Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól utaztatok a gyerekekk...

Mikortól utaztatok a gyerekekkel, mi be leszünk zárva?

Figyelt kérdés
Az én férjem most kijelentette, hogy ő játszótéren kívül nem fog kimozdulni a gyerek kb. 7 éves koráig sehová, amíg meg nem jön az esze. Mivel kettő van, akkor ez a nagynál 10 évet jelent. Szerinte egy strand addig túl veszélyes, tengerpart szóba se jöhet, mert majdnem kiszúrta a szemét egy napernyő, meg hozzáért a lábához egy hal. Erre elgurult a gyógyszerem, és beolvastam neki, hogy ez nem normális, és elegem van, hogy folyamatosan olyan dolgokért kell harcolnom, ami minden normális ember számára evidens lenne, pl. hogy strandra megy a gyerek. Erre odavágta nekem, hogy esetleg repülőútra nem akarom őket vinni, mire mondtam, hogy képzelje el, normáliséknál még ezt is meg tudják oldani. Erre visszavágott, hogy akkor esetleg 10 órás repülőútra nem akarom. Erre mondtam, hogy semmi vágyam ilyesmire, de amúgy mások igen, még akár 10 órás repülőutat is meg tudnak tenni. Tényleg nagyon sok veszélyhelyzet van, de ezeket két értelmes felnőttnek szerintem tudnia kellene kezelni. Úgy érzem, hogy ő tudja magáról, hogy nem tud normálisan vigyázni a gyerekre, mert béna, és egyszerűen így oldja meg, hogy ne legyen ebből baj, hogy nem megyünk sehova.
2023. aug. 20. 01:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%

Ez a hozzáállás borzalmasan káros szegény gyerekekre. Kb. így rendezném le: kedves férjem, akkor te itthon maradsz.

Nem azt mondom, hogy egy hónaposan mi már hurcoltuk mindenfelé, de pár hósan, mikor már szülés után is jól van egy nő, nyugodtan lehet utazni. Minél előbb megszokja, annál jobb.

2023. aug. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%

Kétgyerekes apaként mondom, férjed egy debil idióta.

Nem csodálom, hogy kiakadtál és megmondtad neki a magadét. Jól tetted!

Szerintem keress segítséget családon belül, pl. szüleidet és velük együtt indulj el strandra. Vagy akár egy egyhetes nyaralásra. Szerintem se kell ekkora gyerekekkel a világ végére elmenni, de annyi járna nekik, hogy a legközelebbi tóhoz (kinek a Balaton, kinek a Tisza-tó, kinek más) eljussanak és ott nyaralhassanak.


Mekkorák most a gyerekek? Eszerint már megvan a második gyerek és 3 év köztük a korkülönbség, tehát a nagy legalább 3 éves. Eddig nem voltatok vele sehol nyaralni? Vagy ha igen, ott mik történtek, hogy a férjed ezután már nem akar menni?

És mit jelent az, hogy a férjed béna és nem tud vigyázni a gyerekekre?

2023. aug. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén, csak két gyerek után derült ki, hogy a férjed ennyire korlátolt?


Kérdésedre a válasz:

-Első séta: hazajövetel utáni nap, tehát a baba 5 napos korában. Nem félmaratont sétáltunk le vele, csak, amennyi nekem jól esett. Első pár nap olyan 15-20 perceket, majd ez az időtartam nőtt folyamatosan. A nőgyógyászom és a gyerekorvosunk is mondta, hogy amíg nekem jól esik, addig nyugodtan. Sőt, kifejezetten jó, ha nem hagyom el magam, nem kell 6 hétig feküdni, ha nincs probléma.

-Első nagyobb volumenű utazás: 8 hetes volt a lányunk, mikor kimentünk a szüleim osztrák nyaralójába velük. 2,5 óra volt autóval, a baba végigaludta az egészet, kétszer álltunk meg, azt is magunk miatt inkább.

-Első repülése: Budapest-Milano táv, barátaink esküvőjére utaztunk ki a Garda-tóhoz. A lányunk 5 hónapos volt akkor, itthon hagyni nem akartunk, így jött anyósom is, aki a szállodai szobánkban vigyázott altatás után a picire, amíg mi vacsoráztunk, beszélgettünk.

-Ha már emlegetted, az első 10 órás repülőútjára 13 hónapos korában került sor, Los Angelesbe utaztunk, londoni átszállással, 11 órát töltött a levegőben, egyhuzamban. Teljesen simán ment. :)


Viszont az én férjem nem béna, nem is szívességből vigyáz néhanapján a saját gyerekére, hanem ugyanúgy megcsinál körülötte, vele mindent, ahogyan én is. Értem ezalatt, hogy már a kórházban pelenkázta, fürdette, etette tápszerrel. Itthon is felváltva keltünk éjjel hozzá, napközben is simán volt olyan, hogy ketten mentek valamerre, elvitte sétálni, beugrottak reggeliért stb. Nem esett kétségbe soha, ha sírt valamiért babaként a lányunk.

2023. aug. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
98%

4 hósan balcsin voltunk, jó én a vízbe nem raktam be, őt ez úgy sem izgatta volna.

3 évesen törökbe repültünk, idén 4 évesen horvátba mentünk, és a többi időt balcsin töltjük.

A gyereknek élmények, közösen eltöltött idők emlékek.

2023. aug. 20. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

És össze vagy láncolva a férjeddel vagy miaszösz? Te szépen fogod a két gyereket és elmész velük, ahová szeretnél. A férjed meg poshadjon otthon.

Mondjuk azért érdekelne, milyen előzményei voltak a férjed kijelentésének.

2023. aug. 20. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
83%
3 hónapos korában utaztunk először külföldre. Majd 10 és 15 hónapos korában. Ezen kívül is mentünk mindenhová, mint előtte, csak a gyerek igényeit szem előtt tartva.
2023. aug. 20. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
3 honapos kora ota rendszeresen vonatozik (autonk nincs, buszt nem birja). Van, hogy egy nap ketszer (oda-vissza). Setalni 5 naposan vittuk eloszor, mert vinni kellett a gyerekorvoshoz. 2 honapos kora ota rendszeresen tomegkozlekedunk vele. Strandon 5 honaposan volt eloszor. A ferjed nem komplett.
2023. aug. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Menj egyedül 2 gyerekel oda ahová szeretnél. Férjem is ilyen ritkán lehet elmenni vele mert nyafog és egyfolytában azt mondja mikor fordulunk vissza úgyhogy sokszor csak én és Lányunk megyünk kirándulni.
2023. aug. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
72%
6 hónaposan Gyulára mentünk nyaralni. Én szimplán válnék a férjed ugyanis zakkant.ő esetleg végig be volt zárva gyerekként, kérdezd csak még tőle neki mivel telt a gyetekkora,ha nem volt szobába zárva fogja be( meg eleve fogja be). Válj el mert ez nem normális.
2023. aug. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Már a négy honapossal is utazgattunk.

És ha hiszed ha nem a 9 evessel pillanatynilag nehezebb utazni mint a 16 honapossal.

Állandóan nyoszorog,ott vagyunk már?mikor érünk oda?

Mindig van valami kinja.Szoval a férjed egy barom,mar bocsi

2023. aug. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!