Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki bölcsibe adta a gyermekét,...

Aki bölcsibe adta a gyermekét, milyen megfontolásból tette és mennyi idős volt akkor a gyerkőc?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam két évesen kerül bölcsibe, de állati lelkiismeret-furdalásom van miatta. A baráti körünkben szinte senki sem adta még közösségbe ilyen idősen a gyermekét. Mi nem csak anyagi megfontolásból (mármint a gyes nem elég a kiadásaink fedezésére), hanem azért is, mert úgy érzem, sokszor kevés vagyok neki, hogy lekössem őt, szüksége van gyerek társaságra.
2011. okt. 10. 23:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia. Pont ma kezdtük a bölcsit. 2 hónap múlva tölti a 3. évét a gyerek. Egyszerűen muszáj volt, mert nem tudok várni, míg majdnem 4 évesen ESETLEG felveszik az oviba. A munkahelyem sem vár, és a gyes is lejár 3 éves korában. Sajnos azt meg nem tehetem meg, hogy itthon hawaii-ozunk, 0 Ft-ért, vagy m.nélküli segélyért :(


Amugy pont ma mondta az egyik gondozónő, hogy a legideálisabb kor a bölcsire a gyerek szempontjából a 14-16 hónapos kor, akkor már értelmesek, de még elfogadóak, azaz mástól is szívesen elfogadnak segítséget, kaját, stb.

2011. okt. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Mi is kizárólag a közösség végett adtuk be őket, de kizárólag csak oviba 3 évesen, és oda is csak magánba. Hiába van otthon meg az egész játszótér ami egy játszótéren vagy óvodában is megvan, nagyon kezdték otthon unni a dolgokat. Három éves kor előtt viszont szerintem merénylet egy gyereket elszakítani a szüleitől, ha nem lenne olyan fontos a közösség tanulás és minden más szempontjából is akkor max. iskolába mentek volna majd. A két nagyobbik fiam már iskolás, az ovit ők is kijárták. Viszont ha teheted válaszd a magánt,(akár majd iskolában is) sok kellemetlenségtől kíméled meg a kicsit és magadat is. Egy 4 gyerekes apa.
2011. okt. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Pfff, ez de sz*r szöveg, már ne haragudj...
2011. okt. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha annak tartod, ne foglalkozz vele. Én így látom jónak, és kész. A kérdezőnek reagálj.
2011. okt. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Úristen, micsoda emberek vannak! A 40%-odat még tudod lejjebb is tornázni? Szánalmas figura.
2011. okt. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
Szánalmas? Mert megtehetem azt amit sokan nem? Hogy például a feleségem ne is dolgozzon, ha nem akar, és akár meddig otthon maradhasson az ikrekkel? Neked lehet hogy ez szánalmas, szerintem csak merő irigység.
2011. okt. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az a szánalmas, hogy osztod az észt, hogy 3 éves kor alatt bűn elszakítani a gyereket az anyjától. Jelzem, nem az! Külföldön 3-6 hónapot töltenek együtt a csecsemők az anyjukkal, nem éveket, mint nálunk!


Magániskola? Magánovoda? Tudod mi a vicc? Hogy anyagilag akár egyszerre 2 magánoviba is járathatnám a lányomat, de MINEK? Semmivel nem ad többet, mint az állami, esetleg annyi, hogy tanítják őket angolul. Tudom mi a különbség, mert anno alaposan utánajártam, hisz megtehetném én is a magánovit. De angolul én is tudom tanítani, ugyhogy arra jutottam, hogy 70 ezerrel mégse adok ki többet a magánovira.


Te amúgy is egy 4 gyerekes milliomos apának hirdeted magad itt a gyk-n, nekem amúgy az a tapasztalatom, hogy a milliomos pasik nem itt "nyomulnak", az anyukás topikokban. :))))

2011. okt. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kalopele, valóban elszalad veled a ló mindig, mint most is. Ritka unszimpatikus nő vagy. (mert én nem hiszem, hogy pasas vagy).
2011. okt. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%
Kissé belefáradtam a szocikkal és a jobbikosokkal vívott csatákba. Néha elkalandozok egy kicsit. Egyébiránt én a különböző higiéniai és magatartásbeli különbségek miatt gondoltam a magán intézményekre, az én lurkóim például hírből sem ismerték a fejtetűt, ahogy a cipőiket, ruháikat sem lopta el senki soha. És az sem izgatta egyik gyereket sem ha Adidas vagy Nike melegítőt vagy cipőt szakítottak szét játék közben. Az iskolában sem pályázik senki a másik mobiltelefonjára, vagy bármijére. Ahogy a legtöbb szülő sem néz ellenszenvesen a másikra. Magyarul senki nem irigy senkire. Olyan ez, mint amikor magán orvoshoz mész az sztk - s helyett. Minden úgy van ahogy te akarod. Mert megfizeted. Egyébként meg nem vagyok nő.
2011. okt. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én 2 évesen adtam bölcsibe a kisfiam. Nekem is volt lelkiismeret furdalásom, de sajna mi anyagilag nem tehettük meg, hogy apa fizetéséből + a gyesből otthon maradjunk. Az én kolléganőim is mondták, hogy ha anyagilag nem muszáj, maradjak amíg tudok, mert a gyermekévek gyorsan elszállnak és nem lehet utána visszahozni. Igazuk volt. Kemény 1 hónap volt a beszokatás, de aztán megszokta a kicsim és nagyon szerette! Ő amúgy is nagyon társasági emberke, borzalmasan fel tud lelkesülni, ha másik gyerkőccel találkozik és játszhat, teljesen mindegy neki, hogy az fiú, lány, idősebb, fiatalabb. Összességében nem járt rosszul a bölcsivel, egy csomó mindent tanult, szocializálódott és most az ovit sokkal gördülékenyebben vette! :)

Ha anyagilag megtehetttük volna, akkor mi is családi napközibe íratjuk, mert nyilván jobban tudnak rá figyelni, mivel kevesebb gyerek jut egy gondozóra, viszont így meg hamarabb tanul meg önállósodni.

2011. okt. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!