Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is ilyen nehéz lett az...

Másnak is ilyen nehéz lett az élete, mióta gyereke született?

Figyelt kérdés
Még épp csak egy éves múlt fiam, de úgy érzem, hogy totál kiégtem. Ma az első nap, hogy nem dolgozom, mióta kiderült, hogy várandós a barátnőm (igen, a fiam születésekor is dolgoztam). Minden kib@szott nap, hétfőtől vasárnapig, karácsonykor, húsvétkor, minden nap, egyetlen szabadnap és szabadság nélkül. Nincs semmi hitelünk, albérletre sem költünk, mert a barátnőm szüleinél élünk, mégsem elég a pénz. Örökké van valami új hülyeség, amit venni kell, javítani, vagy felújítani. Most is épp dolgozom kellene, de ma olyan lelkiállapotban ébredtem, hogy ha bemegyek dolgozni, akkor a nap végéig tuti lefejelek majd valakit, annyira nincs kedvem már semmit sem csinálni. Reggel csak betelefonáltam valami hazugsággal, hogy beteg vagyok és nem tudok menni. Tudom, nem szép dolog, de már nem bírtam. Itthon is b@sztatnak a barátnőm szülei, hogy munka után a ház körül nem csinálok semmit, sehol sem jó.

2023. okt. 2. 10:05
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
86%

Ez az öcsém! Csajodat felcsunáltad és született egy gyereked. Van egy rosszul fizető munkad (hiszen nem jössz ki a pénzből) egy király anyósod. Ez a legkönnyebb amúgy a csajod nyakára költözni és meg van pofátok egy gyereket odavinni!

Biztos alapok kellettek volna, saját ház , jobb jövedelem egy gyerekhez. Gondolom fiatalok vagytok. Amúgy meg ha nem tetszenek az anyós szabályai el lehet költözni nyugodtan! Az lég hülye aki ennyi dolgozik. Gondolom a szexhez is faradt vagy, a csajodat meg más reszeli, de jég is erdemled!

2023. okt. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:

Vidéken élünk, itt nincs annyi pénz, mint Pesten. Ennyi túlórával kb 500 nettót keresek.

Igen, fiatalok vagyunk és túl korán kezdtünk, biztos alap nélkül. A barátnőm 19 évesen szült, és előtte nem dolgozott, így semmilyen állami támogatásunk nincs.

2023. okt. 2. 10:25
 3/57 anonim ***** válasza:
100%
500 nettóból nem jöttök ki úgy,hogy a szülőknél laktok és nincs kiadás? Akkor ott oltári nagy gondok vannak...
2023. okt. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
91%

Ez az a helyzet, amikor a baratno nem maradhat otthon 3 evig a gyerekkel.

1 eves mar, mehet bolcsibe, o meg dolgozni.


Nekem nem lenne pofam ezt tenni a ferjemmel, ha szuksegunk lenne a penzre nagyon, akkor nem nezem, amig heti 7 napban leepul, hanem elmegyek en is dolgozni.

2023. okt. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
87%
Vigasztaljon, hogy a feleségednek sincs soha szabadnapja az anyaságból.
2023. okt. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
99%
Kérdésre valaszolva: igen. De ahogy olvasom, itt pont nem a gyerek a gond...
2023. okt. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
97%
Mire megy el ennyi pénz, ha se albi, se hitel? Leadod a fizudat? Figyu, vannak nők, akiknek nem lehet annyit adni, amennyit ne költenének el. Ha a te csajod is ilyen, fogd meg a pénzt te. Ne add oda neki egyszerre az egészet, és tanulj meg nemet mondani. Minden évben Április körül lehet beíratni a gyerekeket bölcsibe, írassátok be, és menjen a barátnőd dolgozni.
2023. okt. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 Bogica0616 ***** válasza:
90%
Most le leszek pontozva, de minek nyavajogsz? Nem kötelező anyoséknál lakni ingyen, vagy minimális költséggel. 3 vagytok összesen ez hitel és egyéb albérleti díj nélkül bőven elég. Még 300000 Ft is elégnek kell lennie, hisz csak 1 éves a gyerek. Vedd igénybe te a gyedet, ha te dolgoztál a gyerek születése előtt. Azt akkor lesz több pénzetek. Nem a gyerek a hibás, hanem ti.
2023. okt. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
100%

"így semmilyen állami támogatásunk nincs."


Miért ne lenne? A kicsi ~6 hónapos kora óta már rég te igényelhetnéd a GYED-et.

2023. okt. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
92%
Most jól értem, hogy útban a második? Minek? Ha egy gyerekkel nem jöttök ki, és amúgy a tököd is tele van, minek csináltatok másodikat is???
2023. okt. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!