Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyermekes családok, a...

Többgyermekes családok, a véleményetekre lennék kiváncsi, kinél hogy működik?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: 3 gyerekem van és napi szinten több órát töltök házimunkával, értsd 2-3 óra biztosan. (ebben minden benne van: főzés, mosogatás, mosás, hajtogatás, takarítás, pakolászás stb.) Én ezt nagyon soknak érzem, nálatok mennyi a házimunkával tölött idő? Egy általános rendezettség és tisztaság van itthon, de nem patika. Főzni nagyjából mindennap főzök, de ha úgy alakul nem vetjük meg az egyszerűbb meleg vagy akár hideg vacsikat sem.

2017. okt. 25. 14:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Bár csak 1 gyerekes vagyok, van mosogatógepünk is, de még így is eltöltök minimum 2 órát házimunkával, ha főzök simán 3-4-et is. Még így is távol állunk a patika rendtől sajnos. Nálunk én vagyok az egyetlen aki meg is őrzi a rendet és tisztaságot, a gyerek és apa is csak csinálja a kupit, mocskot de nem segít. Így nehéz fenntartani a tiszta állapotot, gondolom nálatok is ez van.
2017. okt. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
46%
Én heti kétszer porszívózok, és heti egyszer 2 óra takarítás, olyankor fürdőszobák, porolás, konyha alaposabban. A pultot persze mindennap letörlöm. A mosás nem nagy munka. Előző este szétválogatom, betenni, elindítani, kb. 2 perc. Teregetni 10-15, ha szép az idő. Ha nem, akkor szárítógép. Este pakolom el, ha hazajött a férjem. Túldramatizálják ezt a takarítást sokan.
2017. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
43%
Ja a főzés. Általában délután, este főzök, de ha nincs meleg vacsi, az sem tragédia, gyerekek esznek a suliban, oviban, bölcsiben.
2017. okt. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%
Ha mindent beleveszek én is eltöltök átlag napi 2-3 órát házimunkával és csak 1 gyerekünk van. Én is soknak érzem, főleg munka után.
2017. okt. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

3 fiam van,naponta siman elmegy 3-4oram a hazimunkara.altalaban minden nap egy felet fozok.vagy levest,vagy masodikat.mindig 2 napra.igy valamivel konnyebb.mosogatni mindig mosogatok fozes kozben,ezzel segitve magamon.eves utan is egybol elmosogatok.

A nagy fiaim a szobajukat 90%ban rendben tartjak.de itt a 1,5 evesem aki mindent ott hagy el,ahol erdekesebbet talalt.

A parom rendmanias allitolag...azert allitolag mert ezt csak o allitja magarol.kozben o a legtrehanyabb a lakasban 😂.szinte minden nap mosok,a ruhakat amint leszaradtak el is rakom.ez is napi min 30 perc,a mosogatas osszessen szinten.a pakolaszas siman 1 ora.es akkor meg nem foztem es nem takaritottam.

Minden este osszesoprok,a konyhaban naponta tobbszor is.hetente 2x mindenhol porszivozok es felmosok.fekete mubor agykeretunk van,vastag fejtamlaval..2 naponta korbe kell torolni mert kulonben ordit rola a por.a gardrobunk kozepso ajtaja teli tukor(1m×2,3m) ezt is heti 2x minimum letakaritom mert folyton ossze van tapizva hala a picinek,ez majdnem 2 kisebb ablak meret....

Szoval en sztem siman tobbet is takaritok es sokszor megis ugy nez ki a lakas mintha bomba robbant volna..hat ez van.nem igazan stresszelek rajt.

2017. okt. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%

Munkamegosztás van. A férjem is mosogat, főz, felmos, ha itthon van. Megbeszéljük, ki mit vállal.

A gyerekek közül kettő már nagyobb, 9 és 13 éves. Nekik is csinálni kell házimunkát, ilyen idősen szinte mindenben tudnak már segíteni. Naponta egyszer valami apróságot meg kell csinálni.

A legkisebb 8 hónapos, ő úgy segít, hogy hagy dolgozni. :) Minden más alól egyelőre felmentést kapott.


Nagy kertes házunk van, nem fogok mindent egyedül csinálni, mert arra napi 8 óra is kevés lenne.

2017. okt. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, látom nem csak én szenvedek vele. Azzal egyetértek, hogy persze nem mindegy, h hány gyerek van azok mennyi idősek, illteve miben és mekkora házban/lakásban laktok.

A párom besegít amiben tud, de ő elég későn jár haza hétköznap, ilyenkor már inkább a gyerekkel és a körülöttök lévő teendőkkel foglalkozunk mindketten. Tehát egy hétköznap este 7 kor már nem áll neki felmosni, de segít a fürdetésben vagy a vacsi romjainak eltakarításában, pl. a mosogatógépbe bepakol.

2017. okt. 25. 16:34
 8/23 A kérdező kommentje:

A túldramatizására is szeretnék reagálni:

Én heti 2 óra takarítást nagyon kevésnek tartok, a konyhára, fürdőszobára, porolásra. Vagy nagyon kicsik nálatok ezek a helyiségek vagy nem vagy alapos. Ha csak a fürdőt veszük, a kádat, zuhanyt, mosdót, wc kisikálni plusz a csaptelepeket, illetev felmosni nekem alsó hangon 1 órás munka, pedig nincs nagy fürdőnk. Én napi!

szinten pakolom minimum 1 órát a konyhát, de sokat is főzök az tény.

A mosás nekem nagy munka, mert az egész házat körbeszaldom minden alkalommal, hogy esetleg a kallodó ruháta még begyűjtsem, szétválogatom, a makacsabb foltokat pl. fű vagy zsírosab kaja, beáztatom, megdörzsölöm. Utána igen a dobba berakni tényleg 2 perc, de utána teregetni, szelektálni, hajtogatni, csak a legszükségesebbeket vasalni. Erre jönnek még a konyharuhák, türcsik heti szinten, plusz ágynemű 2 hetente. Én ezt soknak érzem.

A kamrát pedig heti szinten 2 szer rámolom, mert a kaja gyorsan fogy, egy nagybevásárlást is rengeteg idő elpakolászni, elrendezni.

2017. okt. 25. 16:44
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

Meg is őrülnék, ha naponta 2-3 órát kellene eltöltenem házimunkával.

Nálunk nincs patikarend és bizony csillámló tisztaság is, de nem érdekel, nem azért jövök haza, hogy még itthon is csak dolgozzak.

Egy alap rendet fenntartok, hogy azért ne essünk hasra a játékokban, lomokban és ne egyen meg bennünket a kosz, de én a szabadidőm inkább fordítom kellemes dolgokra, mint kényszeres takarításra.

juj de le fognak pontozni :)))))))

2017. okt. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

2 kicsi van

Egyszerűen nem értem mit csinálok rosszul, állandóan takarítok főzök bevásárlok stb

Kezdek begolyozni

Párom nem tud segíteni, 12 orazik minden nap.

2017. okt. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!