Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezelnétek, reagálnátok...

Hogyan kezelnétek, reagálnátok le, ha első gyermekes anyukaként a gyermekágyas osztályon szembe kerülnél a sok "okos, tapasztalt, tökéletes" többgyermekes anyukával, aki kéretlenül elhalmoz a jó tanácsaival vagy bele akar szólni a dolgaidba??

Figyelt kérdés

Hallottam hogy elég gyakori eset, valakivel előfordult? Figyelmen kívül hagytátok, vagy szóltatok?

"Nem így kell szoptatni"

"Nekem több tejem volt, ez elég kevés neki."

"Túl vizes a tejed."

Ilyesmiket hallottam.



2020. nov. 10. 18:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Egyik fülemben be másikon ki

Soha senkitől nem tűröm el hogy bármibe is beleokoskodjon a kérésem nélkül. Ha nem tudok valamit úgyis kérdezni fogok magamtól. Nem bírom elviselni az ilyen embereket magam körül.

2020. nov. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
udvariasan megköszönném, és elgondolkoznék rajta, hogy talán többet tudhat mint én? Esetleg megfogadnám a tanácsait?
2020. nov. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Én sem viselem el az erőszakos kioktató embereket. Fontos maga a stílus hogyan ad tanácsot. De legtöbbször tapasztalataim szerint kioktató, lenéző a stílus. Van szám kérdezek ha úgy adódik.
2020. nov. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen agresszív észtosztó azért szerintem nagyon ritkán van egyrészt, másrészt én pl kifejezetten értékeltem amikor ott ültem az első éjjel tanácstalanul az ordító babámmal és a szobatársam akinek már nem első gyereke volt halkan szólt, hogy esetleg nézzek bele a pelusba. Ahogy kicseréltem elhallgatott a gyerek. Néha jól jön a tanács azért.
2020. nov. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Én nagyon sokat tanultam tőlük - bent feküdtem 3 hétig az első gyerekkel azzal, hogy epepangás miatt mindjárt megszülesztenek... úgyhogy volt pár szobatársam. Normálisak voltak, jókat beszélgettünk, és nem mondtak ilyen marhaságokat.
2020. nov. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
A kérdező az "okos, tapasztalt, tökéletes" többgyermekes anyukával, aki kéretlenül elhalmoz a jó tanácsaival vagy bele akar szólni a dolgaidba" anyákat kérdezte. Akik szerint ezek rendben vannak... Nem azokról beszélünk akik kedvesen tapintatosan odaszólnak ha nagyon bénázok. Az idézett mondatok is hatalmas baromságok. Én sem hagynám hogy beleszóljanak.
2020. nov. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Az "okos, tapasztalt" anya szerepében se könnyű. Lakatot tenni a szádra és végig nézni, hogy a szomszéd inkább kutyulja a tápszert suttyomban, pedig ömlik a teje, de nem képes begyömöszölni a mellbimbón túlig a gyerekbe a mellét, csak a bimbó hegyét tolja oda és csak sziszeg, mert nyilván úgy k.va fáj és semmi eredménye.

Egy "esetleg segíthetek?"-ig jutottam, de elküldött a fenébe, pedig csak nyugodt éjszakát akartam magunknak.

2020. nov. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
29%

Nem szeretek veszekedni. Fülembe dugtam a fülhallgatómat, zenét hallgattam és elláttam a babámat. Ha meg valaki elkezdett hozzám beszléni, annyit mondtam egyértelműen: "Nekem ne, engem nem érdekel."

Azt se tudom hogy hívták őket. Nem barátkozni mentem oda, kivártam a kellő időt és leléptem.

2020. nov. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Természetesen a tényleg segítő szándék teljesen más, főleg ha tényleg segít és hasznos.🙂 Igen itt végülis felfogástól is függ, ki mennyire privátnak gondolja vagy éli meg ezeket a napokat. Azért is érdekel ki hogy gondolja. Köszi mindenkinek.
2020. nov. 10. 19:20
 10/18 anonim ***** válasza:
20%
azt gondolnám hogy egyszer ők is voltak kezdők. biztos nekik se esett volna jól ha valami nagyokos bunkón belepofázott volna abba, amiben nyilván nem vagy jó, hiszen az első gyereked született még csak meg. nyilván ha segítőkészen mondják, az más.
2020. nov. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!