Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyerekes szülők, milyen...

Többgyerekes szülők, milyen autótok van?

Figyelt kérdés
Milyen márka/típus, mikori évjárat, hány évesen vettétek, összefüggésben állt-e valamelyik gyerek érkezésével, mikor tervezitek lecserélni, vagy úja autót venni legközelebb?

2022. nov. 10. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Ford Mondeo kombi.


Még a gyerekek előtt vettük, de mivel tudtuk, hogy marad vagy 15 évig, fontos volt, hogy olyan autó legyen, aminek nagy a csomagtartója.


Most 10 éves.


Lecserélni? Passz. Majd talán 10 év múlva lesz pénz másik kocsira, most a házra és gyerekekre megy el.

2022. nov. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Toyota Corolla.

13 éves, remek állapotban van, én is törődöm vele. Abban bízom, hogy legalább 10 de akár még 20 évig használni fogom. Ennek a márkának közismert a megbízhatósága. Természetesen benzines, szívómotoros autó, másmilyen nálam nem is jöhet számításba.

Már megvolt mindkét gyerek, amikor vettem. Azért vettem, mert az előző (szintén japán, Mazda 323 szintén benzines, szintén szívómotoros) egyre többet gyengélkedett.

2022. nov. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Nekem egy 10 éves Octaviám van, 5 évesen vettük. Nem tervezzük cserélni, tökéletesen megfelelő, gyakorlatilag a városban járok vele. A férjemnek céges Nissan X-trail van, talán 2-3 éves, azt nemsokára cserélik.

2 gyerekünk van.

2022. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Ford mondeo kombi van nekünk is. Rettentő sok minden elfér benne. 2 gyerekünk van, akkor vettük mikor az első született. 18 éves autó már. Rengeteg pénzünkbe van, majd ha teljesen elromlik akkor lecseréljük.
2022. nov. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Toyota Prius. Amire kell 2 gyerekkel, arra nekünk elég. Megbízható, jó autó.
2022. nov. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
79%
Ford Ranger pick-up. 4 éves. Újonnan vettem, Áfa visszaigényléssel. Csere...mi vagyok én, Mészáros Lölö?
2022. nov. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

Sharan Freestyle Volkswagen 7 személyes.

A második gyerek érkezésekor vettük, 2007-es évjárat ha jól emlékszem. Nálunk elsődleges szempont volt hogy az első és második sor között tágas hely legyen mert nagyon sokat utazunk családdal. Ezáltal a csomagtartó mérete is fontos szempont a sok bőröndnek.

Már nagyon le kellene cserélni de nem találtam még hasonló paraméterekkel rendelkező autót.

2022. nov. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Alfa Romeo Giulietta. 9 éves. 2 gyerek van. Meglepő módon mindenre elég, amire szeretnénk, pedig nem gondoltam volna :D De praktikusan csomagolok, szóval nyaralások/utazások is simán megvalósíthatók vele. Jó kis autó, nagyon szeretjük, de azért már idős és tény, hogy nem a legkényelmesebb két gyerekkel, legalábbis hosszabb útra, sok csomaggal nem. A 3. gyerek lehetőségét még nem vetettük el, és ha még jönne egy újabb tag a családba, akkor vele együtt már egész biztosan kicsi lenne.


5 évesen vettük, még a gyerekek előtt. Most már szívesen lecserélnénk amúgy, de idén inkább nagyobb házat vettünk, és most nem telik új autóra, főleg nem ilyen durva áremelkedés mellett (már használtat nem akarunk venni, csakis szalonból garisat).

2022. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

Nekem egy Fiat 500x 2018-es, újonnan vettük, akkor még nem volt gyerekünk, de tervben volt és emiatt vettünk nagyobbat (én amúgy kis városi autó párti vagyok)


A férjemnek nincs saját autója, egy céges Toyota RAV4-et használ fél éve, ez teljesen új, előtte egy 2019 Ford mondeo kombit használt (pár évente cserélik a céges autókat)

2022. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
2012es Mazda 6 kombi, én még szeretném sokáig megtartani.
2022. nov. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!