Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok mennyi pénzre...

Mit gondoltok mennyi pénzre van szükség a minőségi gyermekneveléshez?

Figyelt kérdés
1, 2, 4, esetleg több gyerek esetén havi szinten?

2023. szept. 10. 15:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk 1 gyerekünk van. A kettőnk fizetése kb 460 ezer forint, hitel nincs. Mindent meg tudunk neki adni, amit szeretne persze ésszerű határokon belül. Rengeteg gyümölcsöt és egészséges élelmiszert veszek neki. Sokszor megyünk kirándulni, moziba, fürdeni. Több gyereket viszont nem tudnánk ebből a pénzből vállalni, kizárt dolog.
2023. szept. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem olyan havi 50 ovisként, de ehhez jól kell vásárolnod, és ahogy nő a gyerek, annál többe kerül. Babaként kb havi 30, alsósként havi 60, felsősként havi 80, gimisként 60 körül.


Nemrég láttam egy nőt, megvett 5 pár gyerekzoknit 3500ért a hmben. Én meg néztem, hogy ez hülye? Ugyanez akciósan 1500 náluk, vagy 1200, csak jó időben kellett volna megvennie, nem akció után pár nappal, illetve a calzedoniában vagy tezenisban 250-300/pár akciósan, ami még varrásmentes és jobb minőségű is.


Szóval én magas életszínvonalat biztosítok a gyereknek olcsón, ha nem így tennék, ugyanez nem férne bele 50be, hanem kétszer ennyi lenne.


Vagy mekiben a gyerekmenüje másnak: kóla, sajtburger, krumpli, gyümölcspüré, műanyag játék. Nekünk: mentes víz vagy 100% gyümilé, halas szendvics vagy csibefalat, kertészsaláta vagy répakorong, gyümölcspüré, könyv. Ugyanott eszünk, de a miénk "minőségibb" választás.

2023. szept. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

2!

Ugye elhiszed hogy egy csomag zokniért nem fogok 3 nappal előbb elmenni 30 kilométert mert épp akciós ha amúgy is megyünk a tervezett időpontban.

Honnan tudod hogy miért akkor veszi meg? Annyira szeretem amikor nem látsz bele a másik életébe de okoskodni azt tudsz.

2023. szept. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, sok mindentől függ,pl nektek mit takar a minőségi gyereknevelés? Egy gyerekünk van, 8 éves. nem is lesz.


nekünk:

könyvtári tagság

egy sportszakkör(enyém teniszezik)

egy másmilyen szakkör(enyém zongorázik)

hobby(enyém társasjáték függő)


élmények(neki való kiállítás, mozi, túra, kirándulás, utazás, együtt töltött idő)


jó minőség öltözék(pamut, biopamut, időtálló, de divatos darabok, inkább használtan de mindig kap pár újat szezononként)

változatos étkezés(nem, nem mindig egészséges, de mindig van zöldség és gyümölcs, hetente hal)


plusz annyi, az enyém magániskolába jár.


Kettőnk fizetése 920 ezer nettó. Kis hitelünk van még 3 évig. Ennyiből kényelmesen megélünk, jut mindenre ami nekünk fontos, valamennyit tudunk is félretenni havonta.

2023. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%

Még jó, hogy nem fog valamiért dupla árat fizetni mert olyankor kényelmesebb menni:D


Akinek meg fontosabb a kényelme, mint a 2x, 3x ár, az ne nyafogjon, hogy sokba kerül a gyerek. Lehetne olcsó is, ha ahhoz igazodna. Nekem évre pontosan be vannak írva, mikor mit kell venni, pl augusztus végén jövő nyári cuccokat, február végén meg jövő téli cuccokat, mert olyankor olcsó. Halat is megfelelő időpontban, féláron sütit hazafelé a cukrászdából/pékségből, mert este olcsóbb, meg ilyenek.


Ágyneműt, bőrcipőt megfelelő helyről, megvannak a kedvenc netes oldalaim, amiken fillérekért kapni ilyesmit, kedvenc boltjaim, tudom mikor rakják ki az akciós cuccokat a kedvenc cipőboltomban, így a 26ezres bőr magassarkú 1990.. csak minimális odafigyelés és a gyerek feleannyiba kerül, mint annak, aki épp csak beesik a boltba és felkap valami borzalmasan túlárazottat(és/vagy rossz minőségűt). A hogyan vegyünk 3 napon belül lejáró 100 g luxuslazacot 500ért.. ilyesmikben jó vagyok, az életszínvonalunk így magas, a költségeink meg kicsik. Lehet nem a legkényelmesebb akkor vásárolni, amikor olcsó, de héjj, akkor olcsó!

2023. szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%

Megfelelő zenesuli hangszerrel: havi 12

Az enyém úszik, 18(egy a legmenőbb helyek egyike, azért ilyen drága).

Ez már heti 5 alkalom, ezen kívül német magánórák 10.000 egy hónapban 4x60 perc.


15et elszórakozunk, havi szinten(utolsó pillanatos színház, szabadulószoba, mozi, máshol evés, kirándulások, túrák, bob, csopa, szinte mindenhova kedvezményünk van, vagy megfelelő helyen szerzem az élményt)


Havi szinten 5000nél kevesebbet költök új ruhákra neki, kb havi 2000et, ha leosztom az éves kiadást. Most vettem ősz-tavaszra 4000ért új bőr bakancsot a mangoból, szinte semmije sem használt(csak ha nagyon megéri, 200ftos ruhácska, vagy 1000ftos farmerdzseki).


A dolgait meg eladom, így vissza is jön belőle pénz, sokszor drágábban, mint ahogy vettem. Én úgy érzem tökéletes élete van és mindene megvan a szobája majd meg szólal és tömve van menő cuccokkal, amiket kb havonta szelektálok. Tegnap vettünk egy optikai illúziós könyvet csináld magad elemekkel, amikhez adták a kartonokat építéshez 1000ft az egész, ma meg összerakott egy felhúzós betonkeverőt 499ért, tök bonyolult és menő volt, szépen gurul is. Előtte batikoltunk 700ért pólót és hajgumit, ami szintén benne volt a kupacban.. ékszerdobozt 490ért dekupázsoltunk, plusz a szalvéta 40ft..


Szappant önt semmi pénzből, smartgamesei vannak fillérekért, fém építő.. a lego az egyetlen, amit viszonylag drágán kapott, de szerencsére már nem elég bonyolult neki.

2023. szept. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
A gyerek NEVELÉSE ingyen van.
2023. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%
5ös, jó neked, hogy pontosan tudod hogy egy év múlva mekkora lesz a gyereked...az enyém, az a kis mocsok képes hirtelen centiket nőni, nem mondhatom neki hogy igen is hord a tavaly vett őszi dolgokat, akkor is ha kicsik, mert ez van ezt kell szeretni.
2023. szept. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem meghatározható, mivel mindenkinek mást jelent a minőségi és az országon belül még ugyanazokat a plusz dolgokat is más költségekkel lehet biztosítani eltérő helyeken.
2023. szept. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%

Tudod mennyiért lehet eladni, amikor épp nem akciós?:D A mangós bőr szandiját, amit 3500ért vettem, most adtam el 5000ért, összesen kb 2x volt rajta, mert átnőtte, de hülye lettem volna nem megvenni akkor, mikor olcsó volt. Kb mindenével így van, egyiket sem hordja rongyosra. Egy mérettel veszek nagyobbat ruhákból(128 és 134 centi között van hat centi, +-1), két méretet egy gyerek sem nő egy év alatt(percentilisgörbe;)), cipőben persze más, de abból is elég 1-2 mérettel nagyobb jövőre, max vastag zoknit vesz bele, ha nem sikerült belenőnie(lányom van, így könnyebb cipőt vennem)


Oldalak, ahol nézzetek körül: borgo.hu, nextdirect, mangooutlet

2023. szept. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!