Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért probléma sok szülőnek,...

Miért probléma sok szülőnek, ha a gyereke szerepel más gyerek fotójának hátterében, pl. óvodában, iskolában ünnepségeken?

Figyelt kérdés

Van olyan óvoda ahol konkrétan megtiltották idéntől a szülőknek az ünnepségeken (pl. farsang, anyák napja, stb.), hogy fotózzák a gyereküket a műsor alatt, ismerős mesélte ma hallomásból. Mivel nyilván minden szülő a saját gyerekét fotózná célzottan, így laikusan feltételezem az lehetett a gond, hogy más gyerekek is szerepeltek a fotók hátterében.

De korábban olvastam olyat is, itt, hogy ahol engedik is, ott is kérik, hogy zárt csoportból ne osszák meg, és társai. (nálunk is ez van) De itt megint ugyan az a szitu, más gyerek képét miért terjesztené valaki? Tehát emiatt hülyeség. A saját gyerekről készült képet meg miért ne lehetne itt-ott megosztani, annak ellenére, ha ugyan szerepel még 1-2 gyerek, de célirányosan a saját gyerek a kép témája?

Tehát az miért baj, hogy pl. Pistike anyukája megosztja Pistike szereplését, és esetlegesen háttérszereplőként ott van még Zolika, meg Ferike is? Ha értitek... Szerintem nem másabb attól a szitutól, amikor a szülő az utcán fotózza a gyereket, vagy játszótéren, és ugyanúgy belekerülnek a háttérbe más, játszótéren játszó gyerekek, vagy utcai járókelők. Elvégre nem ők a kép témái. Akkor az óvodában miért kell ennyire félni ettől? Milyen kár keletkezik, ha valahol a háttérben ott van a gyerek fotója? Engem nem zavarna biztosan.



2023. aug. 21. 19:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, ha én fotózom a gyerekem, a játszótéren is megoldom, hogy más ne legyen benne.

A gyerekemről pedig ha én nem teszek ki képet, akkor egyértelmű, hogy más se tegyen.

2023. aug. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

A személyiségi jogok miatt, mondván, hogy hiába Pistike szerepel a képeken, de a háttérben Zolika meg Ferike nem egyeztek bele, hogy Pistike rokonai nézegessék őket...kicsit nekem túl van tolva ez az egész, de tiszteletben tartom ezt az elgondolást is.


Amíg nem jöttem el babázni, addig kisgyermeknevelőként dolgoztam egy magán bölcsiben, összesen 6 gyerek volt a csoportomban.

Zárt facebook csoportunk volt, csak a szülőket engedte be a vezetőség, a nagyszülők, nagynénik elutasításra kerültek.

Ergo az összes szülő ismerte, látta az összes gyereket.


De mégis volt egy család, akik megkértek minket, hogy amikor a bölcsis életképeket felrakjuk, legyünk kedvesek minden képen kitakarni "Pistike" arcát.

Így hát mindig kitakartuk egy mosolygós karakterrel.


De aztán ebből meg a többi szülő problémázott, hogy a smile-s gyerek elrontja a cuki képet az ő gyerekükről.

Egyszer elküldtünk az egyik szülőnek egy képet amin tényleg nagyon aranyos volt a kislánya, és külön megkért, hogy smile-s gyerek nélkül had kapja meg, mert szeretné kinyomtatni. A háttérben pedig oldalról látszódott elmosódottan "Pistike" feje. Levágni nem tudtuk, s akkor még nem értettem a tárgyeltüntetéshez a fényképeken. Ezt valahogy megtudták "Pistike" szülei és egész tisztességes balhét kerekítettek belőle.

2023. aug. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

Nekem volt egy osztálytársam, aki az anyjával együtt menekült az apjától. Az osztályban nyomatékosan kértek mindenkit, hogy ezt kezeljék diszkréten, ne tegyenek ki képeket a lányról, főleg úgy, hogy látszik a környezet. Sulis ünnepségekre, meg olyan rendezvényekre sem nagyon járt évekig, ahol random fotó készülhetett volna, ami kikerülhet a netre. Lehet, hogy abban az óvodában, amiről írsz, is valami hasonló eset áll fenn, de nyilván ezt diszkréten kezelik, mégsem mondhatják el több száz embernek, mi a helyzet.


Igazából nem tudhatod, hogy ki miért nem akarja, hogy a saját gyereke ne legyen rajta X képen. Az esetek többsége nyilván nem ennyire tragikus és borzalmas, de bármilyen oka lehet annak, hogy nem akarják, hogy ország-világ lássa, hogy a gyereke hova jár. És nyilván a legtöbben nem rosszindulatúak, pont igen, azért osztanak meg képeket, mert a saját gyereküket szeretnék mutogatni, de ha ott van más is a képen, akkor akaratlanul őt is osztogatják.


Amúgy én azt nem értem, az embereknek miért van olyan brutális közléskényszere, hogy feltétlenül mindenkinek mutogatni akarják az ovis, sulis csoportképeket. Miért nem lehet úgy, mint régen, megmutatni nagyszülőnek, barátoknak, rokonoknak, stb. anélkül, hogy mindenhova nyilvánosan kikerülne...

2023. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%

2, ezt rossz volt olvasni, hogy kisgyereknevelőként se érted.

Nálunk ezt olyannyira értették, hogy ők maguk javasolták, hogy csak privát osztanak meg fotót, csak az adott gyerekről, hattérben se szerepel másik.

2023. aug. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon óvom a gyerekem privát szféráját, nem szerepel arccal sehol a közösségi médiában. Elvárom, hogy ezt más is tiszteletben tartsa.
2023. aug. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

Miért? Mert szeretném, ha a gyermekemről egészen addig, amíg ő maga nem dönthet, minimális "nyom" kerülne ki a netre. S ha mindenki szabadon posztolgatna a gyerekemmel a háttérben, erre nincs lehetőségem.

Egyébként soha nem fotózok úgy, hogy más gyerek felismerhetően látsszon. Alap.

2023. aug. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%

Nem akkora túltolás ez azért...

Pl ismerősöknél is látom, hogy fürdőruhás, félpucér stb képeket tesznek fel a kisgyerekről, és ott van a képeknél, hogy van vagy 10 megosztás rajta...

És ugyebár a megosztást te nem látod, hogy ki osztotta meg a képedet face-en.

Oké, lehet rokon is akár, na de nem biztos...

2023. aug. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

Nem túl bonyolult ez. Én is csak napi sztoriban osztok meg nagy ritkán 1 képet. Pl ha megyünk valahova. Ezt csak ismerős láthatja. És ha pl olyan kép készül amin más gyerek is rajta van akkor elhomályosítom. Ennyire egyszerű. Tiszteletben kell tartani mások jogait.

Én aztnem fogom megérteni hogy miért kell minden szart nyilvánosan felpakolni. Pucér kép épp csak a gyerwk micsodáján egy matricával, nyakig kakis gyerek, Béluka x hónaposan y kiló...... Stb. Mire jó ez?

2023. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%
Készült egy kép ilyen ünnepségen, amin a lányom volt a háttérben egy rosszul elkapott pillanatban. Mindenki szegény 5 éves kislányomon röhögött a teljes évben. Én még fel is jelentettem az illetőt, aki kirakta.
2023. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Én sem fotozok más gyereket.

Ha úgy van,hogy más is van a képen,megszerkesztett,hogy ne legyen rajta .

Levágom,vagy matricát teszek oda,vagy mittudom én.

Nem akarok senkivel vitát ez miatt.

2023. aug. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!