Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák, akik segítség nélkül...

Anyák, akik segítség nélkül nevelitek a gyereket, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Egyedülállóként vagy úgy, hogy a férj rengeteget van távol?

Én teljesen kikészültem, összeroppanok. Tudom, hogy sz*r anya vagyok és más olyan könnyen veszi az akadályokat, de én nem bírom már tovább.

Adott egy 4 éves enyhe mértékben autista gyerek, én a 8 órás állásommal és a férjem hülye időbeosztásával.

Reggel én készítem össze az ovira a kicsit, majd egész délután én vagyok vele, estére én altatom, szinte minden hétvégén csak én vagyok vele itthon, mert apuka elutazik vagy dolgozik. Szabadságot nem kapok, táppénzre inkább ne menjek el, szóval, ha beteg a gyerek akkor 1 vagy nagyon max 2 napot maradhatok otthon, egyébként meg bent vagyok az irodában a gyerekkel együtt. Így nyilván a munkára és a gyerekre is kell figyelni. Na most ehhez jött, hogy a távol élő rokonaik hétvégente meglátogatnak bennünket, de ugye ez azt jelenti, hogy én rohanok bevásárolni, én takarítok, én főzök meg én szórakoztatom és szolgálom ki a vendégeket, közben igyekszem figyelni a gyerekre és betartani a napi rutinját, a férjem meg majd este beesik a vacsorára. És ez így megy hónapok óta. Egyszerűen nem bírom tovább, kimerültem testileg és lelkileg is teljesen a padlón vagyok.

Itt már nem segít a "vegyél egy forró fürdőt" megoldás, vagy pihenj, ha a gyerek pihen, mert reggel 6-kor kell, este 10-kor alszik el, délután nem pihen, cserébe legalább folyton pörög.

Ti hogyan oldjátok meg? Én most úgy érzem, hogy eddig tartottam magam, erős voltam, hegyeket mozgattam meg, de most padlóra kerültem és nem tudok onnan felállni.


2023. szept. 13. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjed hétvégén is mindkét nap dolgozik?7/7 megy?
2023. szept. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Én első körben megmondanám a rokonságnak hogy nem tudsz egy darabig vendégül látni senkit. Második körben ultimátumot adnék a férjemnek, mert lényegében csak megcsinálta a gyereket de semmiből nem veszi ki a részét... ez kb olyan mintha elváltatok volna.


Nem tudom mit dolgozik, de kétlem hogy nem lehet váltani vagy normálisabb beosztást kérni.


Harmadik pedig az hogy vagy vegyél igénybe fizetett segítséget, vagy beszéljetek össze egy anyukával akiben megbízol, hogy felváltva lepasszoljátok egymásnak iskola után a gyerekeket, hogy legyen néha egy kis szusszanásnyi idő.

2023. szept. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A hétvége egyik napján biztos hogy dolgozik, a másikon eddig megpróbáltam családi programokat csinálni, de általában kudarcba fulladtak (a gyerek pont olyankor makacskodott, hisztizett).

Zenész férjem van (na, nem az a kőgazdag rocksztár fazon, hanem a csurran-cseppen művész) állandó délutános + a hétvégi fellépések.

Nem ért máshoz, így nem nagyon tudna munkahelyet váltani.

Régóta együtt vagyunk, eddig működött a dolog, csak most sűrűsödött be ennyire.

2023. szept. 13. 20:10
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Amikor nem sikerül családi program,akkor is aznap vegye át a férjed nyugodtan a gyereket,te pedig kicsit el tudsz menni kikapcsolódni,lazítani. A rokonoknak pedig én is megmondanám,hogy nem fogadunk látogatókat.
2023. szept. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Akkor zenész cigány család,ott van ez a muszáj a rokonokat fogadni és a nő foglalkozzon a gyerekkel. Hidd el ha akarna férjed mehetne raktárosnak pl tescóba akár... ha elválsz legalább rokonok nincsenek.
2023. szept. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül nevelem.

Nem vállalok be élősködő rokonokat, és belátom a saját korlátaimat. Tudok nemet mondani, és nem érdekel, ki mit gondol.

Egyébként könnyebb az ilyen férjek esetén elválni. Legalábbis nekem azóta jobb, mert a bíró által meghatározott láthatás fix, így akkor legalább tudok vele számolni, hogy szabad leszek.

2023. szept. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szinten egyedul nevelem, az apja par havonta megjelenik egy napra. (volt, hogy 1,5 evig nem jott).


Nehez, de nem csinalok magamnak tobb terhet.

A rokonokat mond le. A ferjed reggel intezze a gyereket, igen, tudom este keson fekudt ( en pl. ejjel 2 -3 ig dolgozom itthonrol, de reggel kelek mert iskola van neki ), szepen felkel, aztan majd visszaalszik delelott, en is azt csinalom.

2023. szept. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Menjen zeneiskolába tanítani, vagy vállaljon diákokat, hogy nappalra tolódjanak el a munkaórái. Fellépése lehet ígyis péntek szombatonként is.


Vagy csak simán nyelje le a békát hogy most már családja van, és nem most lesz belőle rocksztár, és keressen egy normális munkahelyet. Ha nem teljesen idióta, megállja a helyét.


Mondom ezt úgy hogy grafikusnak tanultam és adminisztrátor lettem.

2023. szept. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csúrran, cseppen és nincs otthon, akkor még egy gyári meló is jobban megérné. Akkor legalább otthon is lenne. Ahhoz meg nem kell külön szaktudás, mert betanítják. Ha akar a változtatni, tudna.
2023. szept. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én azt javaslom, üljetek le és beszéljétek meg, hogy tudnátok ezt megoldani, keressetek lehetőségeket. Te nem vagy egyedül, tudtok gondolkozni. Nekem szó szerint tényleg mindent magam kell megoldjak, nem számithatok senkire. Férjem meghalt, nagyszülők sem élnek már, testvérem sincs. Hogy megfizessek valakit, szóba se jöhet, mivel egy fizetés van ugyebár. Nagyon be kell osszam az időm, én is fáradt vagyok, de muszáj csinálnom. Kitartást és sok sikert!
2023. szept. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!