Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kétgyermekes anyaként mit...

Kétgyermekes anyaként mit csináltok, amikor már nincs egy ép idegszálatok?

Figyelt kérdés
Elfáradtam és nem, nem elég 10 perc pihi vagy egy óra. Ma volt fél napom magamra, de annyira elfáradtam mentálisan, hogy csak néztem magam elé csendben és olyan érzés, mintha ez a fél nap nem lett volna több egy óránál. Férj is segít mindenben amiben tud, de a két kicsi, a munka, az itthoni teendők őt is kikészítik, egyre ingerültebb ő is. A nagyom középsős lesz az oviban, a kicsi most fogja kezdeni a bölcsit, megyek vissza dolgozni, de oda is van egy halom anyag, amit be kell vágnom, hogy képben legyen minden új dologgal de ez sem megy már. Ha van időm sem emlékszem rá mit olvastam, nem bírom már.
2023. aug. 20. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszülők nincsenek? Egy hétvégére vigyázhatnának a gyerekekre, ti meg elmehetnétek kettesben pihenni, feltöltődni.

Vagy csak egy teljes napra, reggeltől estig.


Egy olyan napot talán egy közeli, megbízható barát, családtag is átvállalhat.

2023. aug. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit próbálj kizökkenni az állandó mókuskerékből, ahogy az #1 is írja.


Nincs segítséged, pl. nagyszülők, nagynéni, unokatesód, aki már felnőtt és tud vigyázni a gyerekekre?


Szerintem most szimplán kimerült vagy, és nincs türelmed semmihez, ami tökéletesen érthető.

Ezzel minden szülő így van néha. :)

2023. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem hagyj magadnak 1-2 hónapot a bölcsi és a munka kezdete között. Itt 1-2 nap sem segít (tapasztalat)

Munkakezdés is jobban fog menni, ha nem így vágsz bele.

2023. aug. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez.

Középsőbe megy a fiam, bölcsibe a kicsi szeptembertől.

Konkrétan egy kv-t nem tudtam nyugodtan meginni a nyáron. A kicsi extra hisztis, a nagy meg egyedül csak szenved, elvárná hogy reggeltől estig szórakoztassam. Erről szolt a nyaram. Ja és a kicsi születése óta poton 5-6x kel éjjel.


Nálunk nincsenek nagyszülők jelen az életünkben. Barátnőim az ország különböző pontjain.

Fizetett segítségre nem telik.


Nekem ahogy közösségbe mennek, vissza is kell mennem dolgozni, mert a gyes..... tudjuk mennyi.


Én 2 hete sokalltam be. Hiába segit a férjem, sokkal előrébb nem vagyok. Ugyan ugy az oroszlánrészét én vegzem a gyerekkekkel.


2 hete elszakadt nálam a cérna. Férjnek péntek este odaadtam a gyerekeket, beültem a kocsiba és elmentem barátnőmhöz. Vasárnap reggel jöttem haza.

Nekem ez a nem egész 2 nap felért egy welnessel, egy het alvással, kisimultak az idegeim.


Ennyit sosem voltam távol, fér sosem maradt éjszakára egyedül velük.


Nekem megérte, nagyon jól esett.

2023. aug. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Heti egy fix "anyadélután" van, amikor én nem vagyok itthon és azzal foglalkozom, amivel csak akarok. Most hétvégén pl. régi barátokkal találkozom, elmegyek délután és csak másnap délelőtt jövök haza. A férjem jobban bírja, őt legalább éri emberi interakció a munkahelyén. De néhány hetente ő is lelép, vagy őt mondjuk kikapcsolja a kerti/házkörüli meló is. Vicces, de amikor mondjuk így egy éjszakára elmegyek itthonról, másnap már alig várom, hogy hazaérjek és megpuszilgassam a gyerekeimet. Engem ez tud igazán kikapcsolni, resetelni. Neked is meg kellene találnod, hogy téged mi tud.
2023. aug. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

2-3 hetente hétvégén férjjel vacsi, mozi, kirándulás.

3 havonta wellness hétvége a kisebb 1 éves kora óta. Rengeteget dolgozunk, ennyi kell, mondhat bárki bármit.

Nálunk így marad egyensúlyba minden, a gyerekek is élvezik hogy anya lelép és van egy laza hétvége nagyival

2023. aug. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem reggel van néhány órácskám magamra, amíg alszanak. Jó esetben délután is, bár ez már nem szokott összejönni. Arra mindig kínosan ügyelek, hogy kialudjam a kellő órát este, vagy jobb híján napközben, különben rosszabb a koncentrációm, nehezebben tűröm a történéseket. Segítségem nincs, rokonok egy részével nem tartom a kapcsolatot, a maradék pedig nem akar segíteni még mininmális szinten sem, pl. hogy beugorjanak 1-1 órára, hogy szusszanjak. Vagy beugorjanak, és levegyenek a vállamról akár egy mosogatást, mert már az is nagy segítség lenne, hiszen egy nyomi mosogatógépünk nincsen, egész nap én nyiszogok a mosogatónál egész nap. Olyan szintű barátaink sincsenek, hogy beugorjanak, fizetett segítségtől a párom ódzkodik. A párom meg egy felelőtlen idióta, nem szívesen hagyom rá a gyerekeket.
2023. aug. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!