Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért érzem úgy, hogy sok...

Miért érzem úgy, hogy sok kisgyerekes anyuka a játszótéren idegesítő? Bennem a hiba?

Figyelt kérdés

Másról nincs szó, csak hogy a gyerekemről kérdeznek, puhatolóznak, mit tud, mit csinál, stb. Mivel a kislányom néha olyan csöndes típus, azt feszegetik, hogy tud-e beszélni...(Már több, mint egy éve folyékonyan beszél egyébként) hát, nem vagyok hajlandó produkáltatni a gyerekem miattuk. Majd beszél, ha akar, és akivel akar...


Aztán mást nem hallok, csak hogy hálisten az én gyerekem már ezt meg azt csinálja. Már látványosan forgatom a szemem.


Komolyan mondom, úgy érzem, bennem a hiba, hiszen ezek mind annyira megértik egymást.


2023. márc. 10. 13:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenekkel nehéz, szerencsére nálunk normális szülők vannak, inkább érdeklődés szintjén szoktunk beszélgetni. A gyerek amúgy állandó téma, de hát egy játszótéren miről is lehetne szó, ha nem róluk, nem politikával fogjuk kezdeni a beszélgetést. Ha menne a hasonlítgatás, engem is zavarna.
2023. márc. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is találkoztam már ilyen anyukákkal. Általában így ismeretlenül mindig a gyerek a téma. Ha ismerős anyukával találkozok, akkor már másról is szoktunk beszélni, kifejezetten jó érzés végre, hogy nem csak a gyerek a téma.
2023. márc. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Ja, ismerős. Nekem már videòt is mutattak, hogy a 2 èves angolul számol tìzig (nem kètnyelvű gyerek vagy ilyesmi) xD Csak annyit reagáltam rá mosolyogva, hát igen, ez fontos dolog ebben a korban.. :))) nem szállok bele az ilyesmibe max egy èlcelődő èn tìpusú mondattal, amivel le is zárom a dolgot :D
2023. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
58%
Igen, benned van a hiba. Meg kell tanulnod az ilyen apro konfliktusokat, bosszuságokat lazán kezelni.
2023. márc. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
"Lazánkezelési" stratégiák érdekelnének. Köszönöm 🤣
2023. márc. 10. 14:03
 6/25 A kérdező kommentje:
Mármint így utólag már nyilván nem érdekel, inkább ott helyben kéne egy jobb megoldás annál, hogy szemem forgatom, esetleg beszólok. Vagy csöndben leszek én is, mint a gyerekem. 🤣 Legalább fogják tudni, kire ütött. 🤣
2023. márc. 10. 14:17
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen “versenyzős” anyukáktól a hideg futkos a hátamon, pedig az én kisfiam is mindent időben csinált, sőt, de sosem éleztem ki erre a témát. Plusz én egyébként elég introvertált személyiség vagyok, nehezen és nem is szívesen ismerkedek idegenekkel, van 2 szintén babás barátnőm (még szüléseink előttről) meg 1 akinek még nincs gyereke, és ennyi. A kényszeres bájcsevegők és erőszakossn kommunikálni próbáló, heves anyukáktól hasonlóan kivagyok, mint a versengőktől 😄
2023. márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Én elég utálatos vagyok ilyen szempontból, játszón se nagyon beszélgetek, legfeljebb ismerős anyukákkal, akikkel jóban vagyunk, de az is ritka. A gyerekekkel foglalkozom kizárólag.

Viszont látom ezeknek a kérdéseknek a jó oldalát, legalább nem a te dolgaidról kérdezgetnek, hanem általános dolgokat. Ezekkel a kérdésekkel még elvagyok, ha valaki felteszi, értékelem, hogy nem bizalmaskodni akar, meg úgy tenni, mintha barátok lennénk.

2023. márc. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Játszótéren természetes, hogy beszélgetnek az anyukák és az is, hogy a gyerekekről. Én szeretem ezeket a beszélgetéseket, már második gyerekkel járunk ugyanarra a játszótérre. Persze időközben a társaság kicserélődött ahogy nőnek a gyerekek. Szerencsére itt elég normális szülők vannak, de ha ennyire szarul érezném magam más szülők társaságában, nem hordanám oda a gyerekeket minden nap.

Amúgy én mindkét oldalt megtapasztaltam, mert az első gyerekem jóval hamarabb kezdett beszélni, mint a többi és mindenki kikerekedett szemekkel nézett, hogy miket mond már és milyen korán (sose dicsekedtem, csak hát a gyerek hozta a formáját és be sem állt a szája). A második pedig problémás és naaaagyon le van maradva a kortársaihoz képest beszédfejlődésben. 18 hónapos és 2 hete kezdett el egyáltalán gagyogni úgy, ahogyan már babák 1 évvel korábban...

De itt szerencsére nem nagyon futottam bele ilyen összehasonlítgatásokba egyik irányban sem egyelőre.

2023. márc. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 babyboom567 ***** válasza:
48%

Mondjuk lehet csak simán kommunikálni szeretnének,és semmi hátsó szándék sincs benne?Mert lehet egy játszótéren a gyerekkel kapcsolatos téma a legkézenfekvőbb?Miért kell minden közeledést, kérdést támadásnak/nyomulásnak/provokációnak venni?Ha nem akarsz beszélgetni, kapcsolatot építeni,miért nem mondod meg?Miért kell puffogni magadban?

Ennyire egyszerű:

Ismeretlen anyuka:

-jaj ,de cuki a kislányod,beszél már?

Te:

-ne haragudj, nem szeretnék beszélgetni/ismerkedni/nincs közöd hozzá, játszani jöttünk.Köszi ,hogy megérted.


Azért nem tudod lazán kezelni, mert magadra veszed, személyeskedésnek, az életedben turkálásnak, számonkérésnek veszed.Pedig simán csak nem akarnak bambán melletted ülni,igazából nem érdekli őket, amit mondasz, bármit mondhatnál.Én nem is értem, hogy miért esik rosszul neked,egy ilyen kérdésre válaszolni, hogy beszél e a gyereked?Főleg,hogy beszél.Ha nem beszélne, vagy nem csinálna valamit, és rákérdeznek,azt vajon az anyaságod elleni támadásnak veszed?vagy félsz,hogy a gyereket tekintik kevesebbnek?

A játszóteres anyuka, amint kilép a játszótérről, már nem emlékszik,hogy mit beszélt veled.

A világ nem az ellenséged.

2023. márc. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!