Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más kisgyereke is csinálja...

Más kisgyereke is csinálja ezt a játszótéren?

Figyelt kérdés
Kb. két hónapja kezdtünk el játszóterezni, most 1,5 éves a lányom. Nagyon érdekli a többi gyerek, ami nem baj, csak szinte mindig abból áll a játszóterezés, hogy valaki nyomában van vagy odaáll a többiek mellé és nézi (bámulja) őket. Próbálom lekötni, menjünk homokozni stb. de mindig gravitál más gyerekhez...ami nem baj, sőt örülök neki, hogy szocializálódik, ha a másikat is érdekli akkor játék rendben van. Viszont ezt kicsit kellemetlennek érzem, hogy tolakszunk más mellé mindig...nektek mennyire zavaró, ha így mellétek "kéreckedik" valaki játszani? (Engem fordított helyzetben nem zavarna, de szinte mindig mi megyünk oda máshoz, szóval ezért kérdem mennyire gáz ez...).

2023. okt. 2. 18:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Nem gáz, érdeklődik. A fiam is ezt csinálta amikor elkezdtünk játszóterezni, azóta már ismer mindenkit, van akivel rendszeresen “bandáznak”. A nagyobb gyerekeknél még mindig ezt csinálja, kíváncsiskodik. Irtó cuki :D

Engem egyáltalán nem zavar, ha más gyerek is ezt csinálja. Próbálj te is ismerkedni, úgy neked is gyorsabban fog telni az idő, ha felnőttekkel tudsz beszélgetni.

2023. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen korú a lányom is. Ez már bennem is felmerült,mert volt,hogy flegma arc volt a válaszreakció. Illetve most 2x is úgy jártunk hogy odament a másik gyerekhez így ismerkedni,aki a sódert a lányunkra dobta erre,a másiknál meg a homokot a szemébe. Lehet mi járunk csak ilyen idétlen játszóra neveletlenek közé mufurc leszarom szülőkkel.
2023. okt. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1# Igen próbálok beszélgetni, ha látom, hogy a másik szülő is jó kedvében van, meg hát kínos néma csendben egymás mellett állni és úgy nézni nézni a gyerekeket.


2# Szerencsére ilyen homokdobálós szituba mi még nem keveredtunk. Nálunk is vannak olyan szülők, akikről nem tudom eldönteni, hogy most szívesen veszi a közeledést vagy csak próbál udvariasnak tűnni de magában a háta közepére kívàn minket.

2023. okt. 2. 19:37
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
.nálunk is jön oda kisgyefmek vagy a fiam megy.ez jodolog érseklődik szoxializálódik
2023. okt. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
Miért zavar? Bízd rá, hogy mi (ki) iránt érdeklődik a játszótéren, ne aszerint irányítsd, hogy szerinted mit kellene csinálnia. Figyeld meg, hogy neki mik az igényei és csak akkor szólj közbe, ha valaki mást zavar, amit csinál.
2023. okt. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Az 5 éves gyerekemet nagyon zavarja, DE! én pedig hálás vagyok az ilyen érdeklődő kicsikért (ha a szülő is odafigyel rá), mert a fiamnak pedig gyakorolnia kell a türelmet.
2023. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
59%
Az enyém is ezt csinálja. Odamegy, nézi a másikat, aztán utánozza. Így tanulnak.
2023. okt. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%
EZ egy mini társadalom, ott így elvannak, és van mindenféle, legalább szokják egymás nem szokásos dolgait is.
2023. okt. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%

Nekem az 1 évesem is szokta már néha ezt, folyton útban van mindenkinek, én is kellemetlenül érzem magam, nem győzöm terelgetni. De a többi gyerek se zavartatja magát, mintha ott se lenne átgázolnak rajta.

Utálom a játszóterezést, magam sem vagyok jól szocializált, biztosan ezért. Viszont elnézőbb vagyok a gyerekekkel mióta nekem is van, szóval sose sértődnék meg az általad felvázoltakon, de engem még leköt hogy az enyémet tereljem. Kedvence hogy a mozgó hinta alá szalad...nekem a játszó plusz munka a szokásos mellett, új környezetben kell megvédenem.

2023. okt. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
5%

Mondjuk 1 éveset minek viszek játszótérre? Csak zavarja azokat, akik jatszani mennek oda, mert 1. Ilyen kis macskajancsik hogy állnak és bámulnak bele az ember képébe, zavarják, gátolják a játszó gyereket, rájuk tapadnak.

2. Egy évesnek való játék nincs a játszótéren, nem akarom elhinni hogy egy hinta otthon nem tudtok felrakni.

2023. okt. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!