Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játszóterezés, fejlesztő...

Játszóterezés, fejlesztő játékok a gyerekkel, Bogyó és Babóca, stb. : Anyukák, nektek ez ment magától?

Figyelt kérdés

első babánkat várjuk, ma néztem a játszótér mellett elhaladva a szülőket a gyerekeikkel, és annyira nem tudtam magam odaképzelni, ahogy azt sem, hogy majd mindenféle fura gyerekzenét fogunk hallgatni, meg hasonlók.


Azt el tudom képzelni, hogy bevonjuk őt az életünkbe, de azt nagyon nehezen, hogy mi vonódunk be a gyerekesek életébe, és a gyerekek világába.


Nem tudom jobban megfogalmazni ennél, de leegyszerűsítve kicsit megijedtem, hogy ez a sok, kívűlről számomra unalmasnak tűnő dolog hogyan fog nálunk bekötvetkezni. Nem vagyok az a típus, aki hosszabb időt el tudna játszani más gyerekével, remélem, a sajátommal ez más lesz.


Nálatok ez magától jött? Ti nem tartottatok annó ilyenektől?



2015. aug. 27. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Én pedagógus vagyok, nekem viszonylag könnyen ment. Volt is benne gyakorlatom. A gyerekeimmel egy csoportba járó gyerekek szülei, ismerős anyukák szuperül csinálják, menni fog ez neked is, nem nagy varázslat. A saját gyerek egész más. Látod, ahogy felfedezi a világot, ahogy minden nap valami újat tanul, élvezi a játékot. Én se szeretek minden tevékenységet, nyilván egy csomó unalmas dolog van benne. De akivel csinálom, az érdekel a dologban, nekem ez a kulcs.
2015. aug. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Oh,

Mit gondolsz hogyan viselkedik egy gyerek? Megeteted és a sarokba teszed majd ott csöndbe el lesz?


Egy gyerek ahogy nyílik az értelme úgy kíván mindig több elfoglaltságot. Mire eléri az 1 évet folyamatos foglalkozás kell neki amikor nem alszik. Ha szerencsés vagy mint én az elsövel akkor már picinek is képes 15-30 percre egyedül játszani. Igen jól olvastad egy szuper nyugodt kisgyerek is max félórát képes magát lekötni. A többi a te dolgod.

A gyerek ha nem köti le semmi akkor ordít. Az ordítást egyetlen anyuka sem képes hallgatni, erre vagyunk beprogramozva.

-Akit nem érdekel az ordítás, az jól megveri a gyereket, aki hamar megtanulja, hogy a sarokban a helye és lesi anyja figyelmét, és arra koncentrál mikor ne huzza ki a gyufát.

vagy

-Ha az anya nem képes a gyerekkel túl sokat foglalkozni, akkor beteszi TV elé,pl Bogyó és Babócát nézni, mert az leköti.

-Vagy ahogy egy normál anya teszi, foglakozik amennyit csak tud a gyerekkel, és néha napján Bogyó és Babóca is megy a tv-ben.


Foglalkozni egy gyerekkel sok mindenböl állhat. Nem csak a földön aktívan játszani, hanem olvasni, énekelni neki, zenét hallgatni, fözni, és sütni vele, együtt takarítani.

Séta egy szuper dolog, az sokáig leköti a gyereket, mikor már nézelödik minden érdekli, és így órákat tudsz vele kint tölteni. Játszótér, gyerekes elfoglatságok, mint csoportos énekelés, torna stb... megint csak egy szuper dolog mind neked mind a gyereknek.


Ha nem éltek nagycsaládban, mondjuk ketten vagytok a férjeddel, és a család csak hébe-hóba neglátogat, akkor nem marad más neked ha csak nem vagy szuper vissza húzodo, hogy keress közös érdeklödés körüeket, és ezek a kisgyerekes anyukák lesznek.

A barátaid nem biztos, hogy elhúzodnak töled, de ök dolgoznak, és más elfoglaltságuk is van ahova az elsö pár hónapban-évben nem tudsz velük elmenni.


Szóval készülj fel, hogy anyuka leszel, ami teljesen más élet mint amit eddig éltél. Ja és nem rosszabb.

2015. aug. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyerekzene? A lányom Metallicára alszik...


a fentiekhez csak ismételni tudom.

2015. aug. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nyilván a sajátja mindenkinek más, mint a szomszédé. :) Undorított a gondoloat, hogy egy gyereket tisztába tegyek, még akkor is mikor már a pocakomba volt, aztán megszületett és jött csuklóból.

van 9 hónapja az anyának átprogramozódni anyává, és ez többé kevésbé sikerül. Mindig az éppen aktuális dologra érsz meg, ahogy a gyerek is folyamatosan nő, okosodik, nyílik az értelme és így tágul majd az életetek. mikor látod majd mászni, elindulni látni akarod majd mászókázni is. Nyugi ez egy folyamat, jön majd magától!

2015. aug. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ditta323 ***** válasza:

3-as van ízlése a lányodnak :)

Lányomat kb fél éves koráig heavy metallal tudtam nyugtatni, és most lassan 1 évesen ilyenekre riszálja a popóját :D

Amúgy előttem leírtak mindent

2015. aug. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolkoztam ilyenen ,az első fiamnál sem ,egyszerüen természetes volt hogy játszoterezni viszem ,mikor nagyokbak voltak fejlesztö játékot vetem neki és játszotam vele ,és őrűltem mikor egyre okosabb lett .soha nem gondoltam hogy unnalmas csak mert én tudom a válaszokat .

És a saját gyerekedet tanitani nem unnalmas ,saját gyerekel játszozni sem az .

2015. aug. 28. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Egy kicsit én is félek ettől. Én nagyon hamar megunok mindent, kicsit türelmetlen vagyok és herótom van BésB-től meg a gyerekdaloök nagyrészétől... De valahogy majd csak megoldjuk :)
2015. aug. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az én fiam boldogan elvan bogyó és babóca meg gyerekdalok nélkül. ez csak egy általánosítás.. kisfiam rock zenét hallgat, szereti, a pocakban is ezt hallotta, mai napig táncol amikor elindul Slash vagy a Rise Against, soha nem hallgattunk Halász Juditot vagy ilyeneket.


Bogyó és Babócát sem nézünk, eleve, mert nem nagyon tévézünk, ha mégis akkor a Baby tv-n megy egy beszéd nélküli nagyon aranyos kifejezetten az ő koráak való mese, de mint említettem kb 2 naponta 10 percre kapcsoljuk be. Klasszikus játszóteres anyuka sem vagyok, mert én nem trécselni megyek le a többi anyukával, hanem én végig aktívan játszok vele. Nem azért, hogy megveregethessem a vállam, hogy ezt teszem, hanem mert ezt élvezem, és imádom, hogy ő is élvezi. Tegyetek úgy, ahogy nektek jó és ne úgy ahogy "a többi anyuka" és akkor minden ok lesz :)

2015. aug. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!