Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem akar még egy gyereket...

A férjem akar még egy gyereket,én nem?

Figyelt kérdés
36 éves vagyok, 8 éve házas,nagyon szeretjük,tiszteljük egymást a férjemmel,megvan a láng is. Ezt fontosnak tartom leszögezni. Még gyerekvállalás előtt eldöntöttük,hogy kettő,vagy akár három gyereket is vállalunk. Lassan két éves a kislányom (most nem mennék bele miért vállaltunk ilyen későn babát,mert hosszú lenne,és a kérdés szempontjából irreleváns is),aki majdnem egy év próbálkozás után jött össze. Imádom,a mindenem. De nagyon el vagyok fáradva. Nagyon. Nem volt egy leányálom a terhesség sem,nem jött egyszerűen,hánytam szinte végig, vizesedtem,terhességi cukorbeteg lettem,a végén kb gurultam,stb Aztán jött a kislányom,hasfajosan,majd fogzósan,szepával,dackorszakkal -most is tart bőven -mindennel. Nulla alvással az elején,de most sem túl sokkal,én mint egyén levesbe kerüléssel,satöbbi. Nem részletezem,akinek van gyereke- nem az eszik alszik elvan fajta- tudja miről beszélek. Segítség,mamák,papák nincsenek. A férjem is kivette a részét és ki is veszi, de mégis én voltam,aki az elején null huszonnégy szoptatott,pelenkazott,nem aludt,majd itthon volt és van a gyerekkel egész álló nap. Hiányzik a munkám,a felnőtt társaság,hiányzik az onfejlesztes,az utazás,egy kicsi a régi életemből. A férjem megérti és elfogadja,de persze azért érzem,reménykedik,talán meggondolom magam. A szívén mélyén én is szeretnék egyet,de érzem mennyit tudnék bírni. Eljött az idő lassan,hogy a kislányom mellett dolgozni tudjak megint,és ne csak a babáról szóljon minden. És ha belegondolok,hogy mindezt megint végig kellene csinálni előről,hát nagyon elborzadok. Nem lenne baj ha nem lenne a biológiai óra,de van. Két kérdésem lenne. Akinél hasonlóan volt,hasonlóan érzett,mi lett végül? Főleg olyanokat kérdezek,akiket szintén szorított az idő. Másrészt,ha bele tudsz helyezkedni a helyembe,mit tennél? Én döntök persze,a döntés az enyém,a miénk,ez így van.
2023. aug. 2. 15:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
49%
Nekem nem lett, es nagyon banom.
2023. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
10%
Nem olvastam el a kisregényt. A férjeddel kell ezt megbeszélni, nem idegenekkel. Ha tényleg annyira tisztelitek és szeretitek egymást
2023. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Kettes,ne gyakorizz ha nem olvasol kisregényt. Komolyan, minek írsz ide ha ennyi nem telik? Unatkozz máshol légyszi. Ha elolvastad volna az egészet láthatnak hogy nem a döntést akarom mástól várni..holy fckin sht.🙄
2023. aug. 2. 15:41
 4/27 anonim ***** válasza:
8%
Mondd meg neki, hogy részedről, igen, ha ő hordja ki, meg kínlódik vele.
2023. aug. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Kifogtam úgy látom az empátia nélküli,funkcionális analfabéta brigádot.
2023. aug. 2. 16:03
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megpróbálom ellensúlyozni az eddigi válaszokat. Nekem ugyan egy "alszik eszik elvan" típusú kisfiam van, 3 éves, de nálunk is az van, hogy én nem akarok másodikat, a férjem meg vágyik rá. Az idő nem szorít ennyire, de azért 34 vagyok, és 40 fölött nem akarok szülni, a kisfiunkra is négy (!) évet vártunk, úgyhogy ha akarunk még egyet, azt nem halogathatjuk a végtelenségig. Mi nagyon sokat beszélgetünk a témáról a férjemmel, és legutóbb arra jutottunk, hogy (egyelőre/jelenleg) egyikünk se érez kifejezetten vágyat egy következő gyerekre, úgyhogy addig eleve fel se merül. Ő is úgy látom, inkább "fejben" akarja, mint szívből, "mert az a normális, ha az embernek van testvére" (mindkettőnknek van egy-egy, de én ettől még ezzel nem értek egyet, se magával az állítással, se azzal, hogy emiatt legyen még egy gyerekünk).
2023. aug. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

36 évesen még van 4 éved ezt átgondolni.

Egyértelmű hogy most egy porcikád nem kívánja a kisbabás időszakot, amivel nincs is semmi baj.

Majd ha dolgoztál 1-2 évet és késztetést érzel egy másik gyerkőchöz, akkor próbálkoztok vele.

Azért manapság nem olyan kivételes hogy 40 körül szüljön valaki.

Nyilván nem is a legideálisabb, de ezt majd akkor eldöntitek!

2023. aug. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam mondani, hogy ideális sorrendben jöttek a gyerekeim. Az első a beetető gyerek, eszik-alszik-ül a sarokban. A második maga a nagybetűs önállóság, ám mielőtt kitört rajta a dackorszak pokla, már jött a harmadik, aki egy elvarázsolt édes problémahalmaz. Ha nem ebben a sorrendben jönnek, vagy nem ilyen időközönként, lehet, hogy csak 1 lenne.

Én azt javaslom, menj vissza dolgozni, és szerintem várd meg, amíg vágyni fogsz megint egy babára. Lehet, hogy elkap az érzés, ha picit kizökkentél a mostani állapotodból.

Aztán gondolkodj el azon is, hogy mi lenne, ha szakítva a régi szép hagyományokkal csak 1 évig lennél odahaza legközelebb, és utána apuka cserélne veled.

2023. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Most erre mit lehet mondani? Ki hogy éli meg a dolgot.


Az én kisfiam brutál rossz alvó volt, hasfájós is kicsit, és valami baromi eleven gyerek, 11 hónapos kora óta jár és egy percre nem ül le, most 2,5 évesen pedig nagyon dackorszakos.


Igen, éreztem sokszor, hogy iszonyat fáradt vagyok, kivagyok és nem bírom, de attól mrg vàgytam a második babára. Most itt van, 2,5 hónapos, szerintem elég jól belerázódtam a dologba :D


Nagyon jó, hogy van ő is nekünk, valahogy vele lett teljes a család, és imádom nézni, hogy szeretik egymást a kicsivel.


De a sógornőméknek pl. az a tipikus eszik-alszik-ottmarad nyugodt gyereke van, mégis annyira kívánnak hogy félig már a nagysz7lök nevelik, nekik az a fél nap is sok a gyerekből, amit bele vannak. Nem is jó anya...


Szóval, ha nem érzed, hogy minden fáradtság ellenére vágysz rá és meg tudod csinálni, akkor me vállalj többet.

2023. aug. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%

Mikor 1 éves volt a kislányom, én sem akartam még egy gyereket. Max 2 óránként kelt, cicifüggő volt stb. Hulla voltam minden szempontból. Ugyanazt éreztem, hogy Isten ments mindent elölről kezdeni.

Most 22 hónapos és várjuk a másodikat,kb másfél éves korában kezdett érni bennem, hogy szeretnék megegyet. Igaz, én 30 leszek, de például a nővérem most 38 évesen terhes (4 hét van a babák között , csak ő még nem tudja, hogy en is babát várok).

Ha a férjed megérti, a te döntésed teljes mértékben. Ha úgy érzed így teljes az életetek, akkor ennyi.

2023. aug. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!