Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyenkor mennyire "kell" a...

Ilyenkor mennyire "kell" a gyerek szavára adni?

Figyelt kérdés
A húgom nemrég lett 10 éves, és egy ideje azzal jön, hogy neki nem kellenek játékok és hasonlók mert már nem kicsi, ő szép ruhákat, csecsebecséket, meg könyveket akar, és el akarja adni a játékait. Viszont ha leülök vele hogy játsszunk valamit, akkor tök jól elvan és látszik rajta hogy élvezi. És mivel a legtöbb játéka tőlem van (bonyolult sztori) ezért elgondolkodtam hogy most tényleg ne vegyek neki többet? Értem én hogy már nem 5 éves, de mégis csak gyerek még, meg látom rajta hogy szívesen játszik mikor ráveszi magát hogy odaüljön... Inkább ilyen "elő-kamaszkori" hóbortnak érzem ezt az "én már nem vagyok gyerek" felfogást. De azt sem akarom, hogy egyrészt ráerőltessek valamit, amit saját belátása szerint nem akar, másrészt nem azért dolgozom hogy aztán a sarokban rohadjon atomjaira a drága társas. Szerintetek?

2023. aug. 27. 01:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos, vagy nem sajnos nagyon más generáció van készülőben.

A mostani gyerekek egészen más mentalitásban nőnek fel mint én pl, annó.

És most tegyük félre a szülői szigort, az alapvető normákat amiket a gyereknek tanítunk.

Mert ez a társadalom, egészen más.

Ott az internet, a tik tok, és az ezekhez hasonló platformok, a gyerekek minden féle olyan infókat látnak, fogadnak be, amik arra sarkallják őket hogy minél hamarabb fel kell nőniük.

Nekem nincs gyerekem, fiatal is lennék hozza…

De, van egy pár unokahugom, és hugom.

Mondanom sem kell egészen más a felfogásuk mint nekem, ennyi idősen volt.

Például… az unokahugom nem régiben el kezdett nekem arról beszélni hogy miért pusztul a világ, mert látott erről egy tik tok videót.

A hugom pedig, aki 13 éves, folyamatosan meséli hogy mi zajlik az osztálytarsai köreiben. Nem folyók bele inkább, de én ennyi idősen ettem a fikámat.


A mai generáció eltorzult.

2023. aug. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy nem is a játékot élvezi annyira, hanem hogy veled van.
2023. aug. 27. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Kompromisszum: Egy darabig nem veszel / vesztek neki játékokat, hanem az általa felsorolt, vágyott dolgokat, de a már meglévő játékokat se dobjátok ki vagy adjátok el. Néhány kedvenc maradhat a szobájába, a többit meg megfelelően bedobozolva elteszitek egy olyan helyre, ahol nem sérülnek, és ahonnan elő tudja venni őket, ha mégis meggondolja magát, és kedve lesz hozzájuk.
2023. aug. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Lányom is nemrég elajandekozta a játékai nagy részét (9 éves)

Én már játékot nem is veszek neki,nem is kéri,max tarsast,mert azt szereti

2023. aug. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

#1

13 évesen a fikádat etted, de szerinted a mai generáció eltorzult? Vannak bajok. 😅

30 éve is volt már, aki 13 évesen kefélt orrba-szájba, nem kell ez a "bezzeg az én időmben" duma.

2023. aug. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha saját gyerekemről lenne szó, akkor 1, ahogy szeretné, nem vennék többet neki (csak max. magunknak. 10 éves korára jó nagy készlete lehet.), 2, nem engedném eladni, mert mi viszont szeretünk játszani felnőttként is és ezt hangsúlyoznám neki: attól hogy felnőtt lesz valaki, nem kell lemondani a játékról.
2023. aug. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

A ruhát szeretne meg csecsebecsét akkor azt vennék neki ajándékba.

A lányom most lett 8 éves. Nem kért játékot szülinapjára. Színházba szeretne menni. Így jegyeket vettünk.

A mamától pedig kirándulást kapott.

A játékait megbeszélnénk h melyiktől válhat meg.

A társasokat mi sem szoktuk eladni azokkal játszunk még felnőtt ként is.

De a millió plüss, vagy a 100.barbi felőlem mehetne a háztól

2023. aug. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
1! én már 30 éves vagyok. 10 évesen mi is kezdtük lerakni a játékokat, inkább társas volt, vagy puzzle, rajzolás, festés, egymással játék, filmezés. 13 évesen meg már abszolút nem játszottunk hanem tini magazinokat olvastunk, flangáltunk a városban, érdekelt az öltözködés, a smink (nem engedték) a pasik (plátói szerelmek), ilyesmi. Ezért nem torzszülött, mert kezd kinőni belőle.. Néhány osztálytársnak már 10-11évesen megjött a menzeszük. Ahogy írták mások, lehet, hogy te fikát ettél még kamaszként is, de mások már kinőttek belőle.
2023. aug. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Az en lanyom 9,5 eves. Mar egy eve nem ul le jatszani egyedul, haverakkal pajtasokkal bringaznak,dedzkaznak, okorkodnek. Max rajzolgat es festeget,kezmuves. De mar nem ul le szerepjatekozni,babazni stb. Kalandpark, strand ,maszofal,lovaglas johet. Nekik mar az elmeny kell, nem a jatek. Ennyi volt szerintem. Neha megkivan egy egy jatekot a tevebol,de hiaba vesszuk meg,1 napig se kell neki,ugyhogy max tarsast veszek mar en is neki. Illetve nintendo switchen jatszunk sokat egyutt.
2023. aug. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ruhát, csecsebecsét, könyveket szeretne - utóbbi pláne dicséretes! -, akkor mostantól azt vegyél neki, ne játékot. A régi játékok eladogatását én még kissé elnapoltatnám vele, főleg amikkel még azért jól el tud játszani. Lassan kamaszodni kezd majd, kezdik felnőttesebb dolgok érdekelni, biztosan egy része a "csakazértis", hogy ő már igenis nem gyerek, de az normális, hogy ebbe az irányba tendál, lehet ő korábban érő típus is.
2023. aug. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!