Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, aki elvetélt az...

Van olyan, aki elvetélt az corionboholyos-os vagy amino vizsgálat után?

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 09:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Ez csak kérdés vagy Te jártál igy?


ha igen sajnálom..

1% vetélési arány van benne.

2010. okt. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
erre a vizsgálatokra akarnak elküldeni, de félek
2010. okt. 18. 09:17
 3/20 anonim ***** válasza:

a doki uh-n figyeli hogy hol van a baba.

feküdni pihenni kell utánna vegyél ki szabadnapot


ne félj ... kicsi az esély hogy baja legyen a kicsinek..

kerestem neked véleményeket ezzel kapcsolatban de itt csak kettő van a kérdéseden kivül...


ott azt irják hogy elötte közben és utánna is volt uh...

2010. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Te, tudod,hogy mi okozza a vetéléseket?

2010. okt. 18. 09:24
 5/20 anonim ***** válasza:

a corion- vizsgálat alatt?


megsértenek valamit talán

2010. okt. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Na figyelj. Én voltam ilyen vizsgálaton, és előtte én is nagyon féltem. De találtam olyan fórumokat, ahol olyan anyukák voltak, akik már szintén átestek rajta, és ők bátorítottak, senkinél nem volt semmi probléma, és ez megnyugtatott. Körbekérdeztem orvosomnál, védőnőmnél, a terhesgondozóban, ahova jártam, és sehol senki nem tudott vetélésről. Vagyis egészen pontosan egy idős asszisztens egy estről, de ő is megnyugtatásul mesélte el nekem, hogy a 25 éves pályafutása alatt 1 anyukával történt meg, de vele is csak azért, mert félvállról vette, a beavatkozás után nem pihent, hanem egyből visszament dolgozni (még aznap), aztán délután elment bevásárolni, és ahogy cipelte haza a cekkert, begörcsölt, és elvetélt sajnos. De igazából ez is lehet, hogy csak véletlen egybeesés, és nem az amnio okozta, hanem a cipekedés.

Szóval, én komoly statisztikai kutatást végeztem, és engem megnyugtatott, amiket hallottam.


Igazság szerint ezt az 1%-ot azért mondják az orvosok, mert muszáj megemlíteniük a kockázatot. És az 1% a hivatalosan megadható legalacsonyabb százalék. Nem azt jelenti, hogy 100-ból 1-gyel megtörténik. Csak azt, hogy mint bármilyen beavatkozásnak, ennek is van egy minimális kockázata. Remélem, nem érted félre, nem ijesztgetni akarlak, de pl. a szülési komplikációnak ennél jóval nagyobb a valószínűsége!


Nekem elmondta az orvosom, hogy igazából 2 féle veszélye van az amnionak. Az első, hogy a szúrásnál bekerül valami kórokozó, és fertőzést okoz. Ezt tökéletesen kiküszöbölik azzal, hogy nagyon alaposan fertőtlenítenek, engem pl. 3x töröltek át jóddal. Orvosok beöltözve, eszközöket ott helyben szedik ki felhasználás előtt az steril csomagolásból.

Másik veszélyforrás, hogy a szúrás helyén megrepedhet a burok. Épp ennek elkerülésére javasolják a pár napi pihenést, 1-2 napig feküdni célszerű, utána pedig 1-2 hétig kerülni kell a cipekedést, emelést, hajlongást, nagyobb erőfeszítést, lehetőleg házaséletet is, stb.

Ha ezt betartod, nem lesz gond, meglátod!!! Görcsölés esetén Nospát javasolnak.

2010. okt. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

nem vetéltem el az amnio után és minden viszgálatnak van kötelező rizikója.

Rá másfél hétre már dolgoztam.

Túl van mumusítva ez a vizsgálat.

2010. okt. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A környezetemben elég sokan voltak CVS-en (chorionbiopszia), én is (velem együtt akkor 12-en voltunk), de szerencsére senkinek nem volt utána problémája. Végig Uh-n monitorozzák a babát és a lehető legtávolabb szúrnak tőle. Csupán 1x-i szúrás, amikor bevezetnek egy csövet, azon keresztül adják be az érzéstelenítőt és veszik a mintát is. Utána 2 órán keresztül nem szabad felkelni, de ezután már akár haza is mehetsz. Kíméletre szükség van, de ez nem jelent hosszas fekvést.
2010. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nekem ezt a vetélési kockázatot úgy magyarázta a doki, hogy mindenkinek megvan a saját maga vetélési kockázata, és azt növeli meg 1-2 %-kal az ilyen vizsgálat. Szóval ha nekem alapból 5% az esély arra, hogy elvetélek, akkor ilyen vizsgálat után nem 5, hanem 6 vagy 7% lesz az esélye. Ha valakinek mondjuk 80 % az esélye, hogy elvetél, akkor nagy valószínűséggel el fog vetélni, de nem a vizsgálat miatt, hanem mert amúgy is magas volt a vetélési kockázata. Érted remélem, hogy mit akarok ebből kihozni.

Nekem egyébként amniom volt, és egyáltalán nem vészes, csak utána pihenni kell.

2010. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én is voltam magzatvízvizsgálaton, és abszolut jó tapasztalatot gyűjtöttem be. Az 1 % vetélési kockázat egy egészséges terhességnél is fennáll, és hidd el, tényleg nagyon figyelnek a babádra. Végig ultrahangon figyelték a szúrás alatt, utána néhány napig pihentem, és egy hét múlva már újból dolgoztam. Én senkit nem ismerek, de nem emlékszik a védőnőm se, se a szülészorvosom, se az ismerőseim, senki akit erről kérdeztem, olyan kismamára, akinek e vizsgálat után megszakadt a terhessége. Mivel 39 évesen lettem várandós, nálam nem volt kérdés, hogy megcsináltatom-e a vizsgálatot.
2010. okt. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!