Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondja ezt egy pár...

Miért mondja ezt egy pár többgyerekes anyuka?

Figyelt kérdés

Még egy pár hónappal ezelőtt olvastam egy várandós anyuka kérdése alatt a válaszokat, (azóta már megszületett a babája) és az egyik anyuka azt írta, hogy:

"Az egyik gyerekem maximálisan bebizonyítja, hogy mi is a jó az anyaságban, de ha csak a másik lenne, akkor inkább öngyilkos lennék!"


Szerintetek ez nem durva kijelentés?

Vagy csak én lepődtem meg ezen? 🤷


2023. júl. 28. 09:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem durva, csak te lepődtél meg ezen.
2023. júl. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azért írtam a kérdésemben, hogy pár, mert nem csak ez az egyedüli eset volt.
2023. júl. 28. 09:36
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
#2. Senki nem kérdezte, miért írtad, hogy pár... Jól elbeszélgetsz magaddal?
2023. júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#3

Képzeld, még az első válasz ELŐTT szerettem volna kiírni, csak nem sikerült.

Nem kell mindenbe belekötni. 😜

2023. júl. 28. 09:43
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező itt van pár bunkó ember, levegőnek kell nézni.

Egyébként nekem is erős ez a kijelentés.

2023. júl. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ezt gondolják, és szeretnek erős kifejezéseket használni.
2023. júl. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

Ugyan már...

Ezek "költői", azaz szülői túlzások.

Nyílván vannak könnyebb és nehezebb természetű gyerekek. Ennek az anyukának 2 teljesen különböző habitusú gyereke van, de jobban tetszene neki, ha mindkettő egy földreszállt angyal lenne és kb semmit nem kellene velük foglalkozni, felnőnének maguktól.

De mivel nem így van, és az egyik gyereke kicsit több odafigyelést igényel, inkább mártírkodik és eltúlozza a dolgokat.

Az ilyen anyának persze fogalma sincs, hogy milyen egy igazán problémás gyerek, hiszen ha valóban annyira rossz lenne a helyzet, mint amilyennek leírja, akkor nem itt írogatna, hanem keresné a megoldást!

Mondom ezt úgy, hogy súlyos fogyatékos, autista gyereket nevelek, aki üt, rúg, harap, nem ért semmit, nem is beszél, etetni, itatni, pelenkázni kell. Na ő nehéz eset, de még így sem akarok öngyilkos lenni, sőt, nagyon szeretem a gyerekemet akármilyen nehezek a mindennapjaink.

2023. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

7#


Az egyenletből csak azt hagytad ki, hogy mindenki más, másképp dolgozza és éli meg a dolgokat, jelen esetben egy nehéz esetű gyereket is.


Lehet te így érzel, de nem tudhatod más meg mit érez akár hozzád képest fele annyi problémával.

Tudod.. nem mindenkinek ugyan akkora a teherbírása.

2023. júl. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Túlzásról hallottál már? Esetleg olyanról hogy az ember hirtelen felindulásból esetleg rossz lelkiállapotban olyat mond vagy ír amit nem úgy gondol?
2023. júl. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Akár túlzás, akár nem, de... Nyilván durva kijelentés. Ha néha gondol is ilyet az ember egy pillanatra az egy dolog. De odáig eljutni, hogy ki is mondja vagy leírja, szerintem is sok. Egy beteg gyermek esetén még valahol meg is érteném, egyébként nem tudok igazán együttérző lenni ezekkel az édesanyákkal. Már csak azért sem, mert úgyis akarva/akaratlanul, de éreztetik a gyermekkel, hogy mi a szitu. A gyerekkel jobban együtt tudok érezni többnyire.
2023. júl. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!