Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Általában mitől függ/mi...

Általában mitől függ/mi határozza meg, hogy ki hogyan éli meg az anyaságot?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy mindenkinek vannak rosszabb napjai, amikor inkább legszivesebben kiszaladna a világból, vagy egy percre megbánta hogy szült, stb, ezek az átmeneti érzések.

De én olyan esetekre gondolok, mint például ha valaki azt mondja, már nem olyan kiegyensúlyozott, mint szülés előtt volt, vagy egy idegroncs minden estére, mentálisan elfáradt, stb.

Viszont van olyan, aki majdnem minden percét imádja az anyaságnak, nincsenek is jóformán rossz napjai (ismerek ilyen anyukákat).


Szóval erre lennék kíváncsi, hogy ez mitől függ?

Aki azt mondja, hogy idegroncs, az azt jelenti, egyáltalán nem is élvezi a gyereknevelést?


2023. aug. 4. 14:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha például a gyerek nehéz személyiségű, attól lehet élvezni az anyaságot?
2023. aug. 4. 14:14
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A lányom nagyon nehéz eset volt.

Ettől még élveztem az anyaságot akkor is, de az biztos hogy mióta már nagyobb 5+ azóta sokkal kiegyensúlyozottabb vok én is.

Az első nagy fellélegzés a munkába állás volt.

Nem azért mert nem szerettem a gyerekkel lenni (még mielőtt j9nne a sok fotelhuszár) hanem mert nem volt kielégítő számomra mentálisan a háztartásbeli szerep.


Most is alig várom hogy visszamehessek dolgozni.

Pedig a 2. gyerkőccel fele annyi stressz nincs bennem mint az elsővel volt. Mégis érzem hogy sokkal feszültebb vagyok napról napra.


Na meg a segítség is nagy szerepet játszik ebben.

A férjem maximálisan kiveszi a részét, mégis azt érzem néha hogy kellene egy kis tehermentesítés.

Nekünk sajnos nincs a közelben nagyszülő, sitterre pedig nem szívesen költenék. Így a 2 havi mamalátogatások alkalmával tudok feltöltődni vagy kettesben lenni a férjemmel. Ami lássuk be marha kevés

2023. aug. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Alapvetően a gyerek.
2023. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem megmentett, hogy közösségbe került, én meg vissza dolgozni. A monoton mindennapok felőröltek.
2023. aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#4

Hogy érted, hogy a monoton mindennapok?

Unalmas volt a gyerekkel lenni mindennap?

2023. aug. 4. 16:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon boldog voltam amikor megtudtam hogy babank lesz. A ferjenmel szinte tokeletes, kiegyensúlyozott a kapcsolatunk mar 12 eve,anyagi gondjaink sincsenek. (Nem vagyunk gazdagok). Mindkettonk szive vagya egy kisfiu volt es az is lett. Problemantes terhesseg, szep szuleselmeny. Pici koratol "egyszeru eset" a fiunk,baratkozos,szofogado,kedves,vidam kisfiu. 1 eves korában visszamentem dolgozni reszmunkaidoben mert meg igy is kellett a lelkemnek a felnott társaság es hogy ne "csak" anya legyek. Ettol fuggetlenul vannak nehez napok,betegsegek,segitsegunk nem nagyon van csak anyukam de o is dolgozik még. Szoval az anyasag neha meg akkor is nehez ha alapbol minden "adott" ahhoz hogy az ember kiegyensúlyozott legyen.
2023. aug. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!