Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok úgy gyereket,...

Vállalnátok úgy gyereket, hogy férjjel, de mégis egyedül? Viszont anyagilag minden biztosítva lenne?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék kisbabát, igazából mióta az eszemet tudom, imádom a gyerekeket. Figyelni rájuk, foglalkozni, játszani velük. 24 éves vagyok, szóval korban pont jó lenne már... A többi feltétel is adott.

Viszont, ami picit aggaszt valahol, az az, hogy a párom mondta, a hétköznapokban ne nagyon számítsak rá.


Sokat dolgozik, nem azért, mert szükséges, hanem enyhén munkamániás. Mielőtt az életébe kerültem, neki a karrierje volt a mindene, nagyon sokat dolgoztam azért, hogy pénteken délben abbahagyja a munkát, és hétfőig felé se nézzen.


Mondta, hogy anyagilag biztosít nekem, nekünk mindent, ha akarom, egyik dada után jön a másik, de érdemben nem fog tudni segíteni, csak este 6-7-től.

Nyaralni is így járunk, hogy én megyek több hétre valamelyik barátnőmmel, anyukámmal, ő meg a végén váltja 3-4 napra, mert neki ennyi fér bele...


Egyik részem azt mondja, hogy vágjunk bele így is, hiszen rengeteg család él hasonlóan, ahol 3 műszakban dolgozik az apuka, 12 órázik, csak azért, hogy legyen mit enni... És ott nincs külső segítség, anyukára marad a háztartás, a kert, a főzés, minden.

Viszont a másik részem igazi családra vágyik, ami nekem sem adatott meg anno. Apám volt, hogy még a karácsonyi asztaltól is felállt munka miatt, a szalagavatómon sem volt ott. Szülinapjaimon már ott sincs, nem is szól, banki átutalás formájában köszönt fel.

Legjobb barátnőmék pl. úgy oldják meg a babázást, hogy a férje is home officeban dolgozik, egyszer megy be hetente az irodába csak. Ő is ugyanúgy a gyerek életének a része, mint az anyuka, csinál körülötte mindent, nem esik kétségbe, ha fél napot ő van a babával egyedül. És ez szimpatikusabb, mint az, hogy a gyerek az apját érdemben csak hétvégén látja.

Ezt a vőlegényem is megoldhatná (a home officet), de ő hallani sem akar erről, mert hogy már próbálkoztunk vele, én csak elterelem a munkáról a figyelmét, semmivel nem halad úgy és "nem egészséges a munkát behozni a családi életbe".



2023. szept. 3. 15:08
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2023. szept. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
84%

Én nem vállanék így gyereket, föleg a gyerek miatt, neki igen nagy lelki problémákat okozhat, ha gyakorlatilag nincs apja, a legtöbb esetben ebböl a gyerkenek az jön le, hogy öt nem lehet szeretni, az apja utálja, elutasítja.

Ezt tudatosan megtenni a gyerekkel igencsak negatív ötlet.

Egyelöre nagyon fiatal vagy, szerintem várj pár évet, a barátod vagy meggondolja magát, ha meg nem, keress másik, együttmüködö partnert, vagy mondj le a gyerekröl.

2023. szept. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
88%
A párod egyelőre nem akar gyereket szerintem. Én így nem vállalnám be. Se a gyereknek se neked nem lenne jó ez így.
2023. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Maholnap 50 éves lesz a párom, egész életében így élt, hogy a karrier, szakmai megítélés, vagyoni biztonság nagyon fontos neki. Ezért írtam, hogy már az nagy dolognak számított, hogy nem hozza haza hétvégére a munkát, nincs ügyfelekkel telefonálás, üzleti partnerekkel találkozó.


Mivel már nem fiatal, így ő sem akar még éveket várni a gyerektémával.

2023. szept. 3. 15:17
 5/43 anonim ***** válasza:
63%
Itt nem egészen a gyerek a kérdés, hanem inkább az, hogy te mennyire tudod így elfogadni a párodat, az életedet. Ha a válaszod igen, akkor a baba is belefér. Ha nem, akkor meg nem ő a te embered. Keress másik párt, amíg nem késő.
2023. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

4 éve egy pár vagyunk, kis túlzással azóta együtt is élünk. Decemberben lesz az esküvőnk.

Úgyhogy én elfogadtam, hogy ő ilyen, meg azt is tudom, látom, hogy mennyit változott már miattam, a kapcsolatunk érdekében is.

2023. szept. 3. 15:20
 7/43 anonim ***** válasza:
62%
A családok nagy része így el ma Magyarországon, csak itt leírva mindenki napi 8 ora munkával keres milliókat és a férj munka mellett neveli a gyereket is . Ja és ennyi munka mellett még millióik sincsenek. Sok apuka ér haza este 6-7 között és csak hétvégén vám otthon sajnos. Persze most jól le leszek ponzotva, mert nem itt minden család tökéletes.
2023. szept. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem így nem lenne jó ötlet vállalni.


Egyrészt a gyereket (jó esetben, mert sajnos nem mindenhol) ketten vállalják, ami azt jelenti, hogy nem anyuka szenved vele napi szinten 0-24-ben, hanem van apja is, tehát neki ugyanúgy ki kellene vennie a részét a gyereknevelésből.


Másrészt meg az a gyerekre sem lenne jó hatással, ha folyamatosan azt látná, hogy csak az egyik szülője foglalkozik vele, meg majd azt fogja érezni, hogy az apja nem szereti őt, elhanyagolja (én sem ismerem születésem óta az apámat, tehát magamról beszélek).

2023. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim válasza:
86%
Azért 50 éves férfinak szülni is meredek 24 évesen...
2023. szept. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 Derjaderja ***** válasza:
86%

Inkább dolgozd fel pszichológussal a párválasztásodat. Sikerült egy ugyanolyan találni, mint Apád...


Az hogy csak 6-7 felé segít, nem lenne gáz, valaki később ér haza, de ez a fickó nem akar gyereket. Fizet Neked egy anyasàgot, de apát nem tud fizetni a gyerekének.


És nem fog vele 6-7-kor sem foglalkozni, legyél benne biztos. És ha még sírós/problémás/beteg lesz neadjIsten a baba, akkor még Te leszel a hibás, hogy megzavarod az èletét.

2023. szept. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!