a lányom a 3-at.Most tavaszal íratam be,előjegyzésbe vették,így jővő áprilisban kezdi az ovit.Én most táppénzre megyek a második terhességgel.A férjem kéri a gyest.Én meg majd a másodikkal mindent ami kell.
2010. okt. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát pedig könnyű kiszámolni, veszed azt a nevelési évet, amikor kezdeni akarsz (2010. szept-1011 június) és az ezt megelőző tavasszal kell beiratni.

Mindig kirakják hirdetménybe, hogy mettől meddig született gyerekeket kell most beiratni.


És ha nem kapsz fizetés nélküli szabit?

2010. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most olvasom a hozzászólásaidat, jól értem, hogy be se mentél az oviba azóta se, hogy megkérdezd, van-e hely, esetleg valahogy meg tudnák-e oldani, hogy kezdhessen áprilisban, amikor betölti a 3-at?

Azért egy sétát csak megérne a dolog...

2010. okt. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!