Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Javító intézetben tényleg...

Javító intézetben tényleg ütik a gyerekeket? Tényleg ügyelnek a gyerekekre?

Figyelt kérdés
Minden honnan csak azt hallom hogy nagyon rossz hely. Az őrök ütik a gyerekeket. Valamint a gyerekek egymást, erősek a gyengéket. Csicskáztatás is van ott elvileg. El veszik egymástól a kaját ruhát stb. Börtön előkészítőnek, bűnöző tanfolyamnak is hallottam már nevezni.

2023. okt. 3. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Az, hogy börtönhöz hasonlít, érthető. Elvégre valamilyen szinten az is, ha úgy vesszük.

Egy sima gyerekotthonban is durva dolgokat művelnek a kamaszok, itt meg eleve problémások vannak összezárva.

2023. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Dehát nem azért kerülnek oda a gyerekek hogy meg javuljanak? Verestől maximum pcihopaták lesznek nem? Az meg nagy hatással lenne az életére...
2023. okt. 3. 19:56
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Dehogy verik őket.
2023. okt. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 és ezt te miből gondolod?🙂
2023. okt. 3. 20:18
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

"Dehát nem azért kerülnek oda a gyerekek hogy meg javuljanak?"


A börtön is erre szolgálna, de alapvetően mégis ritka a társadalomba visszailleszkedő börtönviselt.


Leszögezem, nincs rálátásom, mi megy egy javítóintézetben. De felteszem, ahogy gyerekotthonba nem találnak elég és megfelelő nevelőt, a börtönökbe folyton keresnek őrt, mert nagy a fluktuáció, akkor ott, a javítóban is felhigulhatott a színvonal.

És lehetséges, hogy olyat is alkalmaznak, akinek nincs rendben az indulatkezelése, ezért a tehetetlenségét verés formájában vezeti le a bentlévőkön.

Egyszer munkába menet a buszon egy szintén munkába igyekvő börtönőr sztorizgatását hallgattam. Ha csak a fele igaz annak, amit ott előadott a sofőrnek, máshol is meg tudják oldani, hogy elverjék őket.

2023. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

#4: egyrészt abból, hogy egy felnőtt börtön sem így működik. Emellett olvastam a közeli javítóintézet egykori lakóinak visszaemlékezéseit arról, hogy mennyire hálásak az ottani nevelőknek, mert pl. lehetővé tették, hogy leérettségizzenek.


Egyébként érdekes, hogy ezt a kérdést csak nekem teszed fel...

2023. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"egy szintén munkába igyekvő börtönőr sztorizgatását hallgattam"

. Csak a laikusok számára nem jön le, hogy börtönés börtön között óriási különbségek vannak. Teljesen más egy olyan, ahol az életfogytigra ítélteket, vagy akár csak 10 évet bentöltő emberek vannak, és ahol kisebb bűnökért töltik az idejüket, jóval lazább felügyelet mellett.

2023. okt. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7


Mit akarsz ezzel mondani? Akit én hallottam, szerinted melyik kategória?

Nem a Csillagbörtönről van szó. Pontosan tudtam, melyikbe megy az őr, mivel ugyanabban a városban dolgozom.

2023. okt. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
Rájuk fér, másból nem értenek
2023. okt. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9 és szerinted ez a megoldás? :D

Ha te példa egy olyan családból származnál akinek az anyja apja bűnöző drogfüggő és emiatt te is erre az útra térsz mert ezt találod helyesnek a nevelésed miatt?? Vagy meghalnak a szüleid gyermekotthonba kerülsz ahol ütnek vernek és pcihopata leszel és te utsz versz másokat és bűnt kovetsz el és emiatt visznek téged a javító intézetbe???? Hmm??

2023. okt. 3. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!