Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki két nevet adott gyerkőcéne...

Aki két nevet adott gyerkőcének/gyerkőceinek, elárulja hogy milyen megfontolásból?

Figyelt kérdés
Az én kisfiamnak is két neve van. Szerettem volna valami "magyaros" és valami bibliai nevet. Így lett Ákos Dániel. Ti eláruljátok?
2010. okt. 17. 22:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
csak ha lány lesz,akkor lesz kettő. Rövid a vezetéknév,és rövid az a név is,ami tetszik,így lesz még egy,ha minden igaz:)
2010. okt. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Azért mert én utálom a saját nevemet, és sokszor kívánom azt, hogy legyen 2. nevem, mert legalább választhatnék. Én mindhárom gyerekemnek 2 nevet adtam, hogy legalább a lehetőséget meg adhassam nekik, ha nem tetszik az első keresztnevük. (Adrián Dávid, Laura Nóra és Roland Dominik)

25N :)

2010. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én fiamnak is két neve van, az első azért mert mindkettőnknek nagyon tetszett, és modern név, a második nevét pedig apukámról kapta, szerettem volna ezzel kedveskedni apunak hogy az ő nevét is kapja a fiam.
2010. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Nikcsi ***** válasza:
Nalunk azert lett ket nev, mert kulfoldon elunk es szerettunk volna vmi magyaros nevet a fiuknak es olyat is amit itt ki tudnak mondani. :)
2010. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A fiunknak azért lesz 2 neve, mert az apukája nevét fogja kapni első névnek, és az idősebb-ifjabb kifejezéseket nem szeretem. Gábor Bonifác lesz. A lányunknak 1 neve van.
2010. okt. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mert az egyiket apa adta a másikat én. Ezzel is jelezve hogy mindkettőnk véleménye számított.

Plusz rövid a vezetéknév (Nagy) és gyakori is. Ha mondjuk Szentjakabfalvi lenne a vezetéknév, meggondoltam voln a 2 nevet :)) Elnézést ha vkit így hivnak:)

2010. okt. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem tetszenek a 2 neves emberek :)

Meg nem is tudtunk dönteni, így is nehéz volt még 2 is kiválasztani....

2010. okt. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Férjem családjában hagyomány, hogy a gyerekeket a nagyszülőkről nevezik el (külföldi amúgy). Jó nagy a családjuk, így több unokatestvérnek is azonos a neve! :/ Mivel nekünk nem jön be egyik nagyszülő neve sem, így a kisfiam második neve lett apósom neve, ami még tűrhető is (Hendrik). De a többi gyerek nem kap nagyi-nevet, mert anyósom neve kimondva MARHA, úgyhogy sem marhát, sem ilonkát, sem jancsikát nem akarunk még második névnek sem! :)
2010. okt. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mi is azért adunk majd két nevet a nemsokára megszülető kislányunknak, mert magyaros nevet szeretnénk, viszont mivel hívők vagyunk, a kereszteléskor a védőszentje után újabb nevet kap majd, ami csak a keresztlevelében lesz ott, a hivatalos, polgári irataiban nem.
2010. okt. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Rövid, bohókásabb és ha nagoybb korában nem tetszik neki, akkor van egy hosszú, komolyabb is.
2010. okt. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!