Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes így tovább nevelni az...

Érdemes így tovább nevelni az autista fiamat vagy adjam intézetbe?

Figyelt kérdés

5 éves fiam autista. Nem érti a beszédet. A házban minden felvan címkézve, képek segítségével mutogatja el, hogy mit szeretne. Lett neki véve tépőzáras könyv, amibe szintén képek vannak.

Van egy 8 és egy 3 éves lányom. Rájuk emiatt nem is jut nagyon idő, és van, hogy a mindennapi idegeskedés, feszültség rajtuk csattan. Bűntudatom van, hogy Szabi miatt nem jut rájuk elég idő.


Nézegettem videókat, hogy el tudjam fogadni a fiam helyzetét és ebből ki tudjam hozni a legjobbat. Hát csak annyit értem el, hogy jól felidegesítettem magam, mert "a beteg gyerek isten ajándéka", "tanít minket elfogadásra a gyerek", az autizmus nem betegség, hanem állapot". A terhesség az pl egy állapot. Az autizmus nem. Egy 1 éves szintjén van a fiam. És akkor ez nem betegség? Javulni már nem sokat fog, szerintem rendes iskolába se mehet majd.


Lehet, hogy durvak a szavaim, de tehetetlenségemben nem tudom, hogy mit tegyek. A nagy már lassan utálja a testvérét.


2021. aug. 18. 16:40
1 2 3 4 5 6
 1/53 A kérdező kommentje:
Azért akarom intézetbe adni, hogy legalább nekünk normális életünk legyen. A párommal eltávolodtunk egymástól, a lányok féltékenyek, hogy nem tudok annyit velük lenni, nem megyünk nyaralni, ha velünk van cikin viselkedik.
2021. aug. 18. 16:42
 2/53 anonim ***** válasza:
8%

Ha ti akartátok ezt a gyereket is akkor gerinctelenség. Nem ő akart megszületni, és most eldobnátok őt csak mert nem bírtok vele.


Bár te már úgy is ledöntötted hogy eldobod ezt a gyereket.

2021. aug. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
91%
Szegény,sajnállak. Sajnos azt kell mondjam,hogy a kevesebb rosszat választanám. Ha intézetbe adod,biztos lesz lelkiismeret furdalásod,még ha jobb is neki mert fejlesztik. Ha marad otthon,akkor viszont rámegy a családod,megsínyli a 2 lányod is. Nem irigyellek. De mérlegelj és választ a kisebb rosszat. Kitartás. <3
2021. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
84%

Azért nem betegség, mert a betegségekből ki lehet gyógyulni.

EGYMIbe mehet iskolába, szegregált auti csoportba, ha a képességei azt indokolják, sokat fejlődhet. De ha nem bírja a család, van néhány bentlakásos intézmény. Pl Gyöngyösön egy elég jó.

2021. aug. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
90%
Ezt csak te tudod eldönteni, nem mi neveljük őket, nem mi látjuk mekkora nehézség.
2021. aug. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
91%
#4es vagyok. Nehéz döntés, de ha ez a legjobb mindenkinek, akkor meg kell hozni.
2021. aug. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem te már döntöttél, csak önigazolást vársz, megnyugtatást, nem e köveznek meg érte mások. Nem, én biztos hogy nem. Ha nektek így jó, csakis az számít.
2021. aug. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
5%
Te azt a kisfiút nem szereted ,jobb lesz neki nélküled. Remélhetőleg szerető családban nő fel. Egy 18éves autista fiú anyukája vagyok.
2021. aug. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
96%

Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagytok, egyikotoknek sem könnyű. Nyilván a döntést neked és a férjének közösen kell meghoznotok. Készülj fel rá azonban, hogy sokan elitelnek majd emiatt (főleg ha faluban laktok vagy kisvárosban, és nyilván folenk olyanok, akik sosem voltak ilyen helyzetben és bele sem tudnak gondolni, mennyire nehezek a mindennapok).


Kórházi gyakorlataim alatt medikuskent találkoztam ilyen esettel - hívő család (ezt a családhoz való hozzaallas miatt tartom fontosnak megegyezni), a középső gyermek volt kórházban az anyuka kíséretében. 3 gyermekük volt, a legkisebb sajnos agykarosodottan született, egy évesen nyelni sem tudott, ekkor intézetbe adták. Nyilván nem azért mert nem szeretik, nyilván fájdalmas volt a szülőknek, szerintem az egész helyzet egy hatalmas tragédia. A kislányt látogatták rendszeresen, de pont azért döntöttek így, hogy a két egészséges gyermeküknek viszonylag szellemileg egészséges gyermekkora legyen és ne menjen benne tönkre az egész család.

2021. aug. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
88%

Mennyi gyökér kommentelő... szerintetek azért szabódik, gondolkodik ennyire mert nem szereti???

Neveltetek ti beteg gyereket? Dehogx neveltetek akkor nem lennétek ilyen idióták. Ha nem szeretné gondolkodás nélkül bevágta volna már valahová.

Hülyék...

2021. aug. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!