Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés előtti táppénz esetén...

Szülés előtti táppénz esetén otthon kell lenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Itt olvastam, hogy táppénz alatt otthon kell lenni, mert különben táppénz csalásnak minősül. Ez a szülés előtti táppénzre is vonatkozik? Ha én már augusztusban nem dolgoznék, mert az fáraszt, de csak októberben szülök, akkor nem mehetek augusztusban nyaralni ha táppénzre megyek?
máj. 22. 13:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
73%
Hat nyaralni nem mennek tappenz alatt semmikeppen.
máj. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell otthon ülni 0-24-ben, de nyaralni menni merész dolog lenne.

A legtöbb munkahelyet nem érdekli, hogy mit csinálsz a táppénz alatt. Csak néhány esetről halottam, amikor a munkahely táppénz ellenőrzést kért.

máj. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
61%

Én nem mennék...


Én 2021ben voltam tp-n, én veszélyeztetett terhes voltam valóban, nem csak munkakerülő.

Nekem kijöttek házhoz ellenőrizni, hogy valóban otthon vagyok-e.

És itt 1000%, hogy nem a munkáltató kérte az ellenőrzést.


Akkor beszélgettem a hölggyel, aki kijött, hogy rengeteg ellenőrzésük van. Van aki megússza, de sok emberhez kimennek.

máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
37%

El nem tudom képzelni hogy van olyan munkahely, aki beadja és kifizeti a kérelmet a kormányhivatalban, hogy vizsgálják felül hogy nem történik-e táppénzcsalás egy terhes nőnél. De ha meg is történik mégis ki menne ki a kormánytól megnézni hogy otthon van-e? És ha nincs, megkeresnek és hazarángatnak a Brendonból?


Másrészt, miért ne tehetném meg terhesen, hogy pár hétre mondjuk odaköltötök anyámhoz, testvéremhez, bárhová? Akkor ennyi erővel pihenhetek a Kanári szigeteken is.

máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
89%

4!

Azért, mert te nem tudod ezt elképzelni, nem azt jelenti, hogy ez egy nemlétező dolog.

Én pl egy egyesületnél dolgozom. 200 Főt foglalkoztatunk.

Az én főnököm zokszó nélkül kipertkál erre pénzt.

Pl 2-3 hónapja volt hasonló esetünk. Egyik munkavállalónk előadta ittbenn a nagyhalált, hogy nem tud már mozogni sem, görcsöl, pihenésre ítélte a doki. 2hét múlva fenn a kép, hogy Angliában kirándulgat. Főnököm azzal a lendülettel nyomta is fel.

Neki felülvzsgálták a táppénzét, vissza is kellett fizetnie valamennyit és vissza kellett jönnie állományba, bejárni dolgozni.

máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
80%

Miért mennél tappenzre, ha nyaralni el tudsz menni, dolgozni meg nem?

Ezek miatt hiszik altalanossagban a tappenzen lévő kismamákra, hogy tappenzcsalok.

máj. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:

Azért, mert veszélyeztetett vagyok, feküdnöm kell, minimálisan sétálhatok, egész nap nem ülhetek már 8 órákat és a tömegközlekedés sem megy.

Balatonon van nyaralónk, így ott legalább a levegőn tudnék feküdni, nem egy 40 fokos panellakásban. Ugyanúgy feküdnék, csak nem itthon. A home officet pedig nem fogják végig engedélyezni a munkahelyemen.

máj. 22. 13:38
 8/63 anonim ***** válasza:
32%

7

Ok, erről majd a munkaügyi perben győzd meg a felperest, nekünk olyan mindegy.

Amúgy ha nem hányod tele a facebookot a csülköd suttetésével, a kutya nem fogja tudni, hogy te nem otthon vagy a táppénz alatt.

máj. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
27%
4# Amúgy ezt én se értem.:D Kicsit vicces. Tegyük fel, tpre kerülök, a kislányom nincs ki ellássa, így mamához költözünk mondjuk pár hétre, ahol ÉN fekszek, főznek nekünk, ellátják a lányom. Nyilván ha kijönnek így nem vagyok otthon. Hagyjátok már a sületlenséget, életembe nem hallottam ilyet pedig emberekkel dolgozom és rengeteg ismerősöm is van. :D A több száz tagú csoportokban sincs ilyen. Lehet hogy egyesületnél ja, de ki akar ilyen szar helyen dolgozni? A másik, a legtöbb kismama elmegy az utolsó hetekbe, amikor készülődnek, vásárolnak, stb. Ki az az őrült, aki a munkahelyről megy szülni? Tehát elmész 38 hetesen, mert már nem bírod a zsákot emelni, plusz már a terhelést, akkor majd a strandra nem mehetsz el..ja.:D Több száz kismama így csinálja. Akit fel nyomott valaki, ott sajnos az arcotok nem tetszett neki, amit így utólag meg is értek.:D ilyet mint ti én is felnyomnék, sőt még a gyámügynél is viccből a gyereketekkel már csak a stílus miatt, hogy legyen egy körötök. Amúgy ezek az emberek ott hibáznak, hogy feltöltik a képet.
máj. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
19%

Ekkora hülyeséget meg én se hallottam. Nyilvan sok rosszindulatú anyuka ezzel szórakoztatja magát hogy ha már ő nem tud elmenni ide oda vagy nyaralni bármi nehogy már másnak jobb legyen.

Hány ilyen van amúgy aki TP alatt nem beteg és ide oda megy.... Pfff tipil magyar mentalitas mi más. Szánalom a köbön. 😂

máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!