Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen nevet adtatok a gyereke...

Milyen nevet adtatok a gyerekeiteknek, hogyha a vezetéknév túl gyakori? Mennyiben befolyásolt benneteket a névadás során?

Figyelt kérdés

Nagyon gyakori vezetéknet fog kapni a kicsi(k), így úgy gondoltam, hogy vagy két keresztnevet, vagy egy különlegesebb nevet kapjon, de a férjemnek egyik se tetszik. Ő azzal jön, hogy de hát úgy is különleges lesz nekünk, nem kell ezen problémázni, hogy ő lesz a városban a negyedik Nagy Ádám, vagy a hatodik Kiss Flóra. De ha már úgy is gyakori vezetekneve lesz, akkor legalább valami kis megkülönböztető jelleggel legyen két neve, és akkor már szűkítjük a kört, hogy például Nagy Ádám Balázs.


Hogy voltatok ezzel a kérdéssel?


2023. júl. 29. 01:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nevet kell választani, ami mindkettőtöknek tetszik. Mi gondolkodtunk különlegesebb néven, illetve kapott második nevet, ami igencsak hasznos tud lenni függetlenül attól, hogy számunkra is különleges.
2023. júl. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy különlegesebb névtől nem lesz jobban megkülönböztethető, kivéve ha valami nagyon extrém kiszúrós.


Legyen két keresztneve, egy hagyományos és egy különlegesebb.


Pl Nagy Ádám Ezra vagy Kiss Flóra Véda (ezeket csak példának írtam) de így a gyereknek van esélye dönteni később melyiket szeretné.

2023. júl. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

viszonylag gyakori a vezetéknevem, a keresztnevem Petra. tesómnak gyakoribb a neve, Péter. ezek is "hétköznapi" nevek, mégsem gyakoriak, szerintem :)

mivel a fèrjem neve ritka és hosszú is, így egy ismertebb rövid nevet kapott a gyermekünk.

ha gyakori lenne a vezetéknév, én különlegesebb nevet választanék, de legalábbis nem a 10 leggyakrabban adott névből. én nem szeretem a 2 nevet, így biztosan csak 1 lenne.

azt tudom tanácsolni, hogy üljetek le mindketten a nevek elé, írjátok le kinek mi tetszik, aztán ha van ami mindkettotoknek, meg is oldódott a probléma :)

2023. júl. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
3as, nálunk az ovis csoportban 13 kislányból3 Petra:-D Úgyhogy elég gyakori
2023. júl. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
oh, akkor azóta felkapott lett 🤣 legalábbis helyenkènt :) egy kisvárosban (20e fő) gyerekekkel foglalkozok, az elmúlt jópár évben 1 Petrával és 1 Péterrel találkoztam :)
2023. júl. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék két nevet, mert több barátomnak is problémás volt a papírmunka pl. egyetemi íratkozáskor. Nekem kicsit különlegesebb nevem van, nem egy nyelvkitörős, de nem ismerek senki mást ilyen névvel, szeretem. A saját gyereknek se adnék toplistás nevet, mert több egyforma vezetéknevű és keresztnevű embert ismerek, néha keverem őket. Ha rövid a vezetéknév (pl. Kiss), akkor talán kicsit hosszabb nevet választanék mellé, legalább 6 betűset, és olyat ami szépen cseng a vezetéknév mellett. Nem kell a legcifrábbra rámenni, sok olyan van, amit nem hallasz minden nap, de nem is nyelvtörő.
2023. júl. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Az én gyerekemnek nagyon gyakori vezetékneve van, a keresztneve pedig anno első helyen volt a gyakori nevek listáján és ma is nagyon gyakorinak számít. Soha ilyen nevuvel nem találkoztunk az élet majdnem 20 éve alatt.
2023. júl. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A mi kislányunk vezetékneve a 2. leggyakoribb, ezért olyan keresztnevet választottunk neki, ami nincs benne a top 50-ben, szerintem a top 100-ban sem, de egyszerű, nem extrém név.
2023. júl. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ezért vmi különleges nevet akartam adni, de a páromnak nem tetszett egyik sem. Ezért kettő nevet választottunk, egyik sem túl gyakori, de nem is olyan különleges. Azóta több ilyen nevű emberről hallottunk (első keresztneve), de ez van, nagyon nehéz túl gyakori vezetéknévhez megfelelő nevet találni.
2023. júl. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Én emberekkel dolgozom, nagyon nehéz, amikor a hat Nagy Andreából próbálom beazonosítani, hogy ki van itt. Az illetőnek is macera, mert akkor neki meg kell mondania az anyja nevét, lakcímét vagy születési dátumát. Míg egy Széphalmi Flóra Hajnalkának csak elég bemutatkoznia!

Szerintem ezt is vegye figyelembe az apa, nem attól lesz különleges a gyerek hogy nem ő az ötödik Nagy Ádám, de legalább megkönnyítitek egy kicsit az életét egy másik keresztnévvel együtt!

2023. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!