Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló, teljes munkaidőbe...

Egyedülálló, teljes munkaidőben dolgozó kétgyermekes anyaként szégyen, hogy gyakran szalad a háztartás?

Figyelt kérdés
Már nem úgy van, mint amikor itthon voltam gyeden. Egyszerűen nem bírom soha utolérni magam, régen csilivili rend volt, most meg sokszor "ahol a papok táncolnak" jelleggel takarítok. Gyakran főzeléket készítek, mert az gyorsan megvan. Más egyedülálló szülőnél is hasonló a helyzet? Van aki már kiskorától "befogja" házimunkára a gyerekeket, vagy az gázabb, mint a kupi?
2021. nov. 7. 11:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel? Amit meg tudsz csinálni, azt megcsinálod. Ki fogja rajtad számon kerni?

Egy gyerekkel voltam egyedülálló anya, nálam mindig rend volt és főztem is rendesen, nem csak főzeléket, de nekem erre volt igényem és idom is. Ha nem lett volna idom, nyilván máshogy alakult volna. Amúgy a gyerekem segített a hazimunkaban: kicsiként elpakolni maga után, vagy mosogatás után, illetve szeretett porszivozni is.

2021. nov. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amibe tudod fogd be őket, ez természetes.
2021. nov. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Gyerek nelkul is szalad a haztartasom.

Egyebkent 6 eves gyerek mar simán rendet tarthat a szobájában, sepregetessel, mindennel együtt. Szennyest is válogathat, kiveheti, kiteregethet stb.

Vegig kell pl gondolni, hogy mennyi porfogo van a lakas tobbi reszeben, hogy ugy erzed mindig kosz van. Nalunk egyaltalan nem tunik fel, hogy piszok lenne. Pedig a takaritasom az egy hetvegi porszivozas, felmosas es wc es csap oblitesbol all. Meg elinditok 2-3 mosast. Sokszor mar pentek este elkezdem, hogy szombaton mar csak fozni kelljen, ami kitart hetfoig (marmint a kaja). Ennyi.

Amig te felmosol, a gyerek siman letorolheti a konyhapultot is, vagy egy nedves ronggyal vegig mehet az polcokon egy kis szekkel. Nyilvan nem 2-3 oran keresztul kell vele csinaltatni, meg nem tokeletes munkat kell elvarni, de a felig tiszta is jobb, mint a csupa kosz.

2021. nov. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Én nem vagyok egyedülálló, mégis szalad néha...

Azt, aki ezért elítél, azt ne hívd meg vendégségbe :)


A gyerekeim érdemben nagyjából 5 éves koruk óta takarítanak, egyre többet is ér.


Főzeléket meg azért készítek, mert nem eszünk húst :)


Mindenkinek más az élete, de ne érezd rosszul magad emiatt! Próbáld picit élvezni, nem lesz semmi baja a gyereknek, ha ő is törli a port és együtt főztök, és akkor sem lesz baja, ha tojtok az egészre, leültök a kupi közepére és rendelsz egy pizzát!


Kitartás! :)

2021. nov. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Egyedülálló vagyok, gyerekem sincs, de van, hogy egy héten hat napot dolgozom, nálam is szalad minden, nem érdekel.

Ne érezd, hogy meg kell felelned bárkinek!

2021. nov. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Nincs gyerekem egyedülálló vagyok mégis szalad a konyha mert minden nap dolgozok most is 24 órázok majd ha több időm lesz
2021. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem inkább az a gáz, aki mindent megcsinál a gyerekei helyett (nyilván nem csecsemőkre gondolok). Anyuci elpakolja a játékot a gyerek után, anyuci berakja a mosogatóba a gyerek tányérját, anyuci összeszedi a gyerek szennyesét, anyuci kiporszívózza a gyerek szobáját, anyuci összesöpri, amit a gyerek szétszórt, anyuci elpakolja a gyerek cipőjét, amit ott rúgott le magáról, ahol épp kedve szottyant, anyuci rendet rak a gyerek ruhásszekrényében, anyuci feltörli a gyerek által kipacsált vizet a fürdőben...Anyuci, anyuci, anyuci, aztán csodálkozik, hogy a gyerek csicskásnak tekinti a szülőt és életképtelen. Természetesen egy 3-4 évestől még nem elvárható, hogy kiporszívózza a szobáját vagy mintaszerűen hajtogassa össze a ruháit, de az simán, hogy pakolja el a játékait, amiket épp nem használ vagy, hogy tegye a levetett cipőjét a helyére, ne hagyja a szoba közepén.
2021. nov. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan be lehet a gyereket is fogni a rendrakásba. Az óvodában már ezt is meg kell tanulniuk. Ott mindig maguk után rakják el a játékokat. Szerintem alapvetően ez elvárható már óvodás kortól. Tudja pl, hova rakjuk a szennyest, kivinni a szemetet, összeszedni a játékokat, letörölni az asztalt megteríteni. Ezeket óvodásan is csináltatták velünk. Ahogy idősödik egy alsós már képes kiteregetni, zoknikat pároztatni, mosogatni, letörölni a port, elpakolni a megszáradt edényeket. Én úgy gondolom nem, hogy gáz, hanem szükséges is, hogy az életkorának megfelelő feladatokat képes legyen ellátni. Én 9-10 évesen kezdtem el egyszerű ételeket főzni itthon (most 22 vagyok), gyerekem nincs, de szerintem ez természetes, és elvárható.
2021. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is kettővel vagyok egyedül 8 órás meló mellett. Nincs patikarend, de azért nincs kupi sem. Gyerekek be vannak fogva alap dolgokra (zsebpénzt adok egyébként érte és be van árazva a mosogatás, teregetés meg porszívózás és a tengerimalacok takarítása). Hétvégén szoktam csak főzni "rendeset", hétközben a suliban esznek meleg ebédet, vacsorára meg szerintem nem kell még egyszer valami nagyot enni, mármint én se voltam így szoktatva gyerekként, úgyhogy részemről oké a szendvics és joghurt vagy mondjuk, tojás, virsli, főzelék, gombóc... stb. amik mellett nem kell órákig ott állni. De ha szombaton házimunka helyett inkább egész napos kirándulásra megyünk és ezért inkább pizzát rendelek, akkor meg én vagyok szerintük az anyák gyöngye :D
2021. nov. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Milyen gombóc van gyorsan kész? Köszi!
2022. jan. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!