Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nemi erőszak áldozata...

Aki nemi erőszak áldozata volt, annak könnyen vagy nehezen ment a terhesség?

Figyelt kérdés

Most vagyunk a próbálkozási szakaszban, még nem vagyok terhes.

Pszichológus segítségével már sokkal jobban vagyok azóta, de az is évekbe telt, és még mindig nem vagyok olyan felszabadult szex közben, mint mások (prűd vagyok sok mindenben).


A szülés, meg maga a terhesség mennyire jelenthet gondot?


2023. júl. 30. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
98%

Engem megerőszakoltak

Szintén jartam pszichológushoz, több kevesebb sikerrel.

Én is iszonyú visszafogott vagyok szex terén.


Ennek ellenére a terhességeimet boldogan megéltem, a szülések is jó élmények.


Nekem csak a szexualitáshoz kapcsolódik ez a "nyomorom", máshoz nem.

2023. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Csatlakozom, engem is megerőszakoltak. Nagyon örülök a kérdésnek, ugyanis rengeteget gondolkodom azon, hogy milyen lesz szülni...

Kedves Kérdező, ha ez megnyugtat, mi sokat bénázunk szex terén, extra módon vigyázunk, hogy nekem ne fájjon, egyikünk se felszabadult emiatt, ennek ellenére a baba elsőre megfogant. Igaz még bármi lehet, aggódom azért, mert csak 6 hetes vagyok, de nagyon bízom benne hogy megmarad a pici.:)

Viszont a nőgyógyászati vizsgálatoktól már előre rettegek (a hüvelyi vizsgálattól), mert az mindig fájdalmas volt nekem. Illetve a szülés gondolatától is lever a víz. Ha csak arra gondolok, hogy egy kiszolgáltatott helyzet, ahol semmi felett nincs kontrollom, és még fájdalom is társul hozzá... Szerintem nagyon erős trigger lesz. Több éves terápián vagyok én is túl, és az erőszak fel lett dolgozva, de félek hogy itt emlékbetörés lesz.:/


Kedves 2-es válaszoló, mesélnél arról kérlek, hogy te féltél-e a szüléstől, és hogy tudtad jó élményként megélni? Ha nem akarod itt, akár privátban :) Köszönöm!

2023. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Nálam a szülés azért traumatikus élmény volt ugye a lenti fájdalom és a kiszolgáltatottság érzése miatt, de nem is maga a szülés mert akkor önkívületi állapotban van az ember, hanem inkább az utána lévő hetekben pár hétig rémálmom volt amiben vissza vissza tértek az erőszak emlékei is. De egyébként a terhességet nem érintette normálisan telt, szülés utáni rossz hangulat is elmúlt hetek alatt ahogy testileg jobban lettem.
2023. júl. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

2.

Nem vagyok/ voltam hasonló helyzetben.


Viszont a kiszolgáltatottságit naggggggyon rosszul tűröm.


Nekem sokat segített a felkészülés.

A fájdalom pozitívként megélése, tehát megtanultam elfogadni, hogy ez a fájdalom jó fájdalom. Az viszi előre az utat a baba születéséhez.

Nem értelmetlen.


Megtanultam abban a helyzetben is a kontrollt megtartani.

Mindent fejben/ kézben tartottam.

Semmi olyan nem történt velem, amibe nem egyeztem bele.


Hátha a jó felkészülés téged/ titeket is átsegít.


Sajnálom a veletek történteket😔

2023. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Láthatatlan84 válasza:
17%

Valaki nem írná le a történetét?

Hogy milyen események vezettek az erőszakhoz.

Esetleg hogy mennyire volt hibás ő is az esetben? hogy amennyire lehet elkerüljem az ilyen helyzeteket/embereket... 19l

2023. okt. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!