Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Náłatok volt a családban...

Náłatok volt a családban autócsere vagy új/újabb autó vásárlás a gyerek születése miatt?

Figyelt kérdés

Van itt olyan, aki lecserélte az autóját, vagy új autót vett azzal összefüggésben, hogy született a gyerek, vagy valamelyik gyerek?

Ha igen, milyen autót cserélt, és milyet vett helyette?

Illetve mi volt az oka konkrétan - ha a gyerek(ek) miatt történt?



2023. aug. 22. 20:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nálunk.

Családi autót vettünk, nagyobb csomagtérrel, hogy beférjen bőven a babakocsi, bőröndök ha utazunk (ne kelljem nyomrogni). Tolóajtós.

Erősebb motorral felszerelt és újabb autót, de használtat (10 éven belüli) vettünk, aminek vezetett szervízkönyve van. Németországból behozott.

Kellett, hogy ne hagyjon cserben az autópályán előzés közben, tudjunk reagálni a neccesebb esetekre is. Korábbi 20 éves 1.2-es motoros városi kisautónkat cseréltünk az újabbra. Amúgy is időszerű volt, de a gyerek miatt pláne.

2023. aug. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem a születésekor, hanem amikor bölcsis lett, én pedig visszaálltam munkába. Lett egy kisautóm, hogy odaérjek a bölcsibe munka után. Gyerek előtt buszoztam.
2023. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Régóta gondolkoztunk egy második autón, mert sokat autózunk mindketten. Mikor terhes lettem, adta magát, hogy itt az idő venni egy magyobbat a kis sportos mellé, ami addig volt.
2023. aug. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Igen.


Az első autóm egy kis háromajtós Mini Cooper volt, még 18 évesen kaptam. Nagyon szerettem, arra tökéletes volt, hogy itt Budapesten belül elszaladgáljak vele, hosszabb utakra úgyis a szüleimmel mentem, később a párom mellett voltam "passenger princess", így nem volt értelme nagyobb autónak. Szerettem, a barátnőimmel az volt a csajjárgányunk. :D

Viszont babával már kényelmetlen lett volna, folyton mászni hátra a hordozóval, a csomagtartó sem volt egy olyan hű, de hatalmas.

Úgyhogy eladtuk, és vettünk helyette nekem egy nagyobbat, Q3-as Audit. Nem is az a hatalmas hajó, amivel lehetetlen lenne közlekedni a belvárosban, de nem is túl pici. Kényelmes, biztonságos, tágas, gyors.

2023. aug. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi most fogjuk a másik autónkat is lecserélni, mert három gyerekkel már kell nagyobb kocsi.

Nekem van egy munkába, városba rohangálós, de az nem alkalmas gyerekszállításra.


OFF:

#1.

Mi is németországi autóban gondolkodunk, van kint ismerős, aki segítene. Nekünk 7 személyes lenne a jó. Megkérdezhetem, hogy milyen márka, és megérte-e kintről hozni?

2023. aug. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kis fiesta helyett kombi kia.
2023. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lett jogosítványom, amikor a második gyerekünk egy éves lett. Addig egyszerűen nem volt rá szükségem. Akkor a meglévő 5 ajtós autó mellé vettünk egy új kombit. Most a mellett én egy kisebb cégessel járok, 4 személyes, rohangálni elég.
2023. aug. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A második gyerek születése után cseréltem le a Ford Fiestámat egy Ford Kugára. Nagyobb kocsi kellett, mert a fiestában kicsi a csomagtartó és a hátsó ülésen rajta a gyereküléssel a gyerek lába nem fért el. Férjemnek komba Alfa Romeo 159ese van.
2023. aug. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
1 gyerek van,nem volt autócsere 6 éves koráig.
2023. aug. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem konkrétan a születésekor,de fél évvel később cseréltük le az autónkat .

Már öreg is volt,csörgött zorgott a jó öreg Fiat Marea (szerettem,meg is sirattam mikor elvitték)

Audi A4-es kombit vettünk helyette.

2023. aug. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!