Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, ti hogy készültök fel...

Szülők, ti hogy készültök fel a gyerekek kérdéseire? Milyen szakkönyvet olvastok, hogy MIDNENRE kiterjedő tudásotok legyen?

Figyelt kérdés

Nem egyszer voltam annak a fültanúja, hogy a gyerek kérdez valamit és akármit kérdez, a szülő azonnal és hibátlanul válaszol rá és még érdekes tényeket is megoszt. Mindegy, hogy történelem vagy csillagászat vagy kémia vagy irodalom vagy akármi, MINDENT tudnak a szülők. Mondjuk például a szülő elmondja az elejétől a végéig a folyamatot, hogy X gyárban hogyan lesz előálltva a termék, amúgy az a gyár mikor épült és hol van helyileg és akkor át is tér a hely érdekességeire, aztán eszébe jut egy növény ami ott terem és növénytanról mesél, elkezd erről a növényről beszélni, hogy melyik részét mire használják leginkább és mire való, majd egy bizonyos gép működéséről mesél... Ilyenkor nagyon szégyellem magam.

Nagyon félek, hogy majd a gyerekem akármit kérdez, akkor butaságokat mondok neki, egy idő után nem is kérdez inkább, mert nem fogok tudni semmit.

Olvasok most mindenfle témában de szerintetek ez elegendő? Vagy erre hogyan készültök föl, hogy ne égjetek le, ha a 6 évesgyereketek Bartolome de las Casasról kérdez, majd aról, hogy miből van egy állat szarva majd Dél-Amerika flórájáról érdeklődik majd kéri, hogy soroljátok fel, hogy kik voltak II Erzsébet királynő előtt a trónon.

Előre is köszönöm a tanácsokat!


2023. aug. 22. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem szoktam ilyen baromságokon sem gondolkodni, sem feszengeni. 🤷
2023. aug. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Válaszolok a saját tudásom szerint, amit nem tudok, annak utánanézünk az interneten, vagy ha van olyan témájú könyvünk, akkor abban.
2023. aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, nagyon szépen köszönöm a választ!
2023. aug. 22. 18:02
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Azért az nem általános, amit a nyitó kifejtésének elején leírtál, kérdező!

Amúgy az ember arról beszél, amit tud, ill. érdekli. Ha valaki pl. nem járatos a csillagászatban, de tudja, hogy nézett ki az a környék évtizedekkel e.zelőtt, az nem a csillagokra fogja terelni a szót, hanem a környék múltbeli kinézetére.

A gyerek szemszögéből persze fantasztikus, hogy a szülei milyen tájékozottak. :-)

2023. aug. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Én egyszer találkoztam egy ilyen tulkepzett apával a buszon, aki kiselőadást tartott mindenről, olyan szavakat használt, amit egy kisiskolás biztosan nem ért meg, én (magamban) röhögőgörcsöt kaptam. Ritkán fordul elő olyan, hogy a lányomnak ne tudnék korának megfelelő választ adni, de ha ilyen van, megmondom, hogy "nem tudom", az is egy fontos tudás, hogy a felnőttek sem tudnak mindent.
2023. aug. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem voltam még ilyesminek a tanúja. Max. filmekben.

Egyébként egyszerű: ott a zsebemben minden tudás (internet), kikeresem. Sokkal egyszerűbb dolgom van, mint a szüleimnek volt.

2023. aug. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem baj ha nem tudod a választ. Remek alkalom arra, hogy együtt nézzetek utána, ezzel megtanítod keresni és kíváncsinak maradni.
2023. aug. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudom válaszolok,ha nem elküldöm hátha az apja tudja a választ,ha O sem akkor megnézzük az interneten.
2023. aug. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy őszinte nem tudom tökéletes válasz. Azt is fontos tudni a gyereknek, hogy (bármennyire csodálja a szüleit), ők sem tudnak mindent, olyan ember nincs a Földön. Ebből szerintem megtanulja, hogy senki sem tökéletes, neki sem kell annak lennie, az sem vaj, ha ő nem tud valamit. Ha érdekli, utána tud nézni, a szülőnek nem kell mindent tudni, de tudja a gyereket terelni, tanácsot ad, hol nézzen utána, kitől kérdezzen, stb.


Kicsit off: A főnöknőm (főorvos) is azt az elvet vallja, hogy ha valamire nem tudja a választ, azt meg is mondja a páciensnek, nem tudom.o sem mindentudó, mindenható, sokszor nem lehet minden tünetet megmagyarazni, csak komoly okokat kizárni. Ennek ellenére a páciensek szeretik, nem rendül meg bennük a bizalom, csak azért, mert van, amire a válasz nem tudom. Sőt, nekem szimpatikusabb is, mint mikor mindenáron választ akarunk adni olyasmire is, amiről fogalmunk nincsen, mert ilyen is van bőven, minden területén

2023. aug. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 babyboom567 ***** válasza:
49%
A gyereknek KORÁNAK MEGFELELŐEN arra kell válaszolni amit KÉRDEZ!A kérdésedben szereplő szómenéses okoskodó szülőktől a gyerekek kb menekülnek.Ha megkérdezi pl ,hogy miért pöttyös a katica,akkor ha tudod válaszolsz rá(pl párkeresés miatt,a pöttyök számának van jelentősége, vagy rejtőzködés szempontjából,stb),ha nem tudod kikeresed a neten.De nem kell visszamenni az őskorig,hogy hogy fejlődtek ki a rovarok, mert nem az volt a kérdés.
2023. aug. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!