Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ahol csak 1 autó van...

Anyukák, ahol csak 1 autó van a háztartásban, meg szoktátok előre beszélni, kinek mikor kell az autó?

Figyelt kérdés

A férjem rendszeresen nem kérdezi meg, hogy nekem esetleg kell-e, és csinál vele programot. Én meg itt maradok 2 gyerekkel olyankor. Oké, van busz, de a világ végén lakunk, kint a város szélén, nem 20 percenként jár az se.

Meg igazából engem az zavar, hogy még csak meg se kérdezi.

Legutóbb ment csapatépítőre. Aztán délután 3-kor közölte, hogy ja, ő autóval megy, és már nem tud változtatni, mert ő viszi a kollégákat is. És ezt előtte beszélték meg, mert úgy volt, hogy előtte strandra megyünk, és ő majd onnan megy a csapatépítőre, mi meg hazajövünk barátnőmmel. De nem mentünk strandra. Így ő leszervezte, hogy ő vezet, összeszedi a többieket. De engem meg se kérdezett, hogy esetleg én mit tervezek?

Máshol ez hogy működik? Nyilván nem engedélyt kell kérnie, ha el akarja vinni, csak tök jó lenne, ha engem is megkérdezne előtte.


2023. aug. 26. 13:56
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Annak idején, amikor összejöttünk, sokszor csinált olyat, hogy programot szervezett, holott már együtt volt programunk. Szóltam is neki, hogy ilyenkor beszéljük már meg, hogy van-e valami? Aztán szépen meg is szokta, hogy nem egyedül van, mindig megbeszéltük normálisan. Az utóbbi időben kezdte el megint, hogy programot szervez, nem szól, nem kérdez. Pedig már szóltam is érte. Nem tudom, miért csinálja. De majd leülök vele megint.
2023. aug. 26. 18:43
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg vele. Mondjuk én nem értem, ha te mindig szólni szoktál neki, ha kell a kocsi, és most nem szóltál+ a strand is elmaradt, miből kellett volna gondolnia, hogy neked szükséged lenne rá?(Egyébként a sorok között azt olvasom, hogy marhára nem is volt rá szükséged, csak kedved volt belekötni valamibe.)

Ezt meg végképp nem értem:

"És ezt előtte beszélték meg, mert úgy volt, hogy előtte strandra megyünk, és ő majd onnan megy a csapatépítőre, mi meg hazajövünk barátnőmmel."

Mármint, hogy ő a strandról megy gyalog csapatépítőre, ti meg a kocsiva haza, vagy ő megy kocsival csapatépítőre, ti meg barátnőd kocsijával haza? Mert ha az utóbbi, akkor végképp nem jogos, hisz eleve is kocsival ment volna, tehát tudtál róla.

2023. aug. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nem kedvem volt belekötni valamibe. Csak nyilván úgy gondolom, hogy együtt élünk, 1 autó van, akkor megbeszéljük, hogy kinek kell vagy nem kell.

Mivel változott a terv, nem mentünk strandra, akkor ennyi erővel mondhatnám azt, hogy ő is gondolhatta volna, hogy amíg ő majd elmegy, akkor nem akarok itthon ülni a két gyerekkel.

(A strand másik városban van, onnan nem tudott volna senkivel menni, itthonról kb.5 kollégája van, aki kocsival ment/tudott volna menni.)

De mondom, nem akartam belekötni, csak kicsit szarul esik, hogy mostanában megint nem kérdez. De nem álltam bele, nem vitatkoztam, meg semmi ilyesmi. Csak amikor szóltam, akkor pislogott, hogy ja, hát nem kérdezte. Nem csak ebben az esetben, máskor is volt már ilyen.

2023. aug. 27. 06:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!