Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy éves kisfiammal fogunk...

Egy éves kisfiammal fogunk elutazni pár napra repülővel. Tudtok adni tippeket babával történő utazáshoz? Miben más ilyenkor például a repülés?

Figyelt kérdés

Jól értelmezem, hogy ilyenkor mindenkinek van egy kézipoggyásza, amit ingyenesen felvihet a gépre (tehát 2 felnőtt+1 gyerek esetében 3 táska), és ezen felül fel lehet adni egy babakocsit?

A baba minden esetben ölben utazik? Ilyenkor miért fizettetnek akkor teljes árat?

Ha a gyerek nem cumizik, akkor mivel tudok neki segíteni, hogy minél kevésbé fájjon a füle? (Persze viszek azért cumit, de tartok tőle, hogy ívesen fogja kiköpni 🙂). Ha valami kekszet rágcsál, az segíthet?

Ezeken felül is várok bármilyen hasznos tippet! 🙂



2023. szept. 13. 07:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

Ha 2 felnőtt megy, az egyik felmegy a cuccokkal elől, a másik a gyerekkel megvárja az utolsó figyelmeztetèst, hogy minél kevesebbet kelljen várni a felszállásra.

Addig amennyire lehet le kell fárasztani.

Keksz majszolás lehet segít, esetleg cumisüveg, de ha fáj neki, nem tudsz mit csinálni, csak ölelni.

A babakocsi pluszban felvi.hető

2023. szept. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Az első tanácsodon én is gondolkodtam, nem értettem, hogy a babával utazók miért vannak beljebb a priority boardinggal 🙂

Ugye a babának nem egész úton kell ölben lennie, csak mikor be kell kapcsolni az övet, a fennmaradó időben tudunk mászkálni a folyosón például?

2023. szept. 13. 08:00
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

Másfél éves volt a kisfiam amikor repültünk. Mi Ryannal mentünk, ott van "babajegy" ami nem teljes árú. Adnak egy speckó övet és az ölemben ül, oda is kötik be alapból.

Babakocsit ingyen vitték és egészen a gépig el tudtam tolni, ott vették el, és amikor szálltunk le, már hozták is oda a géphez.

Én kekszet meg chipset rágcsáltattam vele, meg is úsztuk a fülfájást, semmi gond nem volt.

2023. szept. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
2-es kérdező: van olyan, hogy egész úton bekapcsolt övvel kell lennie mert olyanok az időjárási viszonyok. Illetve sétálni a folyosón, hát... baromi szűk eleve, és folyton tologatják ott a kajás kocsit is, nem nagyon van lehetőség érdemi mozgásra. Plusz azt számold bele, hogy 2 éves kor alatt nem jár külön ülés, a gyereknek VÉGIG az öledben kell lennie.
2023. szept. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%

Két gyerek mellett mondom hogy négyesnek igaza van. Ha nem életbevágó, gyerek nem való repülőre. Nem véletlen van állandóan napirenden hogy legyen quiet zone repülőn is, mert elviselhetetlen a gyerekőrjöngés egy amúgy is szűk helyen. Volt szerencsém "munkásjáratokhoz", ahol több gyereket is vittek, azzal vallatni lehet.


Kérdező, soha nem repültél még, ugye? Egy repülőn nem lehet mászkálni csak úgy, örül az ember ha mosdóba eljut, mert szűk a hely és bármikor jöhet turbulencia amikor repül minden. A cumi, cumisüveg, keksz jó ötlet, a legrosszabb ha a felszállásnál már bedugul a füle, garantáltan sikitani fog végig. Vigyél mindenféle játékot, bármi ami leköti. A repülésnél unalmasabb nincs egy gyerek számára.

2023. szept. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%

Én azt a tippet adnám, hogy menjetek egy kört vonattal.

Komolyan.

14-15 hónapos volt kb a kislányom, amikor buliból mentünk 45 percet vonattal.

Na én ott megtudtam, hogy nekünk se vonattal, se repülővel nem kell egy darabig még menni sehova 😅

Hajón családdal kibírtunk 2x30 percet úgy, hogy mindenki őt szórakoztatta, visszafelé neki énekeltünk 😁✌

Ha mentek egyet vonattal, előjöhetnek olyan dolgok, amikre még nem gondoltatok :)

2023. szept. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
Többször utaztunk babával és kisgyerekkel is repülôn. Nálunk eddig mindig úgy volt, hogy annyira lefárasztja ôket a reptérig az út, meg ott a sok újdonság, látnivaló, hogy mire felérünk a gépre és leülünk a helyünkre, rögtön be is alszanak. Az, hogy priorityn elôbb beszállunk-e vagy utolsó pillanatig kint dekkolunk szerintem nem oszt nem szoroz. Mivel rögtön bealudtak, a felszállást is végigaludták mindig, sose fájt a fülük. Ha hosszú az út, akkor viszont nagyon kényelmetlen lehet egész végig ölben tartani ôket. Illetve a pelenkacseréhez se épp ideálisak a körülmények.
2023. szept. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
3as vagyok. Mar a kisfiammal azota többször repültünk,soha nem orditott az úton,soha nem zavartunk senkit. A pelenkajat is kicsereltem meg a repteren tehat ezzel sem volt gond. Ja es minden esetben minimum 4 5 6 gyerek volt a gépen. Egyik sem orditott...
2023. szept. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
30%
#6 hiába jelentgeted, igaza van. Nehogy már azon múljon, hogy repülőre ül-e az ember, hogy hogy áll a gyerekekhez. Ez te sem gondoltad komolyan, ugye? Ezt úgy mondom ,hogy van gyerekem, de eszembe sincs kitenni az egésznek sem őt, sem magamat, sem a többi embert. Jelentheted ezt is :D
2023. szept. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%
Mi most repültünk először, a lányom 6 éves, így a babás dolgokat nem tudom. Senkinek nem fájt a füle, de minden ismerős erről beszélt repülés előtt. Az én fülem érzékeny, de semmi nem történt. A lányommal vizet itattam volna ha bedugul a füle, de vagy nem dugult be, vagy simán bealudt felszállás közben. Szóval ez a fül téma szerintem nagyon túl van tolva. Keskeny a folyosó, de amikor mi utaztunk egy anya a 2 évessel folyamatosan mászkált, úgyhogy lehet sétálni, de egy pár órás útnál csecsemővel felesleges szerintem. Egyébként mindenkinek érdemes felállni és sétálni kicsit a mosdoig ha hosszabb a repülőút, nem tesz jót ha órákig ül valaki egy helyben.
2023. szept. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!