Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyermekes anyukák, ti...

Többgyermekes anyukák, ti hogyan spóroltok?

Figyelt kérdés

Úgy értem, főleg amióta kialakult az a nehéz gazdasági helyzet, milyen praktikákkal tudjátok kiügyeskedni, amit a gyerekekre szeretnétek elkölteni. Ruházkodás, élelmiszer és egyebek. Ami régen alap volt de most már meg kell gondolni az árak miatt. Lemondtatok dolgokról? Változott a fontossági sorrend? Vannak hasznos tanácsaitok, ötleteitek,amiket megoszthatnánk egymással?

Nekem 3 gyerkőc, amikor vállaltuk őket, nyilván még élhetőbbnek láttuk az országot, mint amilyen most. Van ovis, kisiskolás és középsulis gyerekem.

Az árak emelkedésével mi először az egészségtelenebb élelmiszerekről mondtunk le, ami nyilván jó a rosszban, nincs annyi édesség, rágcsa. Inni már csak vizet vagy főzött teát isznak és tejet kakaót, nem veszünk más innivalót. Én leszoktam arról, hogy a kávémat tejszínhabbal igyam, sőt már cukor nélkül is megiszom. Gyerekruhát eddig is vettem turisat is, bár a kamaszomnál ez már nem opció. Nála muszáj a márkákra is beáldoznom. Nyaralni is voltunk, de az olcsóbb opciókat kerestük. Szóval sokmindent írhatnék még, arra vagyok kíváncsi, ki hogy tudja megoldani a mindennapi pénzügyi nehézségeket a gyerekek tekintetében. Ötleteljünk.

És nem kérek megjegyzéseket, hogy minek vállaltunk 3 gyereket, mert 16 évvel ezelőtt azért még más volt a világ, nem gondoltam, hogy ide jutunk. Nem éhezünk, nem nélkülözünk, de minőségileg már nem tudom nekik azt a szintet megadni, amit eddig.



2023. szept. 16. 11:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Sehogy. Egészségtelen üdítők, rágcsák eddig se voltak, csak víz, tea. Így továbbra is belefér, hogy megvegyünk mindent: drágább sajtok, felvágottak, minden zöldség, gyümölcs... cipők ruhák továbbra is újonnan, bár nagy márkák még nem kellenek, nincs kamaszunk. Fejlesztések, különórák...stb.
2023. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem sporolok.Nezem az akciókat,de azt azelőtt is néztem mielőtt beütött ez a nagy drágaság.

Két gyerekem van. Ők Amit eddig megkaptak azt ezután is megkapják.

2023. szept. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Sehogy
2023. szept. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Megveszem ugyanazt amit eddig, de akciókor többet, amit lehet azt lefagyasztom. Gyakran Ausztriába megyünk vásárolni (tudom, hogy a tvben azt mondták nem olcsóbb, de saját tapasztalat, hogy de igen). Olcsóbb a minőségi mosószer, a tisztítószerek, tisztálkodási szerek, gyümölcsök, zöldségek, tejtermékek, kávé (egyedül a hús drágább). Márkás göncökre nem költünk, mert amikor kapott, azt is 2 héten belül tönkretette, így azt nem veszek. Turizni nem szoktam soha, inkább nagy leárazásokban veszem meg újonnan. Sajnos sokkal ritkábban járunk el otthonról, moziba, étterembe eddig havonta jártunk, most már csak évi 3-4szer. Lemondtam az edzőtermi edzésekről, helyette itthon tornázom, férjem pedig végre leszokott a cigiről. Meg ritkábban rendelünk házhoz ételt, főleg mert az egyetlen étterem ami szállított ide is, bezárt, mostmár csak pizzát lehet 🙈 meg megpróbálok odafigyelni, hogy amikor főzök, az pont annyi legyen, amennyit megeszünk, mert sajnos nálunk sok volt a pazarlás, ez most megszűnt.

Az a durva, hogy hiába jó a fizetésünk, valamiért mégsem elég soha. Most (vagyis már 4 hónapja de most jött meg)rendeltünk télire fát, köbméterenként 35000 ft volt 😡 ebből nekünk 20 m3 kellett (700e Ft). Tavaly nyáron ugyanez még csak 230e volt.

2023. szept. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Mi mindig spórolósak voltunk, szóval nagy változások nálunk nem történtek, eddig is otthon főztünk, vizet ittunk, jártunk turiba, van veteményesünk, mosható pelenkázunk, stb.


De tény, hogy többet tudtunk félretenni, most már abból le kellett kicsit faragni, mert nem tudjuk egyszerűen az eddigi pénzt félrerakni. Esetleg még azt mondanám, hogy nem járunk már el szinte soha kajálni, moziba vagy hasonló helyekre, csak évi 1-2 alkalommal, illetve nyaralni sajnos nem járunk egyáltalán, mert most házfelújításra költjük a pénzt. De az be is lassult, nem haladunk a terveknek megfelelően, mert nagyon elszálltak az árak.

2023. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi kijövünk a pénzünkből ígyis-úgyis, de mióta ilyen drága az élelmiszer, jobban motivált vagyok a spórolásra. Kiszámoltam például, hogy 100 g fehérje különböző forrásból mennyibe kerül. És eléggé meglepett az eredmény: legolcsóbb a sárgaborsó, lencse (eddig oké), duplája a tojás, túró, trappista, csirkecomb, szív, máj, zsíros darált sertés, megint duplája a sonka, felvágott és a tofu, és még másfélszer annyi a virsli.


Hüvelyesből főzeléket eddig is sokat csinàltam, mert szeretjük. De virslit, sonkát, felvágottat kevésbé fogok venni, inkább magam készítem el a húst, fasírtot, körözöttet, tojáskrémet. Igazából egészségesebb is így, a boltiak sokszor túl sósak.

2023. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Ritkán járunk étterembe, mert undorító ez a szabadrablás, amit a vendéglátósok megengedhetnek maguknak. Rendelni hasonló okokból már soha nem rendelünk. Amúgy is csak a wolt meg a foodpanda hozná ki a kaját, úgyhogy ez duplán nem játszik. Kevesebbszer veszünk kávét séta közben, ilyenek. Ételek tekintetében nem spórolunk. Maradunk a minőségnél, hosszú távon az olcsóbb. Feldolgozott élelmiszereket szinte soha nem vettünk eddig sem, úgyhogy abból sem kellett visszavenni. Kókusztejet otthon csinálunk, fermentált zöldségeket télre, stb. Na, nem óriási mennyiségben, mert arra nem lenne idő. Nem veszünk felesleges ruhákat, cipőket, kozmetikai szereket. De ezeket nem is annyira a spórolás miatt, mert már régebben is így csináltuk. Inkább csak próbálunk ésszerűen költekezni.
2023. szept. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%
Nem sporolunk. Mivel eddig is igyekeztunk minel tobb felretett penz mellett minel magasabb eletszinvonalat hozni, igy ezt tartjuk tovabbra is. Ruhaja mindenkinek H&M (csak ezt a markat szeretjuk), de learazaskor vasarolunk, sokszor elore, illetve hasznaltan. A kinott ruhakat en is eladom, ami amellett is megmarad, azt adomanyba visszuk. Nasit, uditot soha nem vettunk, vizet iszunk, havonta 1-2x itthon sutunk sutemenyt. Etelt szoktunk rendelni tobbszor viszont. Fozni elore szoktam 2 napra, heti menuterv szerint, aszerint is vasarolunk minden vasarnap. Ha van akcio husra/mirelitre, azzal altalaban feltoltjuk a fagyasztot, igy mindig van itthon mibol ebedet fozni. Kenyeret, pekarut szinten ritkan eszunk, helyette rengeteg tejtermek es magas hustartalmu sonka fogy. Gyumolcsot es zoldseget zoldsegesnel vasarolunk hetente egyszer elore. Jatekot ritkan veszunk, ellenben konyvet havi szinten. Havi 2-3x megyunk programozni, ez nem feltetlenul fizetos, van, hogy csak piknikezunk a parkban. Fontossagi sorrend nem valtozott es nem kellett semmirol lemondanunk.
2023. szept. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
Rossz helyen kérdezed, a Gyakorin szinte mindenki 1-1,5 milliókat keree és senki nem érzi a bőrén az inflációt. 🙄
2023. szept. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9-es, ez olyan hülyeség, amit írsz.


Én pl. az 5-ös kommentelő vagyok, nekünk 500 ezer a bevételünk összesen. De mint írtam, nem is tudunk már annyit félretenni, mint előtte.


Viszont, ahogy írtam és ahogy mások is írták, mivel eleve mindig takarékosan éltünk és minden hónapot azzal indítunk, hogy X összeget félreteszünk, ezért az alap életszínvonalunkon nem kellett változtatnunk.


De nyilván fel lehetne itt sorolni sok dolgot, amiben mi takarékosabban élünk, mint sokan, ezek egy részét le is írtam, de ha nagyon részletetrezném, egy napig is eltartana.


Mittudomén, mondhatnám, hogy ma pl. hamburgert fogunk enni, ami benne volt a menütervben, merthogy menüterv és bevásárlólista alapján vásárolunk kizárólag és a zöldségeket a kis konyhakertemből hozom be hozzá, magam gyúrom a hamburgerzsemlét és a pogácsát is. Na, most pl. a szomszédom elmegy a boltba, megveszi a kész pogácsát, kész burgerhúst és a zöldségeket is, így ő szerintem 2-szer annyit elkölt egy hamburgerre a családnak.


Vagy mi pl. mosható pelenkázunk immár a második gyerekkel, anno használtan vettem egy csomó pelenkakülsőt, most a második gyerek használja már nálam, így mondjuk nem költök pelenkázásra 2 gyerek esetén 600 ezret, csak 200 ezret a mosással együtt.


De most 100 ilyen dolgot le lehetne írni, nem tudom, a kérdezőnek mi lenne releváns, csak annyit tudok mondani, hogy az alap életszínvonalunk ugyanaz maradt, a megtakarítás csökkent.

2023. szept. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!