Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha elfogadják az új tervezetet...

Ha elfogadják az új tervezetet, miszerint már a GYED/GYES ideje alatt is közölheti a munkáltató a kismamával, hogy nem kívánja majd foglalkoztatni a későbbiekben, akkor ez a hozzám hasonló édesanyákat hogy fogja érinteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy egy éves kisfiam és nemsokára szeretnénk még egy babát, aki még a GYED alatt, esetleg a GYES-be 1-2 hónappal belecsúszva születik majd meg.


Ha a kormány elfogadja a fenti tervezetet, az hogy fogja befolyásolni az én és a hozzám hasonló anyukák második baba után járó TGYÁS-át és GYED-ét.


Mert ugyebár a gyed egyik alapfeltétele, hogy aktív szerződése legyen a kismamának és hogy éljen még a cég, ahonnan eljött szülni.


Hozzáértők válaszát várom!


Köszönöm


2011. júl. 27. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem pontosan írok, de kb úgy, hogy ha olyan a főnökség, akkor megvárják, amíg megszületik a kicsi, hogy megkapd az ellátásokat, aztán kipostázzák a felmondóleveled.

Ha ennyire se gerincesek, akkor örülhetsz ha még nem szűnt meg a munkahelyed.

2011. júl. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy én értettem, ez a felmondás a már nem védett időre vonatkozik. Tehát, ha megkapod holnap a felmondólevelet, akkor is dolgozhatsz még a gyerek 3 éves koráig, de nem tovább. Tehát, a gyed/gyes alatt védve vagy, csak utána nem.

Egyébként valamelyik nagyon okos azzal magyarázta, hogy ez miért is jó, mert milyen szerencsés az anyuka, hogy már korábban tudni fogja ha kirúgják, van ideje másik állást keresni.

Ha a következő baba a gyes idején már létezik, akkor ismét a védett kategóriába esik a kismama, mert terhes.


Lehet, hogy én értettem még rosszul valamit, ha más jobban tudja, biztos megírja.

Remélem, hogy nem fogják megszavazni... :(

2011. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Azóta feltettem ezt a kérdést egy netes TB szakértőnek is és szerencsére a másokdik válaszaadónak van igaza.


Szóval a védettség ugyanúgy fennáll a GYED/GYES ideje alatt és a kistesónál is. Azért megnyugodtam. :)


Ez a tervezet érdemben annyi változást hozna, hogy amint az anyuka visszatérne a munkahelyére, azonnal elbocsájthatóvá válna, nem lenne a 30 napos felmondási idő, ami eddig volt.

2011. júl. 27. 15:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Sehogyan, logikusan, hiszen max azt közlik előre, hogy majd felmondanak egyszer ha lejár a védett időszak.

De ha újra szülsz, akkor logikusan ez kitolódik és aktív marad a munkaviszonyod.

2011. júl. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!