Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elválnátok, ha utána kevés...

Elválnátok, ha utána kevés pénzzel tudnátok nevelni a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

A férjemmel 10+ éve vagyunk együtt, 3 és 1 éves gyerekeink vannak. Én meg besokalltam :/


Valamikor nagyon szerettem a férjem, de úgy érzem, rossz irányba változott meg, pláne, mióta megvannak a gyerekek. Teljesen belekényelemsedett abba, hogy itthon vagyok, nem segít, a kicsiket szereti, de nem foglalkozik velük minőségileg.


Cserébe folyton cseszeget, amúgy mindenkit, már anyósom is összezördült vele, hogy hagyja már abba a folytonos kötözködést mindenkivel. Mindig panaszkodik, satöbbi, kár lenne részletezni, de lassan már minden este rossz hangulatban telik el, nincs hét ordítozós veszekedés nélkül, volt, hogy elment, aztán visszajött.


Valahol még szeretem, de azt látom, már nem működik a kapcsolatunk egyáltalán, hiába a megbeszélés, nem változik, nem is fog. Nem akarom, hogy a gyerekek állandó veszekedésben és vitában nőjenek fel, de...



... de nekem nincs senkim, nem tartom a kapcsolatot a bántalmazó családommal. Nincs segítségem. Ha a házunkat, cuccainkat eladjuk és elfelezzük, tudok venni egy kis 2 szobás lakást, meg marad némi tartalék, de ennyi. Nem tudom, hogy dolgoznék, ha folyton betegek a gyerekek és nincs kire bíznom őket, nem tudom, van-e munkahely, ami ezt tolerálja.


Szóval van egy alapvagyonom, de nem tudom, hosszútávon hogy élnék meg a gyerekekkel... Az én szüleim is elváltak, és kb. nyomorogtunk, félig a nagyszüleim tartottak el minket, náluk ettünk sokszor, ők vigyáztak ránk, míg anyánk dolgozott, de nekem még ennyi segítségem sincs ugye. És tudom, milyen borzasztó volt szegényen, nyomorogva felnőni...


Nem olyan válaszokat várok, hogy minek vállaltam gyereket, nem gondoltam 10+ év után, hogy ennyire kifordul magából a férjem. De azt érzem, nem tudjuk megoldani, el is mondta, hogy ő nem érzi magát hibásnak, nem fog változtatni.



2023. aug. 5. 21:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%

Nehéz kérdés.

A férjedet apránként rávenni a változásra? Pl szervezz programot és menjetek el kettesben, amíg anyós vigyáz a gyerekekre. Aztán úgyis hogy együtt vagytok. Küld el csak a gyerekekkel programozni.

Kezdeményezz vele beszélgetést.

Ha veszekedni akarna, akkor csak mond neki hogy majd megbeszélitek ha mindenki lenyugodott.

Szerinted párterápiára rá lehetne venni? Ha nem akkor mondjuk te elmehetnél tanácskt kérni, hogy mit tudnál tenni ebben a helyzetben. Szerintem próbáld meg először újra éleszteni a kapcsolatot.

Ha nem megy, akkor valamilyen úton módon pénzszerzési lehetőséget keresni. Ezt nem azután kell miután váltok. Ezt már most elkezdheted keresni.

Vannak ezek az MLM rendszerek, ha rámenős vagy egész jól működik. Lásd: regenor, tupperware, forever

(Nekem nem megy, de ha rákényszerülnék, akkor kénytelen lennék 🤷🏼‍♀️). Bölcsibe akkor már mehet, amikor váltok. Ennyi jutott eszembe.

2023. aug. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Én lelkileg terrorizáló apával nőttem fel, viszonylag egészséges lettem mert 7 éves korom után lett gyogyós,de tesóm aki ebbe született tönkrement. Inkább a szegénység mint az állandó félelem. Mai napig álmodok arról hogy sírok anyának váljon már el.


Mielőtt elválsz kezdj el tervezni,félretennu és konzultálj ügyvéddel hogy mikre számíthatsz,mik a jogaid stb.

Hidd el pokol volt a gyerekkorom hiába volt pénzünk.

2023. aug. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Én elváltam, nem bántam meg.

Nem tudom a jó megoldást a bajodra, de tanácsot tudok adni:

Nem biztos, hogy a férjed együttműködő lesz, ilyenkor megőrülnek, nem felezik a vagyont mosolyogva.

Az én volt férjem eleve a gyereket is akarta, holott nem tudom, mit kezdett volna vele. Valószínűleg alku pozíció miatt a vagyoni kérdésekben. Ugyanis a bíróság a vagyonjogi kérdést a válóperben nem kezeli, abban nektek kell megegyezni valahogy, vagy külön vagyonjogi pert indítani, ami nagyon költséges.

Szóval ne számolj előre a lakásotok felével, jön majd azzal, hogy ő több pénzt hozott haza (amíg te gyereket szültél és neveltél), biztos megcsaltad és így van hova menned, meg hiába szart eddig a gyerekekre, hirtelen nagyon kellenek neki.

Remélem, hogy kulturáltan el tudsz válni, de azért számíts ilyesmi reakciókra, legyen egy vész forgatókönyved!

2023. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező lenne gyerektartást fizetnie.
2023. aug. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Anyám elvált. A legjobb döntése volt, annak ellenére, hogy nagy nyomorban éltünk.
2023. aug. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
25%
És mit tettetek meg közösen, hogy javuljon a helyzet?
2023. aug. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%
Az en szüleim is elvaltak mikor 10 eves voltam. Anyukam legjobb dontese volt. Apukam drogozott,ivott,borzalmas ügyekbe keveredett. Nagyon szegenyek voltunk,ugye egy fizetésbol éltünk alberletben,de nyugalomban éltünk es ez megfizethetetlen. Anya döntésének hála egészséges lelkületű felnőtt ember lettem es o is megismert kesobb valakit aki mar 13 eve a csalad resze es akit en az igazi apamnak tekintek.
2023. aug. 6. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
6, a kérdező leírta, hogy a férje nem hajlandó semmin változtatni.
2023. aug. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, a ház házasság alatt lett vásárolva? Ha nem akkor a fele a te neveden van?
2023. aug. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A válás előtt azért én még megprobalkoznek egy parterapiaval. Lehet a férj nem érti, mi a probléma. Pláne, ha évek óta így megy és a nő hosszú ideig nem szólt semmit.


Hacsak az anyagiak a kerdes, ha a lakhatas biztositott és nem albérlet, egy fizetés, a dupla csaladipotlek és a gyerektartas az alap költségekre elég kell hogy legyen. De ez azt is jelenti, hogy a kicsi megy bölcsibe, nem maradsz vele otthon 3 éves koráig

2023. aug. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!