Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért tesznek fel az emberek...

Miért tesznek fel az emberek a gyerekükről félpucér, pucér, kínos képeket?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, ha valaki egy tök átlagos, aranyos képet felrak róla, hanem a felsoroltakra.

Persze jön a válasz, hogy a saját oldalán azt oszt meg amit akar, de nem gondol bele, hogy ez mennyire káros?

Komolyan, magáról miért nem tesz fel akkor félmeztelen képet? Vagy esetleg kiskori pelenkas képet magáról ? Mert az ciki lenne?

Egy családi ebéden a régi fotók nézegetése közben előkerülő pelenkas képek is kínosak sokak számára, de a sajátodrol meg kiteszed közszemlére?

És itt még tényleg csak arról van szó, hogy ez számára később tök kellemetlen lehet, a pedofil barmokba most bele sem mennék, meg akik visszaelnek ezekkel a kepekkel.

Benne vagyok több kismamas csoportban, sokszor segítség számomra a többi anyuka tapasztalata, de vannak olyan elvetemultek, akik kirakjak az éppen síró gyermekukrol a képet és mellé írják, hogy síró babákat ide! Komolyan megáll az ember esze. Magáról az ember miért nem tesz közszemlére síró képeket?

A legtöbb embernek több száz (ha nem 1000) ismerőse van, és képes kitenni így ilyen fotókat a gyerekerol. Komolyan nem értem mi szükség van erre, érdekel mi megy végbe ilyenkor a szülők fejében.

Nálunk van 2 Messenger csoport, egyik az apuka családjával, másik az enyemmel, és ami olyan kép, oda szoktuk küldeni. De mondjuk még oda sem küldök a kislanyomról pucér képeket. Szerintem a többi ismerősömre ez nem tartozik rá, sőt valószínűleg nem is érdekli őket ilyen szinten a gyerekem, pedig nekem csak 90 ismerősöm van, mondjuk őket legalább tényleg ismerem.

Onnan fogalmazódott meg a kérdés, hogy tegnap az egyik kismamas csoportban ki lett írva, hogy mostantól nem engedik ki a gyerekekrol a képeket, ki tudja, hogy egy többezres csoportban kik vannak.

Nyilván nem az én dolgom, mit foglalkozok vele, ha nem tetszik ne nézzem stb válaszok jönnek, de bízom benne, hogy valaki el tudja mondani mégis mi szükség erre.



2023. szept. 26. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Csodálom, hogy még mindig vannak ilyen emberek. Régebben nem voltak ennyire tisztában a veszélyekkel, de mára már az is felfogta, aki eddig nem. Csapból is ez folyik.
2023. szept. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Ó én egyszer, pár éve belefutottam a Kandász mamik csoportba, ami hót nyilvános volt.

Na az a pedofilok szüreti bálja volt.

Anyukák a csecsemőikről, de még 4-5 éves forma kislányokról is tettek fel pucér segges, félmeztelen képeket.

Nekem egy kádban pancsoló, 4 éves, bűbájos mosolyú kislány égett bele az agyamba... nem tudom pontosan miről szól az a csoport, de valami termékenyiteses vagy hasonló. S a feltett gyerekek voltak a sikersztorik.

2023. szept. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nekünk síró gyerekeinkről eleve nincs fényképünk. Egyszerűen nem azt akarjuk megörökíteni, amikor sír, hanem amikor vidám, amikor örül valaminek.

Úgyhogy teli vagyunk mosolygós gyerekképekkel. :-)


Megj.: amikor sírtak, nem a fényképezőgépért nyúltunk, hanem vigasztaltuk őket. Ez a különbség köztünk és az ilyen szülők között.

2023. szept. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Én válaszoltam egy hasonló kérdéshez a múltkor

Mégpedig hogy ruhában,normális helyzetekben nem tartom a posztolast veszélyesnek(gyerek engedélyével persze,mar el tudja dönteni hogy akarja-e hogy kitegyek egy adott képet vagy nem)

De felpucer,pucér,provokatív képeket soha nem tennék ki róla.nem is tettem soha,amikor kisebb volt akkor sem.sírósat,maszatosat sem

2023. szept. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

"Egy családi ebéden a régi fotók nézegetése közben előkerülő pelenkas képek is kínosak sokak számára"


Attól függetlenül, hogy nem teszek Facebookra képeket, nem értem, mi kínos valakinek egy pelenkás képen családi találkozón.

2023. szept. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Akik ilyen képeket feltesznek, nem a legélesebb kések a fiókban, ez ugyebár egyértelmű.

Sajnos még nincs tiltva, reméljük egyszer tiltva lesz az ilyen képek felpakolása netre, mert a sok agyhalott csak ebből ért, ha külön megtiltják nekik.


Nyilván normális embert nem érdekel egy pucér kisgyerek, de tele a világ sajnos nem normális aberrált állatokkal.

2023. szept. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Sose posztolnék facebookon, mert minek. Se babát, se magamat, se valamilyen dolgomat vagy nyaralásomat. Szerintem ez mind tök gáz.

Számomra egy kommunikációs eszköz. Tudok beszélni azzal, akivel akarok.


Ennek ellenére ezt a pedofil rettegést sose értettem. Mit számít neked, hogy valaki a gyereked képét nézegeti?

Persze, beteg állat, remélem az ilyeneket a rendőrség hamar összeszedi, de alapvetően nekem semmi károm nem származik belőle.

Az én profil képemre is ráverhetik a melegek, ettől most rosszul kellene éreznem magam?


2023 van, bárkiről 2 perc alatt lehet mezteleb képet retusálni. Olyat, amiről az anyja se mondja meg, hogy nem igazi. Felnőttről-gyerekről. Akkor miért gondoljuk, hogy pár gyerekfotó nélkül kipusztulnak a pedók?

2023. szept. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is van egy ide kapcsolódó sztorim amin teljesen ledöbbentem: az ismerősöm kirakta facebook szoriba, hogy a pár hónapos kisfia nyakig összefosta magát meg a ruhácskáját. Persze vigyorgós emojit is mellékelt a képhez.. nem tudom, mi játszódhatott le benne, hogy ezt mindenképp meg akarta mutatni az 1300 ismerősének.. 🤔
2023. szept. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!