Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok teljesen egyedül...

Vállalnátok teljesen egyedül gyereket?

Figyelt kérdés

Most vagyok 30, egyelőre még nem szeretnék és logikus is lenne hogy ne legyen de valamiért mégis bennem van a vagy hogy lássam hogy “ki születne meg belőlem” és nevelhessem, vigyázzak rá.

Viszont csak egyedül vállalnám, mert kapcsolatot nem akarok soha, abszolút elutasítom, hogy legyen, félek a férfiaktól, undorodom a sok bunkótól, az anyámat verte az apám, szóval soha nem akarom hogy férfi hozzám érjen, mindenkit elutasítok. Még azt is bánom hogy volt pár próbálkozásom a múltban és randiztam párszor…

Olyan 36-7 éves koromban gondoltam, nyilván csak a spermabankos megoldás jöhetne szóba…

Sajnos rengeteg megkeseredett “macskás” nőt látok, rossz belegondolni hogy velem is ez lesz.

Ráadásul testvérem sincs, így még magányosabb vagyok…

Van egy rokonom, ő még segíthetne is a nevelésben.

Sokat gondolkodom ezen, ma éjjel is ez volt a fejemben alvás helyett, nem tudom jó ötlet e vagy inkább hagyjam és maradjak teljesen egyedül…


2022. márc. 28. 08:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%

A gyerek nem macska.

Nem a magányod elűzésére való.

A gyereknek apára és anyára van szüksége, normális,

harmonikus családi környezetre, ahol ő és a sorsa áll a középpontban.

2022. márc. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
71%

Így, hogy belelátok a dologba picit, még csak egy éves a gyerek biztos nem vállalnám egyedül. Vannak nagyon nagyon nehéz pillanatok amiket nem biztos, hogy túl tudnék élni a férjem nélkül.

A másik oldal viszont, hogy akit meg elhagynak pici babával muszáj végigcsinálnia.

2022. márc. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
57%
Azért vannak normális férfiak is. Még nem találtad meg, aki hozzád passzol. Próbálj másképp hozzáállni a dolgokhoz, próbálj ismerkedni! 36-37 évesen szeretnél gyereket. Ezzel az a gond, hogy akkor már vagy összejön, vagy nem. Akkorra már nagy a terméketlenségre az esély. A gyermeknek meg nem biztos, hogy jó apa nélkül. Ezt saját tapasztalatból mondom.
2022. márc. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
70%

Ne. Egyedülálló anyának lenni nem jó buli.

De te meg amúgy is csak egy lelkiserult gyereket nevelnel ezzel a hozzaallassql

2022. márc. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Talán vállalnék, ha 38-39-ig nem találok párt, de egészséges vagyok és jól keresek. Viszont ha tudod, hogy azért nem találsz, mert gyűlölöd a férfiakat, akkor nagyon nem jó mintát adnál tovább. Se egy lánynak, se egy fiúnak. Szóval előbb pár év pszichológus.
2022. márc. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
76%

Csak te tudhatod mennyire vagy alkalmas erre egyedül. Én annak tartom magam, de megjegyzem, hogy amúgy is elég jó problémamegoldó képességgel, birka türelemmel vagyok megáldva és egészen nyugis gyereket is kaptam a sorstól. Szóval valahogy összevágnak nálam a dolgok ahhoz, hogy ezt nyugodtan kijelenthessem.

Nekem inkább a morális háttere a kérdéses. Hogyan és mikor lehet adagolni egy gyereknek, hogy neki nincs apja, ő honnan jött!? Más, ha elválnak, meghal, stb. és más ha egy spermabankból származó minta. Társadalmi szinten is más, hát még gyerek kommunikációs szinten. Biztosan jól lehet kezelni ezt is, de biztosan segítséget kérnék hogy lehet ezt épeszűen adagolni. Azért akárhogy is, ma az a normális élet, hogy annak a gyereknek szülei vannak (többesszámban), nem csak egy anyja. Meg fogja kérdezni a gyerek, hogy az ő apukája hol van és lesznek korszakok, amikor igen nehezen fog megbirkózni azzal, hogy neki tulajdonképpen papíron sincs apukája.

Csak hogy egy példával éljek... A férjem apja két éves korától nem volt jelen az életében. Amikor meghalt és temettetni kellett, akkor hivatalból megkereste a helyi jegyző, hogy övé eme nemes feladat, vagy legalábbis az anyagi vonzata. Mindig azt mondta és a mai napig azt mondja, hogy jobb volt egyedül, egy anyával felnőni, mint egy alkoholista, betegeskedő, bántalmazó apával. Kitudja mit hozott volna akkor otthonról... Ennek ellenére én mégsem láttam még soha úgy sírni, mint az apja temetésén. Utána elmondta, hogy azért hiányzott az életéből a férfi példa és valahogy ott a temetésen tudatosult benne, hogy neki ez nem adatott meg, hiányzott egy normál apa figura. (Nem az az alkoholista, betegeskedő, bántalmazó apa figura nyilván, amilyen az övé volt élete végéig.) Az élet azóta is megy tovább, értékes felnőtt ember lett, de visszanyal előbb-utóbb az ilyen sztori.

2022. márc. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
83%
Milyen mintát adnál tovább? Ha kisfiú, tudnád-e szeretni, feltétel nélkül? Ha kislány, tudnád-e úgy nevelni, hogy egészséges szerelmi élete lehessen a későbbiekben? Fiatal vagy, egyelőre magadon kell dolgoznod. Járj el terápiára, tedd rendbe a saját lelked és értékrendedet, tanulj meg bízni, találd meg a társadat és utána, ketten együtt döntsetek a gyermekvállalásról.
2022. márc. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen mentalitassal nem vallalnek. Undorodsz a fwrfiaktol, de mivan, ha fiad lesz?

Tedd rendbe magad, jàrj teràpiàra. Amùgy 36 èvesen is lehet normàlia pàrkapcsolatod, gyereked.

2022. márc. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
47%
Bocs hogy beleszolok de előre is mondhatom hogy a spermabank, járhatatlan út, csak jelzem, ne is gindolkodj benne.
2022. márc. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
53%

Nem



Párkapcsolatban sem könnyű sokszor..



Egyedülálló anyànak lenni nehéh, meg lehet csinálni, de nehéz nagyon.

Eleve erre készülni szerintem nagy dőreség

2022. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!