Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Különóra választás: német...

Különóra választás: német szakkör vagy énekkar, hogyan döntsek?

Figyelt kérdés
Van egy 11 éves könnyen,egyedül tanuló lányom. Művészeteket kedveli. Művészeti iskola is vagyunk, évek óta jár helyben képzőművészetre, zongorára, szolfézsra. Imádja. Angol tagozatos. Felsőben bejött a lehetőség, hogy ingyen járjon német szakkörre. A szakkör egybeesik az énekkar időpontjával, melyet tavaly év végén alapítottak egy szupi tanàrnővel, aki jövőre màr nyugdíjba megy. Nincs kedve a némethez, később, gimiben franciát akar tanulni, már bújja a francia nyelvkönyveket lopott időben. Én kértem, mivel nagy lehetőség ingyen nyelvet tanulni, járjon a németre. Elment 4 órára, nem érdekli, nem ül le szavakat tanulni, nem ír leckét. Engedjem át a kórusra? Felesleges így a német szakkör? Biztosítottam eddig a vágyait zongora, rajz, vettem francia könyvet, és cserébe kértem egyet én is, a német tanulását. Nem akarom belázítani, de elkényeztetni sem. Nem létkérdés, tudom, de jól akarok dönteni. Pénzért nem fogom tudni németre taníttatni, ha később mégis rájön, kéne. (Ahogy én 20 évesen.) Mit tegyek, német vagy kórus?

#kórus #Német szakkör
2023. okt. 6. 09:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kérdés, hogy hagyd kórusra menni. Azt akarja, a németet nem, az a te dolgod, amit rá akarsz erőltetni.

Megpróbálta, nem is jött be. Teljesen felesleges azért járatni olyanra, amit nem szeret, mert mi van ha egyszer majd akarna, de nem lesz rá pénz. Majd ha odajuttok, akkor kell vele foglalkozni.

Az meg, hogy attól tiltod így el, amit szeret, kegyetlen. Hiába akarsz jót neki, ezzel nem csinálsz jót.

2023. okt. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Hacsak nem akar majd Németországban vagy Ausztriában dolgozni, nem fog kelleni neki a német, ha tud két másik világnyelvet.

Ha meg akar is. Példának okáért: egy osztálytársam fel lett mentve németből általános iskolában, aztán most Ausztriában visz vállalkozást. Tanárhoz sosem járt. Kifejezetten rossz tanuló volt egyébként.

2023. okt. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem érdekli, egyértelmű, hogy a kórust választanám. Hiába ül ott az ingyen németórán, ha nulla tudással fog kijönni róla.
2023. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges 11 éves korában két idegennyelvet tanulnia, elég az angol (hiszen tagozatos), középiskolában pedig majd választ mellé egy másikat. Úgy meg pláne felesleges, hogy nem érdekli.

Engedd hogy énekkarra járjon, bőven van ideje még nyelveket tanulni, majd ha kell neki a német, megtanulja. Felnőttként is lehet tanulni, nem kell mindent "készen tudni" 18 éves korára.

2023. okt. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Énekkarra engedném, számomra sem kérdés.

Kedvet a nyelvtanuláshoz nem tudsz neki csinálni, ha nincs. Ha rövid időn belül nem is lesz ideje németet tanulni, nem jelent semmit. Nekiállhat később is, ha majd akarja. Bár amúgy is többre menne az angollal. Azt még talán megérteném, hogy nyomatni akarod, de a németet nincs sok értelme.

2023. okt. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

*többre megy az angollal. Azt meg nem akarja, nem tudja leadni. Hadd énekeljen, ha boldoggá tenné.

Ötös voltam.

2023. okt. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a németet a pcs@ba!
2023. okt. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi. Megnyugtattatok az egybehangzó véleményetekkel. Főleg, hogy ahogy egyedül tanulgatja a franciàt, úgy bármi mást is fog tudni egyedül tanulni, ha akar. Angolt imádja, ragad is rá, angol mesékből, vidikből, zenékből is tanul magàtól, kérdezget.
2023. okt. 6. 10:18
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy kórus. Így sose fog megtanulni németül, hiába jár, fölösleges.

Ugyanígy voltam. Gyűlöltem a németet és imádtam a franciát. Gimiben német volt a 2.nyelv.(Akkor még más volt a felvételi rendszer. Előfelvételin felvettek oda, amit másodiknak akartam jelölni, így oda kellett mennem. A franciás sulit már meg se próbálhattam.)

Soha nem tanultam németet, egyszer se nyitottam ki a könyvet, a hideg rázott tőle. Meg is buktam. A tanár pótvizsgán tök jófej volt, megmondta, ha köszönök németül és elmondom, hogy hívnak, átenged. Nem voltam hajlandó megszólalni. (Ennyit nyilván tudtam.) Inkább otthagytam a sulit és ismételtem az évet 🤣

2023. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem, hogy ez miért kérdés. Te szeretnél fizika szakkörre járni, ha nem érdekel a fizika? Csak amiatt, mert a fizika nem hülyeség és vannak fizikusok is, úgyhogy pénzt is lehet vele keresni.
2023. okt. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!