Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy szülőnek valóban nem kéne...

Egy szülőnek valóban nem kéne sosem programot csinálni a gyerekein kívül?

Figyelt kérdés

Nagyon durván sikerült ma összevesznünk anyósomékkal. Van két gyermekem, mindketten iskolások. Pici koruktól fogva ketten neveljük őket a férjemmel segítségünk a mindennapokban soha nem volt. A nagyobb SNI-s, most már szerencsére alig van tünete, de ez rengeteg korábbi munkánk eredménye.

Mivel itt a nyári szünet, mint mindenkinek, nekünk is korlátozott a szabink, a gyerekek ezért többször mentek táborba, a szabi alatt együtt töltöttünk miden időt. Egy-egy hét volt ( tehát összesen éves (!) szinten 10 nap, amikor a nagyszülők vállalták őket. Ez idő alatt mi semmit nem pihentünk a ferjemmel, hanem látástól mikukásig dolgoztunk. A mama közölte, hogy akkor szombaton menjünk a gyerekekért, én jeleztem, hogy vasárnap tudunk, mert programom van. Illetve a férjem elhozza őket szombaton is ha kell, de én másnap pár órát nem leszek. ( egy kollégámat búcsúztatjuk, aki külföldre megy.) Ezek után teljesen kiakadt és nekiállt velem minősíthetetlen hangnemben üvölteni, hogy milyen anya vagyok én, egy anyának ne legyen programja, a gyereke legyen az első!

Köpni nyelvi nem tudtam l, mert nekem tényleg ők az elsők, rengeteget foglakozom velük pici körül óta. Nálunk a nagyszülő nincs a hétköznapokban, mindent mi oldunk meg évek óta. Én embereket gyógyítok, a férjem is hivatásos kötött munkaidővel.

Rengeteget dolgozunk, emellett a nagyszülőknek is besegítünk mindkét oldalról.

Ez ekkora bűn, hogy pár órás programra el merészelek menni?!



2023. aug. 20. 23:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem csak azzal van a baja, hogy akkor még egy napot kell vigyázni a gyerekekre. Sajnálom, hogy ilyen nagyszüleik vannak :(
2023. aug. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
98%
A mamának egyáltalán nincs igaza. Egy szülőnek is igenis van igénye és szüksége gyerekek nélküli programra, és ez nem azt jelenti, hogy nem a gyerekei a legfontosabbak neki. Én is úgy gondolom, hogy a mama nem akart már rájuk vigyázni. Sajnálom, hogy az a kis segítségetek is ami van, az ilyen.
2023. aug. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem fontos hogy legyen saját/ pároddal közös programod. Sőt a ti mentális egészségetek és a kapcsolatotok érdekében az is fontos lenne ha hetente legyen ilyen.

Az hogy gyereke van valakinek nem jelenti azt hogy onnantól csak a gyerek létezik. Persze segíted őket, programokat szervezel nekik/velük, de attól még neked és a párodnak is vannak igényei

2023. aug. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyen emberekkel meg kell szüntetni a kapcsolatot. A gyerekek nem mennek oda, ti nem segítetek. Sokkal jobban fogod érezni magad, meglásd! Ne akarj gonosz embereknek megfelelni! Mért nem elég a saját véleményed ahhoz, hogy ezt elhidd magadnak? Mért kell egy felnőtt, 30-as családanyának külső, pláne ismeretlenektől jövő megerősítés az álláspontjához?
2023. aug. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, egyáltalán nem volt igaza.

Valószínűleg elege volt már a gyerekekből, kifáradt a szokatlan terheléstől. De ha így os volt ezt normális módon kellett volna elmondani.

2023. aug. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
98%
Mindenkinek jár a magánélet, még egy szülőnek is időnként!
2023. aug. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Férjednek mesélted ezt? Mit szólt rá?
2023. aug. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
12%
Nem, a szülőnek is kell pihenés, saját program mind egyedül, mind a párjával is kettesben, viszont emellett az is igaz, hogy csak akkor fér bele anyagilag egy párnak a gyerek, ha nem okozna gondot egész évben egy bébiszittert fizetni, ha erre kerülne a sor, ha ez nektek nem fér bele, akkor nem kellett volna gyereket vállalni, mivel anyagilag nem vagytok ott és a nagyszülőnek sem feladata a gyerek felügyelete.
2023. aug. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%
Embör! A lakosság 99%-a az életben nem alkalmazott bébiszittert!
2023. aug. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
96%

Ne hülyéskedjünk már. Nyilván magának szüli az ember a gyereket, és nem a nagyszülőknek. De a mostani nagyszülők meg úgy neveltek gyereket, hogy azokat egész nyárra lepasszolták az akkori nagyszülőknek. Értem én, hogy ma már később megy az ember nyugdíjba, plusz idősebb is, mire nagyszülői korba él, szóval nem várom én el tőlük, hogy azonnal ugorjanak, ha vigyázni kell a gyerekre. Sőt, azt sem várom el tőlük, hogy bármikor is vigyázzanak az unokákra.

De az ilyen megjegyzések helyett inkább fogják be a szájukat.

2023. aug. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!