Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ahol csak 1 autó van...

Anyukák, ahol csak 1 autó van a háztartásban, meg szoktátok előre beszélni, kinek mikor kell az autó?

Figyelt kérdés

A férjem rendszeresen nem kérdezi meg, hogy nekem esetleg kell-e, és csinál vele programot. Én meg itt maradok 2 gyerekkel olyankor. Oké, van busz, de a világ végén lakunk, kint a város szélén, nem 20 percenként jár az se.

Meg igazából engem az zavar, hogy még csak meg se kérdezi.

Legutóbb ment csapatépítőre. Aztán délután 3-kor közölte, hogy ja, ő autóval megy, és már nem tud változtatni, mert ő viszi a kollégákat is. És ezt előtte beszélték meg, mert úgy volt, hogy előtte strandra megyünk, és ő majd onnan megy a csapatépítőre, mi meg hazajövünk barátnőmmel. De nem mentünk strandra. Így ő leszervezte, hogy ő vezet, összeszedi a többieket. De engem meg se kérdezett, hogy esetleg én mit tervezek?

Máshol ez hogy működik? Nyilván nem engedélyt kell kérnie, ha el akarja vinni, csak tök jó lenne, ha engem is megkérdezne előtte.


2023. aug. 26. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan több autónk is van, parkolási okokból egyet tartunk csak otthon, a másik kettőt máshol tároljuk. Az autó családi, így megbeszéljük, kinek van rá szüksége. Szólás nélkül nem viszem el.
2023. aug. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Míg 1 autónk volt a férjem azzal járt dolgozni, így ha nekem kellett előre szóltam neki. Ha nálatok nem azzal jár dolgozni az más helyzet. De ha megneszéltétek hogy mégsem mentek strandra, akkor azt gondolhatta neked nem kell, mert otthon maradtok, nem?
2023. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem azzal jár dolgozni, általában hozzák-viszik.

Persze, feltételezte, hogy nekem nem kell. Csak az zavar, hogy mindig feltételezi. És sosem kérdezi meg.

Pedig ezerszer szóltam is érte, hogy tök jó lenne, ha megbeszélnénk.

2023. aug. 26. 14:09
 4/13 Derjaderja ***** válasza:
83%
Persze. Nálunk néha elég bonyolult, mert én reggel a bölcsinél hagyom a kocsit, aztán elmegyek a városba, párom még reggel végez a kerületben, vagy ha elmegy a nagy fiáért az 6 óra út... de valahogy ebből még sose volt konfliktus. Úgyis egyedileg találunk ki minden napot, ez a szempont is egy az összes közül.
2023. aug. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
2 autónk van, és nincs jogsim. És mindig megkérdezi a férjem, mielőtt a munka miatt lecseréli a családi autót a dobozos 3 személyesre, hogy van-e valami tervem a következő napokra, mert abban nem férnek el a gyerekek. Szóval igen, illene megbeszélnetek.
2023. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem sem kérdezi meg minden áldott nap, de amikor szükségem van rá (nem túl gyakran egyébként), kinyitom a számat, szólok, ő pedig zokszó nélkül megoldja a saját kocsi nélkül a munkába- és hazajutást. Nekünk is egy közös autónk van.
2023. aug. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, nyilván ha konkrétan tudom, hogy nekem kell, akkor szólok, hogy nekem kell, mert dolgom lenne. De fordítva ennek nem kéne működnie?
2023. aug. 26. 14:30
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele. 🤷‍♀️
2023. aug. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ő lehet ugy gondolta, hogy tudod hogy autóval fog menni . Szerintem mondani kellett volna , hogy strandra nem megyünk de ide-oda igen. Ès akkor kiderül kinek is kell a kocsi.
2023. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megbeszéljük, nem is értem a kérdést. A külön programjainkat eleve mindig megbeszéljük előre, és autó is szempont (nem lesz-e rá szüksége a másiknak stb).
2023. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!